دستبند طلا عشق کارتیه | عاشقانه ای بی تکرار

دستبند طلا عشق کارتیه | عاشقانه ای بی تکرار

تا کجا برای عشقت پیش میری؟ تا الان این سوال رو از خودت پرسیدی؟ خیلی از ما دنبال پیدا کردن عشق و شریک زندگیمون هستیم، اما وقتی پیداش کردیم چی؟ چه کارایی …

ادکلن های مردانه شگفت انگیز و پر فروش دنیا

ادکلن های مردانه شگفت انگیز و پر فروش دنیا

ادکلن های مردانه شگفت انگیز و پر فروش دنیا این ایده وحشتناکی نیست که شما را با برخی از نت های تشکیل دهنده عطر آشنا کنیم، و اگر علاقه مند به کسب …

پرده کاران بهترین وحرفه ای ترین نصاب پرده در تهران

پرده کاران بهترین وحرفه ای ترین نصاب پرده در تهران

پرده کاران بهترین وحرفه ای ترین نصاب پرده در تهران پرده یکی از وسایل مهم و ضروری  برای فضای داخلی منزل و محل کار تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی دارد. بنابراین انتخاب …

انواع لیوری‎های هواپیما در طول تاریخ و انواع خرید بلیط هواپیما خارجی

همانط.ر که در بخش قبلی اشاره کردیم لیوری هواپیماها از سال 1950 و 1960 آغاز شد و از آن برای یکپارچه‎سازی ناوگان هوایی استفاده می‎شد. لیوری نوعی رنگ‎آمیزی هواپیما می‎باشد که به شکلی تخصصی انجام می‎گیرد.
امروزه تمامی هواپیماهای که در نواگان هوایی یک شرکت هواپیمایی قرار گرفته‎اند و همه ساله افراد زیادی با خرید بلیط هواپیما داخلی یا بلیط خارجی یا بلیط ارزان هواپیما می‎توانند از خدمات ارائه شده توسط آنها بهره‎مند شوند از لیوری‎های خاص خود استفاده می‎کنند. در ادامه به بررسی و ارائه جزئیات بیشتر در رابطه با این نوع رنگ آمیزی خواهیم پرداخت.

 

یورووایت

یورووایت نوعی لیوری و رنگ‎آمیزی هواپیما بود که در دهه 1970 بسیار گسترش پیدا کرده بود و در بین اکثر خطوط هوایی رواج پیدا کرده بود. در این نوع رنگ غالبا از رنگ سفید استفاده می‎شد و بیشتر هواپیماهایی که افراد با خرید بلیط هواپیما داخلی یا بلیط خارجی یا بلیط ارزان هواپیما به انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی می‎پرداختند از این نوع رنگ‎آمیزی بهره می‎بردند.
با استفاده از این نوع رنگ‎آمیزی شرکت‎های هواپیمایی توانستند که دارایی‎های خود را به شکلی موثر مدیریت کنند.
این اتفاق در دهه‎های 1960 الی 1970 روی داد که در این بازه زمانی بدلیل وجود ترافیک‎های فصلی و رکود اقتصادی برخی از شرکت‎های هواپیمایی مجبور به اجازه هواپیما از شرکت‎های دیگر می‎شدند تا با استفاده از آنها مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما داخلی یا بلیط خارجی یا بلیط ارزان هواپیما قصد انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی را دارند به مقاصد مورد نظرشان منتقل کنند.
استفاده از رنگ سفید برای رنگ‎آمیزی هواپیماها سبب می‎شد تا در صورت جابجایی هواپیماها بین خطوط مختلف هوایی بتوان به راحتی با جداکردن لیوری اصلی و نصب لیوری جدید و بالعکس بتوان به راحتی تغییر پیدا کند.
از شرکت‎های هواپیمایی که برای رنگ‎آمیزی هواپیماهای خود که همه ساله هزاران مسافری را که با خرید بلیط هواپیما داخلی یا بلیط خارجی یا بلیط ارزان هواپیما قصد انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی داشته‎اند مورد استفاده قرار می‎گرفت از این نوع لیوری استفاده کرده است می‎توان به شرکت آلیتالیا در سال 1970 و همچنین خطوط هوایی uta اشاره کرد.
TWA اولین شرکت هواپیمایی بود که در خارج از اروپا در حال فعالیت بوده است و در سال 1975 از یوروایت استفاده کرده است. این شرکت هواپیمایی با استفاده از هواپیماهای خود همه ساله هزاران مسافری که با خرید بلیط هواپیما داخلی یا بلیط خارجی یا بلیط ارزان هواپیما قصد انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی را داشته‎اند به مقاصد مورد نظرشان انتقال داده است.

