آبشار مارگون

آبشار مارگون +عکس

آدرس آبشار مارگون،عکس آبشار مارگون،آبشار مارگون کجاست،آبشار مارگون سپیدان

یکی از زیبایی های طبیعی ایران را به جرات می توان گفت آبشار مارگون است.لازم به ذکر است که مارگون نام آبشاری است که در دره‌های غرب شهرستان سپیدان قرار گرفته است. بهتر است بدانید که ارتفاع این آبشار به ۷۰ متر و عرض آن به ۱۰۰ متر می‌رسد.در واقع آبشار مارگون که در روستای مارگون قرار گرفته است، البته یکی از بزرگ‌ترین و با شکوه‌ ترین آبشارهای ایران است که از نظر زیبائی، بزرگی و حجمآب خروجی با آبشار شوی لرستان رقابت می‌ نمایند.

آبشار مارگون،تاریخچه آبشار مارگون

جالب است بدانید که فاصله  آبشار مارگون از اردکان فارس حدود 48 کیلومتر می باشد. در واقع اگر از شهر یاسوج قصد عزیمت به آبشار مارگون را داشته باشید، طول مسیر 65 کیلومترمی باشد.لازم به ذکر اسیت که در میانه راه پس از کیلومتر 29 جاده یاسوج به اقلید و انتخاب جاده آبشار مارگون می توانید به این آبشار زیبا برسید.

آبشار مارگون،تاریخچه آبشار مارگون

بهتر است بدانید که آبشار مارگون به دلیل بن بست بودن و واقع شدن در دره پرشیب، دارای فضای کمی برای نشستن و پارک خودروست که در هنگام ازدیاد گردشگران به خصوص در روزهای تعطیل فصل تابستان، مشکلات ترافیکی زیادی برای گردشگران و روستاییان پدید می‌آید.در واقع فاصله روستای مارگون تا پارکینگ نیز خاکی و با عرض کم و در کنار دره‌ای خطرناک و بدون حفاظ می باشد.لازم به ذکر است که مسیر این آبشار و روستاهای اطراف در فصل زمستان برف گیر بوده و گاهی راه های ارتباطی کاملاً قطع می گردد.

آبشار مارگون،تاریخچه آبشار مارگون

بدنیست بدانید که این آبشار در حقیقت سرچشمه رودخانه است و در بالای کوه هیچ رودخانه ای نیست، بلکه از بدنه دیواره صخره ای کوه، بیش از چند هزار چشمه وجود دارد که آب از آنها به بیرون ریخته می گردد. از این حیث این آبشار هم بزرگترین و هم بلند ترین آبشار چشمه ای در جهان می باشد.بهتر است بدانید که آب این آبشار در گرم ترین فصل سال بسیار خنک و زیر 10 درجه است.

آبشار مارگون،تاریخچه آبشار مارگون

گفتنی است، دو روستای لوداب و مارگون در بین یاسوج و سی سخت قرار دارد که با روستای مارگون سپیدان متفاوت می باشد.آدرس: 48کیلومتری شمال اردکان فارس، جنب روستای مارگون می باشد.در سفر به این منطقه دیدن این آبشار زیبا را از دست ندهید.

آبشار مارگون +عکس

مطالب مرتبط:

آبشار آب سفید

آبشار ویسادار

آبشار فدامی

آبشار ورسک

<

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.