آیا خودارضایی به چشم‌ها آسیب می‌زنه؟ خودارضایی و نابینایی؛ رابطه‌ای پنهان اما واقعی

آیا خودارضایی به چشم‌ها آسیب می‌زنه؟ خودارضایی و نابینایی؛ رابطه‌ای پنهان اما واقعی

آیا خودارضایی به چشم‌ها آسیب می‌زنه؟ خودارضایی و نابینایی؛ رابطه‌ای پنهان اما واقعی چکیده : چیزی که مطمئنا خودارضایی بهش آسیب می‌زنه چشم‌هاته! زیاده‌روی در این کارها باعث استرس اکسیداتیو می‌شه و به …

بدلیجات دودووم، خرید انواع تاج مجلسی و پرنسسی دخترانه

بدلیجات دودووم، خرید انواع تاج مجلسی و پرنسسی دخترانه

برای چه مراسمی به دنبال خرید تاج سر هستید؟ اگر می‌خواهید در هر مجلسی شیک و خوش استایل به نظر برسید، می‌بایست در انتخاب ریزترین لوازم مورد استفاده در استایل خود دقت کنید. تاج …

پارک آبی آتلانتیس در سفر به مارماریس و دیدی های کوش آداسی

پارک آبی آتلانتیس در سفر به مارماریس و دیدی های کوش آداسی جزیره مارماریس در غرب کشور ترکیه قرار گرفته است این جزیره یکی از زیباترین جزیره های ترکیه است. در این …

راهنمای خرید و فروش انواع باتری + قیمت باتری فرسوده

اگر دنبال خرید و فروش باتری فرسوده، نو، تولید داخل و وارداتی هستید در این مقاله تا انتها همراه ما باشید.

اسقاط آنلاین خریدار باطری فرسوده UPS و باطری فرسوده خودرو و سایر باطری های مستعمل است. با پیدا کردن خریدار باطری فرسوده با روشی که به شما آموزش می دهیم، خواهید توانست به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن فروش باتری فرسوده ی خود را انجام دهید.

خرید باتری ups دست دوم معمولا در کشورهای در حال توسعه یک راه حل مقرون به صرفه برای دسترسی به انرژی ارزان خواهد بود. مصرف کنندگان در زمان هایی که شبکه فعال است، انرژی لازم را در باتری ذخیره می کنند تا در زمان قطعی برق، مصرف کنندگان حساس خود را روشن کنند.

Buy cheap new or used car battery, how long will they last? Install

از باتری ups در جا هایی که کلا دسترسی به شبکه ی برق ندارند نیز استفاده می شود. فرض کنید کشاورزی برای تامین آب مورد نیاز زمین خود به پمپ آب برقی نیاز دارد. چاه آب خارج از بافت شهری و شبکه ی برق رسانی است. در نتیجه کشاورز نمی تواند از برق شهری استفاده کند. در چنین موقعیتی استفاده از پنل خورشیدی برای تولید انرژی و ذخیره ی آن در باتری یک راه حل دائمی و مناسب خواهد بود.

آیا می توان باتری را به صورت مستقیم شارژ کرد؟

پیش از خرید باتری به این نکته توجه داشته باشید که ولتاژ ورودی به باتری حتما باید ثابت باشد. در غیر این صورت طول عمر باتری شما کاهش می یابد. پس قبل از باتری سعی کنید یک رگولاتور ولتاژ یا تثبیت کننده ی ولتاژ حتما قرار دهید.

فرقی نمی کند از برق شهری، پنل خورشیدی، توربین بادی و یا هر چیز دیگر برای شارژ باتری استفاده می کنید. باتری ها ذاتا به صورت DC یا جریان مستقیم به ذخیره سازی انرژی می پردازند. به همین دلیل حتما یک شارژر با قابلیت تثبیت ولتاژ پیش از باتری قرار دهید.

اگر برق و انرژی تولیدی شما به صورت جریان متناوب یا AC می باشد، قبل از باتری لازم است تا ابتدا انرژی را توسط رکتیفایر به DC تبدیل کرده و سپس در باتری ذخیره نمایید.