ژلی بین

این نام لیوری می‎باشد که در سال 1967 در خطوط هوایی شرکت هواپیمایی برانیف مورد استفاده قرار می‎گرفت و با این نام شهرت پیدا کرده بود. در این نوع لیوری هواپیماها به گونه‎ای رنگ‎آمیزی می‎شدند که بخشی از آنها دارای تزئینات خاصی بودند و از آنها برای جابجایی مسافران به مقاصد مورد نظرشان استفاده می‎شد.
در این روش رنگ‎آمیزی بخشی از باله دمی هواپیما با طرح‎های متنوع و مختلفی رنگ می‎شد. از این نوع لیوری در برخی از خطوط هوایی کشورهای مختلف استفاده شده است به عنوان مثال خطوط هوایی کشور هند با استفاده از این نوع رنگ‎آمیزی به نمایش آثار فرهنگی خود در بدنه این هواپیماها پرداخته بودند.
علاوه‎بر ناوگان هوایی هند از این نوع لیوری در خطوط هوایی آلاسکا نیز بهره برده شده بود و دراین منطقه برروی هواپیماهای خود تصاویری از حیوانات و پرندگان برروی دم هواپیما طراحی می‎شده است. در خطوط هوایی بیریتیش ایرویز نیز در برخی از هواپیماها از این وع رنگ‎آمیزی‎ها در سال 1997 استفاده شده است.

بیلبورد

در سال‎های 1970 به بعد یک نوع لیوری به نام بیلبورد در سطح جهان شهرت پیدا کرد و مورد استفاده خطوط هوایی مختلف قرار گرفت. از این نوع لیوری در کنار خطوط فریب استفاده می‎شده است.
UTA را می‎توان اولین شرکت هواپیمایی دانست که از این نوع رنگ‎آمیزی در هواپیماهای خود استفاده کرده است. دو شرکت هواپیمایی وسترن و پن نیز آخرین شرکت‎های هواپیمایی بودند که از این نوع رنگ‎آمیزی استفاده کرده‎اند.
همانطور که گفته شد این لیوری از شهرتی جهانی برخوردار بود و تا حدودی محبوب نیز بود به طوریکه در سال 1990 تا 2000 دو شرکت از سه شرکت موجود در اتحادیه هواپیمایی از این نوع لیوری برای هواپیماهایی که همه ساله مسافران با خرید بلیط هواپیما داخلی یا بلیط خارجی یا بلیط ارزان هواپیما و با انجام پرواز داخلی و پرواز خارجی برای رسیدن به مقاصد خود از آنها استفاده می‎کردند از این نوع لیوری استفاده می‎شده است.

لیوری یادبود

از این نوع لیوری برای یادآوری یک زمان مهم در این صنعت مانند سالگرد یک رویداد مهم استفاده می‎شده است. ATA یک شرکت هواپیمایی بوده است برای سالگرد 25 سالگی خود از این نوع لیوری استفاده کرده است.
در خطوط هوایی آفریقای جنوبی یک هواپیمای بوئینگ 747 را به شکلی رنگین کمانی رنگ‎آمیزی کرده‎اند و از آن برای جابجایی بازیکنان در این المپیک استفاده می‎شده است. این اتفاق در سال 2000 روی داد و نام این هواپیما اندیزانی بوده است.

