درمان سوء هاضمه با روش های گیاهی

درمان سوء هاضمه با روش های گیاهی

درمان سوء هاضمه با روش های گیاهی خواص روش های گیاهی,فواید روش های گیاهی,روش های گیاهی درمانی,خاصیت روش های گیاهی,خواص روش های گیاهی درمانی,خواص روش های گیاهی برای پوست,خواص روش های گیاهی …

خودسرانه داروی معده مصرف نکنید

خودسرانه داروی معده مصرف نکنید

خودسرانه داروی معده مصرف نکنید خواص سلامتی,فوايد سلامتی,سلامتی درماني,خاصيت سلامتی,خواص سلامتی درماني,خواص سلامتی براي پوست,خواص سلامتی براي مو,خواص سلامتی براي جواني,خواص سلامتی براي بارداري,خواص خوردن سلامتی,فوايد سلامتی خام,فوايد سلامتی پخته

مسکن طبیعی اعصاب

مسکن طبیعی اعصاب

مسکن طبیعی اعصاب خواص بادیان رومی,فواید بادیان رومی,بادیان رومی درمانی,خاصیت بادیان رومی,خواص بادیان رومی درمانی,خواص بادیان رومی برای پوست,خواص بادیان رومی برای مو,خواص بادیان رومی برای جوانی,خواص بادیان رومی برای بارداری,خواص خوردن …

سرفه شدید بارداری

سرفه شدید بارداری ، سرفه های شدید اوایل بارداری ، سرفه های شدید بارداری ، درمان سرفه شدید بارداری ،سرفه شدید در اواخر بارداری،درمان سرفه شدید در بارداری،سرفه های شدید در بارداری،سرفه های شدید در دوران بارداری،خطرات سرفه شدید در بارداری

سرفه شدید بارداری ، سرفه های شدید اوایل بارداری ، سرفه های شدید بارداری ، درمان سرفه شدید بارداری 

سرفه شدید در دوران بارداری

سرفه شدید بارداری می تواند مادر را کلافه کنید و برای جنین هم عوارضی داشته باشد.در طول بارداری، سیستم ایمنی بدن مادر ضعیفتر از حالت عادی است و بعبارتی زودتر بیمار می شود.سرفه کردن در بارداری بسیار شایع است. از آنجایی که با سرفه کردن، بدن و مخصوصا شکم تکان می‌خورد، معمولا زنان باردار از این سرفه‌ها شکایت دارند و نگران هستند. مسئلۀ اصلی اینجاست که آنها نمی‌خواهند برای درمان این سرفه‌ها دست به مصرف قرص و دارو بزنند؛ زیرا این داروهای شیمیایی برای جنین ممکن است مضر باشند. اما خبر خوش این است که داروهای بی‌خطر و طبیعی هم وجود دارند که این سرفه ها را در بارداری بهبود می بخشند؛ البته فراموش نکنید که پیش از استفاده از آنها باید با پزشک متخصص مشورت کنید.در این مطلب از سایت جسارت به درمان خانگی سرفه شدید بارداری و علت های به وجود آمدن سرفه می پردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

سرفه شدید بارداری

سوال اصلی بسیاری از خانم های باردار، بخصوص که اگر سرفه هایشان مدت زمان زیادی طول کشیده باشد این است که آیا این سرفه ها برای جنین ضرری دارد یا خیر.♥ در حقیقت با این که کودک درون شکم، و به هنگام سرفه کردن مادر بالا و پایین می رود، اما این مسئله نمی تواند باعث آسیب فیزیکی به کودک شما شود. زیرا مایعی که اطراف کودک را فرا گرفته است، این تکان ها را خنثی کرده و از ارتعاشات، سر و صداها و فشار وارد شده بر اثر سرفه کردن، جلوگیری می کند. اما اگر هنگام سرفه کردن در عضلات معده و شکم تان احساس کشش و درد می کنید، می توانید با دست تان زیر شکم تان را نگه دارید.با این که سرفه در دوران بارداری معمولا مسئله ی خاصی محسوب نمی شود و برای کودک هم ضرری ندارد، اما می تواند نشان دهنده ی مشکلات دیگر مادر مانند آلرژی، آسم و یا حتی عفونت ریه باشد. هر یک از این مشکلات می توانند بر روی سلامتی مادر تاثیر گذاشته و در نهایت باعث آسیب به جنین شوند. بنابراین، بهتر است به سرعت با پزشک مشورت کرده و از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