پس نتیجه می گیریم که امکان مستقیم تزریق انرژی به باتری را نداریم. در حالت DC باید یک تثبیت کننده ی ولتاژ قرار دهیم و در حالت AC نیز باید انرژی را به صورت جریان مستقیم به باتری بدهیم.

کاهش قیمت خرید باتری با طراحی مقرون به صرفه

اگر قصد خرید باتری ups را دارید، لزومی ندارد که طراحی باتری را بر اساس کل مصرف خود در نظر بگیرید. فرض کنید شما می خواهید برای یک بیمارستان برق اضطراری طراحی کنید. شما به عنوان فروشنده ی باتری یا طراح می توانید دو حالت طراحی را به خریدار باتری که بیمارستان باشد، ارائه کنید.

در حالت نخست طراحی و خرید باتری را بر اساس کل مصرف بیمارستان در نظر بگیرید. این طراحی شامل اتاق عمل، اتاق مراقبت های ویژه، بخش، روشنایی، اداری و … می باشد.

در حالت دوم طراحی و خرید باتری را بر اساس قسمت های حساس بیمارستان انجام دهید. در این حالت برق پشتیبان صرفا برای قسمت های حساس در نظر گرفته می شود. به عنوان نمونه اتاق عمل و اتاق مراقبت های ویژه تنها از برق پشتیبان و باتری های ups بهره می برند.

خرید باطری دست دوم ups یکی از راه حل های قدیمی و عاقلانه در صنعت باتری می باشد. در ادامه به فروش باتری فرسوده و خرید باطری دست دوم ups بیشتر می پردازیم.

فروش باتری فرسوده معمولا توسط چه کسانی انجام می شود؟

تمام مصرف کنندگان باتری می توانند اقدام به فروش باتری فرسوده ی خود نمایند. این افراد کافیست تا با یک خریدار باطری فرسوده توافق کنند. همان طور که اشاره شد این توافق می تواند به ازای تخفیف در خرید باتری نو، دریافت وجه نقد و یا تعویض با بانک باتری کوچک تر باشد.

اگر در پروژه ی خود باتری های فرسوده دارید، حتما نسبت به فروش باتری فرسوده ی خود اقدام نمایید. نگران جزئیات، زمان بر بودن و پیچیده بودن پروسه ی فروش باتری فرسوده نباشید. در ادامه سریع ترین روش فروش باتری فرسوده، احیای آن و جایگزینی یا خرید باطری دست دوم ups را به شما آموزش می دهیم.

خرید داغی باطری یو پی اس معمولا باتری فرسوده را احیا می کند و مجدد آن را می فروشد. به این صورت بخش های قابل بازیافت باتری مجدد استفاده می شود و آلودگی کمتری برای محیط زیست به همراه خواهد داشت که در قیمت ضایعات باطری یو پی اس تمام شده نیز موثر است.

از طرفی فروشنده ی باتری ups می تواند، بخشی از هزینه های خرید باتری جدید را پوشش دهد. فرض کنید یک کشاورز برای تامین برق مورد نیاز پمپ آب خود، از 4 پنل خورشیدی و 4 باتری استفاده کرده است. طول عمر پنل ها معمولا 20 سال است. اما طول عمر باتری های ups معمولا 3 الی 4 سال است. یعنی کشاورز پس از 3 الی 4 سال باید باتری های جدیدی خریداری کند.

کشاورز می تواند باتری های قدیمی و فرسوده ی خود را به خریدار باطری ups بفروشد. قطعا مبلغ فروش باطری فرسوده به اندازه ی مبلغ خرید باتری نو نمی باشد. اما درصدی از هزینه های خرید باتری نو را پوشش می دهد.

البته کشاورز می تواند با فروش ضایعات باطری ups هزینه های خود را بیش از پیش کاهش دهد. معمولا خریدار باطری ups که باتری های فرسوده را از شما خریداری می کند، پس از احیای باتری مجدد آن را به صورت دست دوم می فروشد.