لیوری میراثی

در این نوع رنگ‏‎آمیزی بخش تجاری و تبلیغاتی پررنگ‎تر از بخش‎های دیگر می‎باشد و این نوع لیوری در شرکت‎هایی استفاده خواهد شد که قصد انجام تبلیغات دارند و یا می‎خواهند سنت‎های گذشته خود را حذف کنند.

لوگو

این نوع رنگ‎آمیزی که امروزه بسیار فراگیر و پر کاربرد می‎باشد در آن از نشان تجاری یک شرکت هواپیمایی استفاده خواهد شد. بسیاری از شرکت‎های هواپیمایی برای تبلیغات و همچنین معرفی خود از این نوع لیوری استفاده می‎کنند تا زمانیکه مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما داخلی یا بلیط خارجی یا بلیط ارزان هواپیما و انجام پرواز داخلی و یا پرواز خارجی به مقصد خود رسیدند با نام و نشان تجاری آن شرکت هواپیمایی نیز آشنا شوند و اما از دلایل فجایع هواپیمایی پس از خرید بلیط هواپیما خارجی بدانید.
SOUTHWEST AIRLINES یکی از شرکت‎های هواپیمایی می‎باشد که در این زمینه از شهرت خاصی بهره می‎برد و از انواع مختلف این لیوری استفاده کرده است. در این شرکت از نقاشی‎های متنوع پرچم ایالات متحده و سازمان NBA برروی هواپیماها استفاده شده است که همین موضوع سبب منحصر بفرد شدن این خط هوایی خواهد شد.

برندهای متحد

در جهان سه اتحادیه ناوگان و هواپیماهای خود را گسترش داده‎اند که شامل حامل‎های اصلی، حامل‎های مهاجم و سایر ارتباطات بوده است.
SKY TEAM ,STAR ALIANCE ,ONEWORLD شرکت‎هایی هستند که در این اتحادیه عضو می‎باشند که تعداد هواپیماهای زیادی به شکل جداگانه در اختیار دارند که با توجه به اساس نامه تنظیم شده می‎توانند با یک کد مشترک با یکدیگر همکاری داشته باشند و از یک طراحی خاص و یکسان استفاده کنند.

دولت‎ها

اغلب هواپیماهایی که در زمینه حمل و نقل سران یک کشور در حال فعالیت هستند و یا متعلق به یک ارگان خاص دولتی می‎باشند از رنگ‎های متفاوتی برای رنگ‎آمیزی آنها استفاده خواهد شد. به عنوان مثال در هواپیمایی که برای جابجایی رئیس جمهور آمریکا از آن استفاده می‎شود از پرچم آمریکا که در زمینه‎ای آبی رنگ قرار گرفته در کنار مهر ریاست جمهوری رنگ‎آمیزی شده است.
برای طراحی این نوع رنگ‎آمیزی از طراح معروف فرانسوی آمریکایی به نام ریموند لووی کمک گرفته شده است. این کار در کشورهای دیگر نیز مشاهده شده است که در آنها با توجه به رنگ پرچم هواپیماها رنگ آمیزی شده‎اند و مورد استفاده در این زمینه قرار خواهند گرفت.

هواپیماهی نظامی

در این گونه از هواپیماها از رنگ‎های استفاده می‎شود که با استفاده از آنها هواپیما بتواند به راحتی استتار کند و از دید دشمن در امان بماند. در این نوع هواپیماها در برخی از موارد از رنگ‎های خاص و منحصر بفردی استفاده خواهد شد که این هواپیما توسط رادارها نیز قابل تشخیص نخواهد بود. البته توجه به این نکته کخ استتار بصری نمی‎تواند هواپیماها را از رادارها و یا کنترل‎های حرارتی مخفی نگه دارد.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 7 اسفند 1398

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.