علت سرفه شدید بارداری

معمولا متوقف کردن این سرفه ها کار آسانی نیست؛ زیرا به طور علمی سرفه کردن یک واکنش طبیعی برای صاف کردن راه تنفسی از هر گونه سوزش؛ خارش و یا خلط میباشد. معمولا داروی خاصی برای متوقف کردن سریع سرفه وجود ندارد؛ زیرا اگر سرفه به دلیل وجود ویروس و یا عفونت در گلو باشد، حدودا دو هفته طول می کشد تا ویروس از بین رفته و سرفه کردن متوقف شود. یک عفونت ویروسی معمولا روز به روز بیشتر می شود؛ زیرا سیستم ایمنی بدن شما در طول بارداری مشغول محافظت از کودک است و به همین دلیل است که در این دوره به سرعت بیمار می شوید. با این حال سرفه در دوران بارداری ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد؛ برای مثال:-اگر شما آلرژی دارید، آلودگی هوا باعث خارش گلو و مسدود شدن راه تنفسی شما شده و در نتیجه سرفه می کنید.-اگر شما آسم دارید، ممکن است احساس تنگی نفس کرده و شروع به سرفه های بی پایانی کنید.-ممکن است سرفه های دوران بارداری تان به دلیل بیماری التهابی برونکواسپاسم نیز باشد که باعث التهاب ریه و ماهیچه های آن می شود.ورم غشای مخاط بینی نیز یکی دیگر از عواملی است که ممکن است باعث سرفه شود. معمولا خانم هایی که در طول بارداری شان ، خلط و یا خون در بینی شان جمع می شود، این مشکل را تجربه خواهند کرد؛ این گرفتگی بینی در نهایت باعث سرفه های شدید می شود. افزایش میزان هورمون استروژن هم ممکن است موجب تورم غشای مخاط اطراف بینی شده که باعث گرفتگی بینی و در نهایت سرفه می شود.-سیاه سرفه یا خروسک یک نوع عفونت است که سرفه های شدید، از ویژگی های اصلی آن به شمار می رود. علت نامگذاری سیاه سرفه یا خروسک هم این مسئله می باشد که پس از سرفه کردن ، تنفس فرد صدایی بلند و جغد مانند می دهد. بنابراین برای جلوگیری از این بیماری، مادر باید در هفته ی ۲۷ الی ۳۶ بارداری حتما واکسن Tdap را بزند، تا از کودک در مقابل مشکلات احتمالی دو ماه اول پس از تولد، جلوگیری کند.

تفاوت بین سرفه خشک و عادی در بارداری

جالب است که اکثر زنان جوان در مورد تفاوت بین سرفه معمولی و خشک در دوران بارداری هیچ اطلاعی ندارند. این افراد فکر می‌کنند که سرفه کردن فقط یک بیماری است، ولی لازم است بدانید که این طرز تفکر کاملا اشتباه است! سرفه کردن زنان باردار در حالت عادی، ابزاری بسیار مفید است که به بدن این مادران اجازه می‌دهد تا موکوس یا خلط را از پشت گلوی خود خارج کنند. اما با آغاز دوران بارداری، سرفه خشک نه تنها بسیار خسته‌کننده است، بلکه برای بدن مادر باردار نیز ضرر دارد.

درمان سرفه شدید بارداری با شکلات

شکلات یا بهتر است بگوییم کاکائو حاوی ترکیبات ضد سرفه است. باید بدانید این ترکیبات به میزان 33 درصد موثرتر از شربت‌های تهیه شده از کدئین هستند.به عقیده‌ی محققان انگلیسی تئوبرومین موجود در کاکائو باعث توقف فعالیتِ عصبی می‌شود که مسئول سرفه است. برای استفاده از این خاصیت شکلات حتماً شکلات سیاه با درصد بالای کاکائو انتخاب کنید. چون حاوی تئوبرومین بیشتری است.