محاسبه ی قیمت باتری فرسوده چگونه است؟

اگر تصمیم به فروش باتری فرسوده ی خود گرفته اید، ابتدا باید قیمت باتری فرسوده ی خود را تخمین بزنید. برای تخمین قیمت باتری فرسوده باید به دو این دو پرسش مهم پاسخ دهید :

  • چند درصد از سلول های باتری شما سالم هستند؟
  • آیا داغی باتری شما سالم است؟

شرط اول برای فروش باتری فرسوده، سالم بودن باتری است. سالم بودن باتری به معنای شارژ و دشارژ مجدد آن است. اگر پارامترهای باتری نظیر ولتاژ، جریان خروجی و … با داده های دیتاشیت برابر و نزدیک باشد، یعنی باتری در شرایط خوبی به سر می برد. در غیر این صورت نیاز به تعمیراتی خواهد داشت که از هزینه ی آن می کاهد.

در مرحله ی بعد باید توجه نمایید که فروش باتری فرسوده، در حالی که فقط لاشه ی باتری سالم باشد و سلول ها کارایی خود را از دست داده باشند نیز امکان پذیر است.

قیمت باتری فرسوده که فقط داغی آن مورد فروش قرار می گیرد قیمت باطری فرسوده به دو روش محاسبه می شود :

  • قیمت هر آمپر باطری کهنه
  • قیمت ضایعات باطری کیلویی

محاسبه ی قیمت باتری فرسوده بر مبنای وزن ضایعات باتری، معمولا در مقیاس های بزرگ به کار می رود. در این روش معمولا تعداد باتری ها زیاد است و تنوع ظرفیت جریان باتری ها نیز بالا است. لذا محاسبه و تخمین قیمت هر آمپر باطری کهنه کمی زمان بر است.

عوامل موثر بر قیمت باتری فرسوده

در محاسبه ی ضایعات باطری کیلویی چندین عامل موثر هستند. یکی از مهمترین عوامل که رابطه ی مستقیمی با قیمت تمام شده ی باتری دارد، قیمت جهانی فلز سرب می باشد. یعنی با افزایش قیمت سرب کیلویی قیمت باتری ها نیز افزایش می یابد. برای رصد قیمت سرب کیلویی می توانید از سایت بورس فلزات لندن، بورس کالای ایران و گزارش کدال شرکت های تولید کننده ی سرب در ایران نظیر شرکت زرین معدن آسیا استفاده نمایید.

البته نگران پیچیدگی کشف قیمت سرب کیلویی نباشید. چرا که سایت اسقاط آنلاین به صورت روزانه قیمت سرب کیلویی را اعلام می کند. کافیست به سایت اسقاط آنلاین سری بزنید و قیمت سرب باطری را مشاهده کنید.

این مجموعه به عنوان یکی از شرکت های خریدار باطری فرسوده، خرید سرب کیلویی از شما را نیز به قیمت اعلام شده در سایت خود انجام می دهد. کافیست قیمت سرب ضایعاتی را از روی سایت این مجموعه مشاهده کرده و وزن داغی باتری خود را تخمین بزنید. سپس قیمت باتری فرسوده ی شما مشخص می شود.

قیمت باطری اتمی فرسوده

اگر دنبال قیمت باطری اتمی فرسوده هستید، کافیست به سایت اسقاط آنلاین سری بزنید. در این سایت قیمت باطری اتمی فرسوده به صورت روزانه و به روز منتشر می شود.

فروش باتری فرسوده به این شرکت به دلیل قیمت رقابتی و جذابی که در سایت خود منتشر می کند، به نسبت رقبا سود بیشتری به همراه دارد. از طرفی این شرکت کلیه ی پروسه ی فروش باتری فرسوده ی شما را به صورت آنلاین، در محل شما و با پشتیبانی قدرتمند انجام می دهد.

Where to Sell Used Car Batteries- Getting the Most Money for Your Old  Batteries | Sell used car, Where to sell, Car batteries

در انتها امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. اسقاط آنلاین مشتاق تعویض باتری ماشین شما، خرید باتری های فرسوده ی شما و فروش باتری های نو به شما می باشد. پس اگر قصد فروش باتری فرسوده ی خود را دارید و به دنبال خریدار باتری فرسوده می گردید، همین الآن با اسقاط آنلاین تماس بگیرید.

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 16 اسفند 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.