تاثیر تولید محتوا بر سئو و بهینه سازی سایت

تاثیر تولید محتوا بر سئو و بهینه سازی سایت

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) برای موفقیت هر وب سایتی بسیار مهم است. رتبه بالا در صفحات موتورهای جستجو به معنای دیده شدن بیشتر، ترافیک بالاتر و پتانسیل تبدیل این بازدیدکنندگان به …

طراحی و بسته بندی محصولات را به کدام شرکت بسپاریم؟

طراحی و بسته بندی محصولات را به کدام شرکت بسپاریم؟

طراحی و بسته بندی محصولات را به کدام شرکت بسپاریم؟ چقدر به فکر طراحی بسته بندی محصولات خود هستید؟ از اهمیت طراحی و بسته بندی در فروش محصول چه می‌دانید؟ می‌دانید طراحی …

امیر مسعودی را بیشتر بشناسید

امیر مسعودی را بیشتر بشناسید

امیر مسعودی امیر مسعودی بهترین مدرس ریاضی و فیزیک کنکور را بهتر بشناسیم. همانطور که می دانید دروس ریاضی و فیزیک از دشوارترین درس های اختصاصی شناخته می شود و به منابع …

⭐️ مهریه شرعی چقدر است؟

مهریه مالی است که مرد در قبال ازدواج با زوجه به او می پردازد. این مال می تواند منقول یا غیر منقول باشد و از نظر شرع و قانون اندازه مشخصی برای آن تعیین نشده، بلکه هر مالی که زوجین به آن رضایت داشته باشند و با توافق آنها تعیین شده باشد، می تواند به عنوان مهریه تعیین شود. در صورتی که وجه نقد باشد باید به نرخ روز پرداخت شود. نحوه محاسبه مهریه نیز به این شکل است که مبلغ آن بر اساس شاخص تورم سالانه و فرمول مربوط به آن محاسبه خواهد شد.

مقادیر و مصادیق مهریه قانونی

در شرح و قانون مقدار حداقل و حداکثری برای مهریه مشخص نشده و طبق شرع و قانون می تواند هر مبلغی و هر مالی طبق توافق زوجین تعیین شود. بر اساس شرع اگر در عقد دائم مهر تعیین نشود و نزدیکی بین زوجین صورت گیرد عقد صحیح است و می توان بعد از عقد آن را مشخص کرد، ولی در عقد موقت باید حتما در حین عقد مهر را تعیین کرد.

آیا می تواند مهریه متعلق به شخص دیگری باشد؟

طبق شرع و قانون صداق زن حتما لازم نیست متعلق به زوج باشد، بلکه کسی دیگر به جز شوهر می تواند مال خود را به عنوان مهر قرار دهد یا می تواند تعهد یا ضمانت پرداخت مهر توسط زوج را کند.

سقف مهریه عندالمطالبه در قانون

در گذشته سقف مهریه می توانست به هر میزانی مشخص شود و بر تعداد افرادی که به دلیل عدم پرداخت مهریه در زندان بودن افزایش یافته بود تا اینکه قانونگذار با تعیین سقف مقدار مهریه بر تعداد زندانیان مهریه کاست. در این قانون سقف مهریه ۱۱۰ سکه است که این ۱۱۰ عدد به عنوان صداق عندالمطالبه محسوب می شود و مرد باید آن را پرداخت کند و در صورت عدم پرداخت زن می تواند حکم حبس او را درخواست کند. ولی مقدار اضافه بر ۱۱۰ سکه به عنوان عندالاستطاعه محسوب می شود و زن در صورتی می تواند آن را مطالبه کند که توان مالی مرد را به اثبات برساند.

فرمول محاسبه مهریه به نرخ روز

بر اساس فرمول محاسبه مهریه به نرخ روز عدد شاخص سال مطالبه بر عدد شاخص سال عقد تقسیم می شود و نتیجه حاصل شده ضرب در مقدار مهریه قید شده در قباله ازدواج خواهد شد. در این مورد باید به سال مطالبه مهریه توجه کرد. مثلا اگر زنی در سال ۱۳۶۶ مهریه اش پانصد هزار تومان بوده و در سال ۹۵ آن را مطالبه کرده بر اساس شاخص روز سال ۹۵ محاسبه خواهد شد، ولی اگر این صداق را در سال جاری ۱۴۰۲ مطالبه کند طبق شاخص یک سال قبل که سال ۱۴۰۱ می شود باید محاسبه انجام شود. زیرا شاخص تورم توسط بانک مرکزی در آخر هر سال اعلام می شود و در سال ۱۴۰۲ هنوز شاخص نرخ تورم اعلام نشده است. همچنین اگر زنی در سال ۱۴۰۱ عقد کند و در همان سال صداق را مطالبه کند، مهریه به نرخ روز عقد محاسبه خواهد شد.

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 19 مرداد 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.