درمان خانگی سرفه شدید بارداری

اگر شما نگران سرفه های تان هستید، ممکن است بخواهید کارهایی انجام دهید تا این شرایط را قابل تحمل تر سازد.

-در طول بارداری بهتر است همیشه بدن تان را مرطوب نگه دارید. اگر در گلوی خود احساس خشکی کنید، سرفه های خشک و سوزناکی را در پی خواهید داشت. بنابراین می توانید برای آرام کردن سرفه هایتان کمی آب گرم و لیمو بنوشید. اضافه کردن اندکی عسل به این ترکیب نیز می تواند موثر باشد، اما بهتر است پیش از استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید.

شکلات تلخ نیز می تواند سرفه را آرام کند. بعلاوه آب نبات ها و یا قطره های مخصوصی نیز وجود دارند که برای رفع این مشکل موثر می باشند؛ اما پیش از استفاده از آن ها بهتر است با پزشک تان مشورت کنید. زیرا ممکن است برای خانم های باردار مناسب نباشند.

-اگر در هنگام سرفه کردن دراز بکشید، سرفه هان شدید تر می شود. پس بهتر است سرتان را ایستاده نگه دارید و یا چیزی را زیر بالش تان بگذارید تا بلند تر شود.

-بهتر است کمتر در معرض موادی که باعث تحریک و خارش گلو می شوند قرار بگیرید؛ موادی مانند گرد و خاک، مواد شوینده و پاک کننده ی طبیعی و شیمیایی، عطر و ادکلن، غبار و دیگر عوامل موثر.

-رژیم غذایی متعادلی داشته باشید و میوه و سبزیجات فراوانی را به برنامه ی غذایی تان اضافه کنید.

-در دوران بارداری استراحت را از خود دریغ نکنید؛ در طول روز حتما چرت کوتاهی بزنید و سعی کنید تمام شب را نیز بخوابید.

درمان سرفه شدید در بارداری

یکی دیگر از راه‌های بسیار موثر برای تسکین سرفه خشک یا تحریک شدن گلو در دوران بارداری، مصرف عسل است. برای این کار عسل را به مقداری آب گرم اضافه کرده و آن را بنوشید. اما قبل از مصرف این ماده مغذی، حتما با پزشک خود صحبت کرده و از او بپرسید که آیا برای دوران بارداری شما، مصرف عسل بی‌خطر است، زیرا بدن برخی از زنان حامله به مصرف این ماده غذایی بسیار مهم پاسخ منفی می‌دهد.

کنترل سرفه شدید و خشک در بارداری

اگر به عنوان یک زن حامله به برخی از مواد غذایی آلرژی دارید و قرار گرفتن در کنار آن‌ها موجب سرفه کردن شما می‌شود، به راحتی می‌توانید مشکل خود را درمان کنید، زیرا دور ماندن از عوامل آلرژی‌زا کار چندان سختی نخواهد بود! البته در دوران بارداری، قرار گرفتن در معرض گرد و غبار، بوی قوی (عطر) و یا استفاده از محصولات شیمیای جهت تمیز کردن خانه از جمله عواملی هستند که می‌تواند موجب سرفه خشک این مادران شوند. پس این افراد باید از موارد ذکرشده اجتناب کنند.

درمان سرفه در بارداری

علاوه بر این موارد، با آغاز دوران بارداری، سیستم ایمنی بدن زنان نیاز به تقویت دارد. بنابراین، به عنوان یک خانم باردار منوی خود را با غذاهای تقویت‌کننده سیستم ایمنی پر کنید. برای این کار، سعی کنید آب پرتقال را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، زیرا این میوه حاوی ویتامین C بسیار بالایی است که مصرف آن در دوران بارداری می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند.

بیشتر بخوانید : داروی سرفه شدید ♥ سرفه شدید همراه با استفراغ ♥ درمان گیاهی سرفه شدیددرمان فوری سرفه شدید شربت برای سرفه کودکان

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 5 اسفند 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.