رابطه ای میان خوردن شیره و هسته انگور و چاقی وجود دارد

رابطه ای میان خوردن شیره و هسته انگور و چاقی وجود دارد

رابطه ای میان خوردن شیره و هسته انگور و چاقی وجود دارد رابطه ای میان خوردن شیره و هسته انگور و چاقی وجود دارد در سایت جسارت انگور و چاقی,رابطه انگور و …

بررسی علت و درمان یبوست در نوزاد شیر خشکی به صورت علمی

بررسی علت و درمان یبوست در نوزاد شیر خشکی به صورت علمی

بررسی علت و درمان یبوست در نوزاد شیر خشکی به صورت علمی بررسی علت و درمان یبوست در نوزاد شیر خشکی به صورت علمی در سایت جسارت یبوست در نوزاد شیر خشکی …

بنفشه خوشبوکننده دهان

بنفشه خوشبوکننده دهان

بنفشه خوشبوکننده دهان خواص بنفشه,فواید بنفشه,بنفشه درمانی,خاصیت بنفشه,خواص بنفشه درمانی,خواص بنفشه برای پوست,خواص بنفشه برای مو,خواص بنفشه برای جوانی,خواص بنفشه برای بارداری,خواص خوردن بنفشه,فواید بنفشه خام,فواید بنفشه پخته

قارچ جادویی

قارچ جادویی چیست , قارچ جادویی ویکی پدیا , مجیک ماشروم ویکی پدیا , قارچ جادویی در ایران , اثرات قارچ جادویی , پرورش قارچ جادویی ,مواد مخدر قارچ جادویی , اثرات قارچ جادویی

قارچ جادویی , قارچ جادویی چیست

در نوعی قارچ که دانشمندان به آن قارچ جادویی می‌گویند ماده‌ای کشف شده است که می‌تواند برای درمان افسردگی و اضطراب مفید باشد. وجود این ماده توهم زا باعث فراموش کردن دردهای عاطفی و… می‌شود.این اکتشاف با انجام آزمایشی روی چندین نفر اثبات شده است. یافته‌های جدید می‌تواند به دانشمندان در دریافت اطلاعات از عملکرد مغز افراد کمک کند و یا اینکه احساسات منفی را از افراد آسیب دیده روحی دور گردانند.به گفته‌ی محققان دانشگاه زوریخ در سوئیس: «بارها نشان داده شده است که روابط اجتماعی افراد در سلامت جسمی و روانی آنها تأثیرگذار است. کشف عملکرد عصبی و بیوشیمیایی مغز در روابط اجتماعی و احساسی افراد و اجتماع تاثیر بسزایی دارد.»سیلوسایبین گیرنده‌های سروتونین مغز را تحریک کرده و تأثیراتی را نیز در خلق و خوی افراد دارد و در آینده می‌توان یا تجویز پزشک از این دارو برای درمان افسردگی استفاده کرد.قارچ‌های سیلوسایبین که به قارچ‌های روان‌گردان و قارچ‌های جادویی magic mushrooms هم معروفند حاوی مواد ایندولیِ روانگردان هستند . حدود چهل نمونه از این قارچ‌ها تا کنون شناسایی شده ولی مهم‌ترین آنها Psilocybe cubensis است که در بازار سیاه به عنوان ماده مخدر به فروش می‌رسد . سابقه استفاده از این قارچ‌ها به حدی باستانی است که حتی در نقاشی‌های روی دیواره غار‌ها هم اثر این قارچ‌ها دیده میشود . در بعضی از مراسم مذهبی افراد بومی مناطق مختلف جهان هم از این قارچ‌ها استفاده میشده . به دلیل خاصیت توهم‌زایی آن احتمالاً افراد استفاده کننده یک سری شهود بصری و توهمی را تجربه میکرده‌اند و آنها را به موجودات فرازمینی نسبت می‌دادند .

حداقل ۱۴۴ گونه قارچ با اثر روانگردانی وجود دارد که به قارچ جادویی معروف هستند. ترکیب سیلوسایبین موجود در این قارچ‌ها باعث می‌شود استفاده کننده احساس کند مغزش در حال آب شدن است ولی در واقع این قارچ عکس این حرکت را انجام می‌دهد و اتصالات مغز را زیاد می‌کند. در این شرایط مغز فعالیت نواحی را به هم ارتباط می‌دهد که در حالت عادی با هم ارتباطی ندارند. این تغییر توضیح دهنده‌ی فعالیت مغزی استفاده کنندگان از این قارچ است که حالت رویا مانند را تجربه می‌کنند. این قارچ‌ها از قدیم و در برخی آئین‌های مذهبی نیز مورد استفاده بوده‌اند و توهماتی را در شخص ایجاد می‌کنند و حتی ممکن است تأثیری بر روی شخصیت او در دراز مدت داشته باشند. قارچ‌های جادویی همچنین باعث ریختن ترس افراد در هنگام استفاده می‌شوند. برخی اوقات حیوانات نیز ممکن است از قارچ‌های جادویی بخورند. بعنوان مثال گوزن شمالی سیبری معمولاً از این قارچ‌ها خورده و خوردن ادرار این حیوان در مراسم مذهبی سیبری برای ایجاد تجربیات وهم‌آلود در آئین‌های مذهبی مرسوم بوده است هر چند که اثر این قارچ بر روی خود گوزن شمالی نامعلوم است.

