آموزش زبان انگلیسی از صفر – موسسه تخصصی زبان کوییک

آموزش زبان انگلیسی از صفر – موسسه تخصصی زبان کوییک

امروزه آموزش زبان انگلیسی از صفر به یکی از دغدغه های مهم و اساسی افراد تبدیل شده است. افراد و بخصوص بزرگسالان به دلیل مشغله‌های کاری و تحصیلی، زمان اندکی برای آموزش …

نمای پیش ساخته رومی سبک بهینا نما

نمای پیش ساخته رومی سبک بهینا نما

نمای پیش ساخته رومی سبک بهینا نما نمای سبک و فوق سبک نمای پیش ساخته رومی که از جنس فوم های نسبتا پلی استایرن جنس جز نمای سبک به حساب می‌آید معمولا …

چرا باید از خدمات پرستاری در منزل استفاده کرد؟

چرا باید از خدمات پرستاری در منزل استفاده کرد؟

چرا باید از خدمات پرستاری در منزل استفاده کرد؟ روزانه در سراسر دنیا خانواده های بسیاری هستند که درخواست خودشان را برای استفاده از خدمات پرستاری در منزل در شرکتهای معتبر ثبت …

پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک با داشتن قابلیت های منحصر به فرد یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که در دنیای صنعت، کشاورزی، ساختمان سازی، خودروسازی و دیگر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این محصول با داشتن قابلیت های منحصر به فرد امکان جابجایی مایعات را به بهترین شکل ممکن فراهم می کند، از این رو می توان آن را جز وسایل کاربردی در صنایع مختلف نام برد. کیفیت و عملکرد خاص این قطعه به گونه ای است که در مدل های متفاوت طراحی و تولید شده است از این رو برای شناخت مدل های مختلف و آشنایی با عملکرد هر یک می توانید به سایت قوام صنعت  مراجعه نمایید.

پمپ هیدرولیک چیست؟

در گذشته حمل و انتقال آب و سایر مایعات به مکان های دیگر به واسطه ماشین های سنگین صورت گیرد که امری پر هزینه و سخت بود، اما با پیشرفت علم و تکنولوژی در سال های اخیر قطعاتی به بازار عرضه شده که امکان انتقال مایعات و سیالات را با فشار حداکثری فراهم می کند و همین امر سبب شده که در صنایع مختلف، کشاورزی و مخصوصا ساختمان سازی پمپ هیدرولیک جایگاه ویژه ای داشته باشد.

در طراحی و تولید این وسیله قطعات ریزو درشتی قرار دارند که سبب افزایش قدرت آن خواهند شد و از مهم ترین اجزای انواع پمپ های هیدرولیکی می توان به شیر هیدرولیک اشاره کرد که با داشتن ویژگی و قابلیت های ویژه قادر به کنترل و مدیریت میزان فشار انتقال مایعات را فراهم می نماید.

انواع پمپ های هیدرولیک

انواع پمپ های هیدرولیک

با توجه به این که از این قطعه در موارد متفاوتی استفاده می شود، پس بدون شک عملکرد هر یک دارای تفاوت هایی نیز هست. به طور کلی انواع پمپ ها در سه مدل زیر خلاصه شده اند:

  • پمپ چرخ دهنده ای
  • پمپ پره ای
  • پمپ پیستونی

هر سه مورد عنوان شده دارای تفاوت در میزان فشار برای انتقال هستند و حجم جریان انتقالی در هر یک متفاوت است و همین امر سبب شده در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند.

کاربرد پمپ هیدرولیک

همانطور که عنوان شد این مدل از پمپ ها دارای تنوع ساخت هستند از این رو در بخش های متفاوت می توان از مدل های مختلف استفاده نمود، همین امر سبب شده که انواع پمپ هیدرولیک با توجه به مدل ساخت دارای کاربرد های مختلف باشد.

از مهم ترین کاربرد های این قطعات در انتقال آب به بخش های مختلف ساختمان است، بدون شک در ساختمان های مسکونی که تعداد واحد های زیادی دارد، برای پیشگیری از قطعی آب در واحد های مختلف از پمپ هیدرولیک استفاده می شود تا حجم زیادی از آب را با قدرت زیاد به واحد های بالایی انتقال دهد.

آشنایی با شیر هیدرولیک

آشنایی با شیر هیدرولیک

یکی از مهم و کاربردی ترین بخش های سیستم هیدرولیکی انواع شیر هیدرولیک است که وظیفه کنترل و فرماندهی این سیستم را در دست دارد و می تواند قدرت انتقالات سیالات در سیستم را مورد بررسی و کنترل قرار دهد. این ابزار در مدل های متفاوتی طراحی می شود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شیر هایی که قابلیت کنترل حرکت مایعات و سیالات متفاوت را به جهات خاص دارند.
  • رلیف ولو یا همان شیر کنترل فشار که می تواند میزان فشار سیستمی را کاهش و افزایش دهد.
  • شیر دبی قابلیت نظارت و کنترل بر عملکرد دبی سیستم را بر عهده دارد.

البته مدل های متفاوت تری از انواع شیر هیدرولیک وجود دارد که امکانات متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهند، سرو، مدولار و پروپرشنال از نمونه های دیگر این وسیله هستند. البته گفتنی است این تقسیم بندی ها تنها از نظر عملکرد محصول بوده و از جهات دیگر نیز دارای مدل های متفاوتی است.

نتیجه گیری

با توجه به موارد عنوان شده لازم است بدانید که سیستم های هیدرولیک عملکرد متفاوتی دارند از این رو می بایست در مکان درست مورد استفاده قرار بگیرند تا حداکثر بازدهی را داشته باشند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم با کسب اطلاعات درست و کاربردی در باره انواع پمپ های هیدرولیکی انتخاب ایده آل و درست داشته باشید. قوام صنعت یکی از معتبر ترین مجموعه های ارائه دهنده انواع تجهیزات هیدرولیکی است که می توانید به آن مراجعه نمایید.

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 8 تیر 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.