چرا قبل از سرمایه گذاری در بازارهای مالی باید آموزش ببینیم؟

چرا قبل از سرمایه گذاری در بازارهای مالی باید آموزش ببینیم؟

بازارهای مالی فارکس و ارز دیجیتال در سال های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته اند. این بازارها به دلیل پویایی و پتانسیل سودآوری بالا، افراد زیادی را به خود جذب …

اصطلاحات کریپتوکارنسی

اصطلاحات کریپتوکارنسی

امروزه بازار کریپتو با استقبال بی‌نظیری مواجه شده است. وب‌سایت راهبران فردا یکی از سایت‌های پیشتاز در عرصۀ آموزش و تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بازار رمز ارزها می‌باشد. مجموعۀ راهبران فردا با مدیریت مهندس …

کمپ ها: مرجع معرفی و بررسی مراکز ترک اعتیاد در ایران

کمپ ها: مرجع معرفی و بررسی مراکز ترک اعتیاد در ایران

با توجه به اینکه مصرف مواد مخدر می توان گفت که اعتیاد یکی از بزرگترین معضلات اجتماعی تمام کشورهاست. متاسفانه نه تنها عوامل اجتماعی در مدیریت کشورها با این مورد و آسیب …

آیا طالع بینی واقعی است؟ آنچه علم در مورد انواع فال می گوید

هنوز هم افراد زیادی در سراسر جهان به طالع بینی و فال معتقدند و بازدیدهای زیاد از سایت های طالع بینی و فال به خوبی اثبات کننده این موضوع است، اما سوالی که در این بین مطرح می شود، این است که آیا طالع بینی واقعی است؟ با ما همراه باشید تا در این مطلب به پاسخ این سوال بپردازیم.

جالب است بدانید که روزانه حدود 70 میلیون آمریکایی فال و طالع خود را می خوانند.

طبق مطالعه ای که بیست سال پیش توسط انجمن Pew  انجام شد، 25 درصد از آمریکایی ها معتقد بودند که موقعیت ستارگان و سیارات بر زندگی روزمره ما تأثیر می گذارد. این در حالی است که در سال 2012، یک تحقیق اجتماعی در این مورد انجام شد، و جالب این که 34 درصد آمریکایی های شرکت کننده در تحقیق، طالع بینی را زمینه ای “بسیارعلمی” یا “نوعی علم” می دانند. حدود نیمی از افراد نیز معتقد بودند که طالع بینی اصلا جنبه علمی ندارد.

طالع بینی به طور کلی به این باور تعریف می شود که پدیده های نجومی، مانند ستارگان بالای سر هنگام تولد، قدرت تأثیرگذاری بر وقایع روزمره زندگی ما و ویژگی های شخصیتی ما را دارد.

جنبه خاصی از طالع بینی، مانند پیش بینی آینده یک فرد یا ارائه مشاوره در مورد فعالیت های روزمره از طریق طالع بینی، روز به روز در حال افزایش محبوبیت است. مجلاتی مانند The Cut از افزایش 150 درصدی بازدید صفحات انواع فال در سال 2017 نسبت به سال 2016 خبر داده اند.

واضح است که بسیاری از مردم به دنبال راه‌هایی برای تفسیر ستارگان برای دریافت توصیه هایی در ارتباط با زندگی شان هستند.

درست است که طالع بینی بر اساس درک موقعیت ستارگان بنا شده است و تا حدودی می توان آن را با علم اثبات کرد اما آیا این موضوع که طالع بینی و موقعیت ستارگان می تواند بر شخصیت و زندگی ما تاثیر می‌گذارد نیز توجیه علمی دارد؟ خیر!

چرا ما فال و آینده بینی را دوست داریم؟

  1. از دیدگاه روانشناسی طالع بینی جاذبه‌ای بسیار قوی به شمار می‌رود، زیرا درباره شخصیت و طبیعت افراد بحث می‌کند، بنابراین به موضوع جالبی برای سرگرمی افراد تبدیل می‌شود.
  2. طالع بینی را می‌توان راه فرار مناسب برای افرادی دانست که می‌خواهند به هر نحوی شده از تصمیم‌گیری شانه خالی کنند و از طالع بینی به عنوان کمکی برای تصمیم‌گیری استفاده کنند. درواقع آنها هر تصمیمی را بهتر از بی‌تصمیمی می‌دانند و طالع‌بینی کمک می‌کند تا آنها تصمیمی بگیرند حتی اگر به ضررشان باشد.
  3. بعضی افراد هرگاه با سؤال گیج‌کننده‌ای مواجه شده‌اند و نتوانستند به طور منطقی و ساده به آن پاسخ دهند به انواع فال و طالع بینی مراجعه می‌کنند. مثلا آیا ازدواج این ۲نفر حتما موفق خواهد بود؟ آیا آغاز یک کار تجاری با موفقیت همراه خواهد بود؟ یا سؤالاتی از این دست که فکر می‌کنند فقط طالع‌بینی می‌تواند به آنها جواب دهد.
  4. کسانی که در زمینه فال و طالع‌بینی فعالیت می‌کنند بیشتراوقات خود را در موقعیتی رازآمیز می‌بینند. موقعیتی ویژه که با علوم غریبه در ارتباط است. آنها از علائم عجیب استفاده می‌کنند، جدول‌های نجومی را به کار می‌گیرند و همواره احساس می‌کنند بر نیروهایی احاطه دارند که برای علم ناآشناست. این مسائل برای دیگران جاذبه دارد و آنها را به خود جذب می‌کند.
  5. از همه مهم‌تر علتی که موجب می‌شود طالع‌بینی رشد فراوانی پیدا کند در یک کلمه خلاصه می‌شود و آن «پول» است. طالع‌بینان حرفه‌ای از راه‌های گوناگون به کسب پول می‌پردازند و همان‌طور که بسیاری از رسانه‌ها و روزنامه‌ها تضمین فروش روزانه خود را مرهون ستون طالع‌بینی می‌دانند. به این ترتیب طالع‌بینی در دنیای امروز به تجارتی سودآور تبدیل شده است که نفرات اصلی آن راهکارهای زیادی می‌اندیشند تا بتوانند همچنان درآمد کسب کنند.

 

 

 

 

آخرین بروز رسانی در : جمعه 20 فروردین 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.