باغ نگارستان

باغ نگارستان

تاریخچه باغ نگارستان + عکس باغ نگارستان,باغ نگارستان آدرس,باغ نگارستان میدان بهارستان,باغ نگارستان کافه تهرون, باغ نگارستان دانشگاه تهران,باغ نگارستان مخابرات,باغ نگارستان کجاست

ارگ راین

ارگ راین

ارگ راین +تاریخچه و عکس ارگ راین در کجاست،ارگ راین در کرمان،عکس ارگ راین،جشنواره ارگ راین،محل ارگ راین

حمام فین کاشان

حمام فین کاشان

حمام فین کاشان+عکس و تاریخچه قدمت حمام فین کاشان،آدرس حمام فین،عکس حمام فین،حمام فین در کاشان

قوشا تپه+تاریخچه و عکس

قوشا تپه کجاست،قوشا تپه آدرس،قوشا تپه اردبیل،عکس قوشا تپه

عجیب ترین گورستان تاریخی را می توانید در قوشا تپه اردبیل ببینید. بهتر است بدانید که اردبيل براي خيلي از گردشگران ايراني با طبيعت منحصر به فرد و آب و هواي لطيفش شناخته مي شود اما شايد کمتر کسي بداند که يکي از جالب ترين نقاط تاريخي کشور در منطقه براي اين استان قرار گرفته و در واقع وسيع ترين منطقه تاريخي استان اردبيل و مهم ترین سايت تاريخي مربوط به پيش از تاريخ در شمال غرب ايران محسوب می شود. بهتر است بدانید که منطقه باستاني معروف به شهر يري در شمال غربي روستاي پيرازميان در 31 کيلومتري شرق مشگين شهر قرار دارد. البته جايي در کنار رود قره سو که وسعت آن به 400 هکتار مي رسد و از سه قسمت دژ نظامي، معبد و قوشا تپه تشکيل مي شود. در واقع قدمت قلعه و معبد به 1450 پيش از ميلاد و قوشا تپه به 7 هزاره پيش از ميلاد مي رسد.

قوشا تپه،تاریخچه قوشا تپه

لازم به ذکر است که محوطه شهر يري اولين بار در سال 1978 ق .م توسط هيئت چارلز برني شناسايي و بررسي گشت. او عقیده داشت که عمر برخي آثار تا هزاره سوم قبل از ميلاد، عصر آهن، سفال خاکستري و نخودي و نارنجي هم مي رسد.

قوشا تپه،تاریخچه قوشا تپه

قابل ذکر است که عده اي از باستانشناسان قدمت اين محوطه را تا 9 هزار سال هم تخمين مي زنند و عقیده دارند که سنگ تراشه هاي از اشکال انسان مربوط به 7هزار سال قبل از ميلاد مسيح در اين منطقه موجود می باشد. بهتر است بدانید که محوطه باستاني شهر پيرازميان در کنار رودخانه قره سو قرار دارد. جايي که بر روي سنگ هاي اطراف آن نقش و نگارهاي متعددي با طرح و ابعاد مختلف با ضربه زدن هاي منظم و دقيق با سنگ هاي سخت، استخوان حيوانات و فلزات سخت حک گشته است. نقش هايي از بزکوهي، انسان درحالت هاي مختلف و چندين نقش نامشخص ديگر قابلدیدن هستند تعداد آنها محدود می باشد.

قوشا تپه،تاریخچه قوشا تپه

گفتنی است که مدير کل ميراث فرهنگي اردبيل در سال 84ضمن بازديد از منطقه اعلام کرد که در سال 85حريم شهر يري تعيين خواهد شد و اين منطقه باستاني قوشا تپه به ثبت ملي و جهاني خواهد رسيد.در واقع باید گفت که  ولي در مرداد سال 85تحقيقات باستان شناسي منطقه تعطيل شد. او در مرداد سال 86اعلام کرد که کار طراحي سازه محافظ انجام خواهد شد اما تا به حال هيچ اقدامي در جهت حفاظت از سنگ افراشت ها انجام نگشته است.
قوشا تپه،تاریخچه قوشا تپه

خوب است بدانید که به جز طوفان روزهاي گذشته، سرماي شديد زمستان عامل تهديد ديگري براي سنگ هاي منقش اين منطقه است که مي تواند آثار تاريخياين تپه را نابود کند.در سفر به اردبیل این منطقه عجیب تاریخی را ببینید.

قوشا تپه+تاریخچه و عکس

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 13 خرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.