قارچ جادویی , قارچ جادویی چیست

قارچ ماریو واقعیت دارد

قارچی که در بازی قدیمی مشهور سوپر ماریو از آن استفاده شده بود نیز در واقع یک قارچ جادویی به نام قارچ مگس می‌باشد. شاید حس توهم و ریختن ترسی که این گونه قارچ‌ها در انسان ایجاد می‌کنند الهام بخش این بازی بوده است و به همین خاطر ماریو قارچ خور هنگام خوردن آن‌ها بزرگ می‌شد.

قارچ مگس

قارچ مگس یا آمانیتا موسکاریا (نام علمی: Amanita muscaria) یک گونه قارچ سمی و دارای اثر روان‌گردان از سردهٔ قارچ‌مگسیان Amanita است که بومی نیم‌کره شمالی به ویژه مناطق معتدل بوده و با درختان کاج هم‌زیستی دارد. این قارچ با درختان برگریز و مخروطیان گوناگونی مایکوریزا دارد. این قارچ چتری معمولاً قرمز است.

قارچ جادویی

قارچ‌ جادویی یا مجیک ماشروم (به انگلیسی: Magic mushroom) با نام علمی قارچ سیلوسایبین (Psilocybin mushroom)، قارچ‌هایی چتری حاوی مادهٔ توهم‌زای سیلوسایبین و سیلوسین هستند و خاصیت روان‌گردانی دارند.

تاریخچه

آزتک‌ها این قارچ‌ها را teonanácatl (به معنای «گوشت خدایان») می‌نامیدند. آن‌ها به ویژه در مراسم تاج‌گذاری پادشاه، موکتزومای دوم در سال ۱۵۰۲ میلادی نیز از این قارچ‌ها استفاده نمودند. محققان اسپانیایی که پس از ارنان کورتس به آمریکای مرکزی سفر کردند استفاده آیینی از این قارچ‌ها توسط آزتک‌ها را گزارش کرده‌اند.

نشانه‌ها

نشانه‌های در بدن افرادی که از این ماده مخدر که آن را “قارچ مقدس” نیز می‌نامند، بهره می‌برند، ۳۰ دقیقه پس از مصرف ِآغاز و مواد سمی قارچ به مدت ۴ تا ۶ ساعت، باعث تحریک سیستم عصبی سمپاتیک می‌شود. در این حالت ضربان قلب و فشار خون افزایش می‌یابد، مردمک چشم گشاد می‌شود، گرگرفتگی و انقباض رگ‌ها به وجود می‌آید، عملکرد کلیه‌ها دچار مشکل می شود، عضلات بدن سفت می‌شود و دمای بدن افزایش پیدا می‌کند. حالت گیج‌کنندگی و گاهی حالت خواب‌آلودگی نیز ممکن است به دنبال آن به وجود بیاید و فرد مصرف‌کننده شاید ۸ تا ۱۰ ساعت به خواب کاذب فرو برود.

اثرها بر بدن انسان

قارچ جادویی , قارچ جادویی چیست

قارچ جادویی دارای دو ماده سیلوسایبین و سیلوسین است. از نظر ساختار سیلوسایبین و سیلوسین دو شکل قابل‌تبدیل به هم هستند و پس از ورود به بدن به‌صورت سیلوسین جذب می‌شوند. مصرف این نوع قارچ سبب بروز نشاط و سرخوشی موقت در مصرف‌کننده می‌شود. این ماده با تقلید عملکرد سروتونین در مغز در خودآگاهی مصرف‌کننده تغییر ایجاد می‌کند و با توجه به شرایط می‌تواند در نهایت به یک تغییر خوب یا بد منجر شود. بعد از مصرف در زمانی که حال مصرف‌کننده خوب است، بدون اختیار می‌خندد و یکی از عجیب‌ترین دقایق را تجربه می‌کند و همه چیز در حال حرکت می‌بیند. ذهن در چنین حالتی در بی‌قیدی کامل به‌صورتی غیرعادی فعالیت می‌کند و این دقیقاً همان اتفاقی است که در یک تغییر بد هم می‌افتد. تغییر خوب و بد دو روی یک سکه هستند که با توجه به شرایط محیطی و اطرافیان اتفاق می‌افتد. این درحالی است که پس از پایان اثر این ماده بر بدن، فعالیت‌های مغزی به همان شکل ثابت می‌ماند و مصرف‌کننده نمی‌تواند هماهنگی بین فعالیت‌های بدن و مغز خود ایجاد کند.

قارچ جادویی

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 14 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.