تعبیر خواب مرغ پرکنده

درباره تعبیر خواب مرغ از معبران بزرگ بخوانید محمدبن سیرین گوید: تعبیر خواب مرغهرچند درخواب مرغ را بزرگ بیند همت بیننده خواب در آن چه طلبد عظیم تر است. تعبیر خواب مرغاگر …

تعبیر خواب شمع سفید

در مورد تعبیر خواب شمع چقدر می دانید تعبیر خواب شمعشمع هم فرزند خوب و صالح است و هم عزت و جلال و هم علم و دانش. اگر زنی در خواب ببیندتعبیر …

تعبیر خواب نمکزار

درباره تعبیر خواب نمک چقدر می دانید تعبیر خواب نمک اگر بیند نمک سفید داشت، دلیل که درم نقد حاصل کند.تعبیر خواب نمک اگر بیند نمک خورد، دلیل که زاهد شود و …

در مورد کنجد بیشتر بدانید

کنجد خوردن یک قاشق غذاخوری ر موجب تامین 14 درصد از نیاز کلسیم خانم‌ها شده و اگر آنها عادت به بلند کردن ناخن‌هایشان داشته باشند با مصرف کنجد ناخن‌هایشان محکم‌تر شده و ترک و شکنندگی بر روی این عضو که جزئی از زیبایی انگشتان است دیده نمی‌‌شود.

کنجد , خواص کنجد , مضرات کنجد , خواص کنجد و عسل

در مورد کنجد بیشتر بدانید

به علاوه مصرف 2 قاشق غذاخوری آن رساندن 5 میلی‌گرم روی را به بدن خصوصا پوست و مو و ناخن‌ها آسان می‌کند. کنجدشاید بدانید که کمبود روی چه اثراتی بر زیبایی دارد آکنه را کمتر می‌کند و از نازک شدن موها جلوگیری می‌کند و مانع ریزش موها خصوصا در خانم‌ها می‌شود و در ضمن به دلیل توام شدن این ماده مغذی با ویتامین E این اثرات صد چندان شده و می‌توان از خواص ضدچروک و سفیدکنندگی (ضدلک) این ویتامین استفاده کرد. کنجدحتما می‌دانید که کنجد چربی بسیاری دارد اما این چربی از نوع گیاهی و چند باندی است.

در مورد کنجد بیشتر بدانید

کنجد , خواص کنجد , مضرات کنجد , خواص کنجد و عسل

در مورد کنجد بیشتر بدانید

کنجد دارای پروتئین، ویتامین های A، B2، D،E ،F و لسیتین می باشد.طبق نظر کارشناسان غذایی کنجد به علت داشتن فسفر و مس فراوان برای تقویت هوش وبینایی مفید است .

در مورد کنجد بیشتر بدانید

همچنین مقدار روغن موجود در کنجد حدود ۵۰% است. روغن کنجد مرکب از ۷۰% اسیدهای چرب اشباع نشده مانند اسید لینولئیک، اسید اولئیک و مقداری اسیدهای چرب اشباع‌شده مانند اسید پالمیتیک وآرشیدیک اسید می باشد. روغن کنجد یکی از روغن های اشباع نشده و مفید برای بدن است و نه تنها این روغن کلسترول بدن را بالا نمی برد بلکه آن را کاهش نیز می دهد.کنجد این روغن در آمریکای شمالی و کانادا مصرف زیادی دارد .

در مورد کنجد بیشتر بدانید

کنجد , خواص کنجد , مضرات کنجد , خواص کنجد و عسل

در مورد کنجد بیشتر بدانید

کنجد وطن اصلی این گیاه کشور هند است که از آن‌جا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است. کنجددر حال حاضر چین بزرگترین تولید کننده کنجد در دنیا می‌باشد.

کنجد از قدیمی‌ترین چاشنی‌های شناخته شده‌ای است که قدمت آن به 1600 سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد.

در مورد کنجد بیشتر بدانید

نام علمی کنجد “Sesamun indicum” است.

کنجد از دانه‌های روغنی با ارزش است که در طول سال قابل دسترسی است و معمولا به سه رنگ سفید، قهوه‌ای و سیاه وجود دارد کنجدکه نوع سیاه آن روغن بیشتری دارد اما طعم نوع سفید آن بهتر است.

کنجد

آخرین بروز رسانی در : شنبه 19 خرداد 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.