آشنایی با قرص شادی آور و ضد افسردگی بدون عوارض

آشنایی با قرص شادی آور و ضد افسردگی بدون عوارض

قرص شادی آور قرص شادی آور ,قرص شادی آور و ضد افسردگی,قرص شادی آور ضد افسردگی,قرص شادی آور مجاز,قرص شادی آور اعتیادآور,قرص شادی آور فلوکستین,قرص شادی آور سرترالین توضیحاتی در مورد قرص …

علت و دلیل استخوان درد تمام بدن در بارداری چیست

علت و دلیل استخوان درد تمام بدن در بارداری چیست

درد تمام بدن درد تمام بدن ,درد تمام بدن نشانه چیست,علت درد تمام بدن چیست,علت درد تمام بدن,درد تمام مفاصل بدن,علت درد تمام بدن چیست,درد در تمام بدن,درد تمام عضلات بدن,درد تمام …

اطلاعات مفيد درباره بیماری کبد چرب

اطلاعات مفيد درباره بیماری کبد چرب

اطلاعات مفيد درباره بیماری کبد چرب کبد چرب,بیماری کبد چرب,کبد چرب در بارداری,علائم کبد چرب,درمان کبد چرب,درمان کبد چرب با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان کبد چرب,کبد چرب را چگونه درمان …

چه کنیم در خانه‌ تکانی دیسک کمر نگیریم

دیسک کمر,بیماری دیسک کمر,دیسک کمر در بارداری,علائم دیسک کمر,درمان دیسک کمر,درمان دیسک کمر با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان دیسک کمر,دیسک کمر را چگونه درمان کنیم,دیسک کمر در کودکان,دیسک کمر در بزرگسالان,دیسک کمر در نوزادان,دیسک کمر در بهار,دیسک کمر در تابستان,دیسک کمر در پاییز,دیسک کمر در زمستان,آشنایی با دیسک کمر,همه چیز در مورد دیسک کمر,دیسک کمر واگیردار است,دیسک کمر و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان دیسک کمر

درمان دیسک کمر, ورزش دیسک کمر, کمر درد

به گزارش بی اس ام اس : باز هم ایام خانه‌تکانی آخر سال و باز هم عمل نکردن خانم‌ها به توصیه‌هایی که بارها برای حفظ سلامت ستون فقرات‌شان بر آن تاکید داشته‌ایم، فرا رسید. این خانه‌تکانی غیراصولی و علاقه خانم‌ها به تغییر دکوراسیون خانه بدون رعایت اصول ایمنی و سلامت و بدون کمک گرفتن از دیگران، آمار کمردردهای دیسکی را بالا می‌برد.دیسک بصورت بالشتک بین دو مهره در ستون فقرات عمل می‌کند و ضربات وارده را با حالت بالشتکی که دارد، در ستون فقرات پخش می‌کند.بنابراین هر چه در تعادل دیسک اختلال بوجود آید و به قسمت ژلاتینی آن فشار وارد شود باعث می‌شود الیاف نتوانند هسته ژلاتینی را در خود نگه دارند و در نتیجه دیسک به سمت بیرون برجسته می‌شود.در نهایت بیماران بطور طبیعی با علامت دردهای تیر کشنده از ناحیه کمر به سمت لگن، پا و اندام تحتانی به پزشک مراجعه می‌کنند.از آنجا که درد دیسک کمر، درد مطلقی نیست، بنابراین در اکثر موارد در بیماران اختلال حس در پا ایجاد می‌شود و بیماران از سوزن سوزن، گزگز، مور مور و سرمای غیرعادی در پا شکایت دارند.استراحت اولین گام در درمان دیسک کمر است. این بیماران باید چند روز به صورت مطلق همراه با مصرف دارو استراحت کنند

این توصیه ها را جدی بگیرید

خانه تکانی غیر اصولی علاوه بر کمردرد روی مفاصل افراد نیز آثار مخرب و گاه جبران‌ناپذیری می‌گذارد.

بارها تاکید کرده‌ایم هول دادن یا کشیدن مبل و کمد و جابه‌جایی وسایل سنگین نباید به تنهایی انجام شود. دقت کنید با انجام این موارد دشمنی مستقیمی با کمر خود می‌کنید.

شما خانم‌ها نباید هرگز به تنهایی اجسام سنگینی مانند کپسول گاز را بلند کنید.

به خاطر داشته باشید رعایت اصول سلامت ستون فقرات باید در اولویت ذهنی شما قرار بگیرد و پس از آن به امور خانه‌داری بپردازید.

سلامت ستون فقرات عبارت است از رعایت مسایلی که عدم انجام‌شان یا بد انجام دادن آنها منجر به صدمه ستون فقرات می‌شود.

شما در نشستن، ایستادن، راه رفتن، خوابیدن و همه امور زندگی باید طوری برنامه‌ریزی کنید که ستون فقرات‌تان تحت‌ فشار نباشد.

اینکه مدت‌ها چمباتمه بزنید و به شست‌وشوی ظروف یا گل‌های تزئینی بپردازید، صد درصد به کمر شما صدمه می‌رساند.

باید قبل از نظافت به این مساله فکر کنید که طوری بنشینید تا کمرتان با لگن شما زاویه 90 درجه داشته باشد و حتما مفصل زانو کمی بالاتر از ران باشد.

اگر قرار است ایستاده به شست‌وشو یا نظافت ظروف بپردازید و مدت طولانی جلوی ظرفشویی باشید حتما باید از زیرپایی استفاده کنید و هر از چند گاهی پای راست یا چپ خود را روی آن قرار دهید تا انحنای ستون فقرات شما تغییر کند و یک نقطه از آن تحت نیروی دائمی قرار نگیرد.

به علاوه لازم است در این میان حواستان به رگ‌های پایتان باشد تا خون در آنها حالت سکون پیدا نکند.

نباید در حالت خم به جلو یا حالت قوز کرده بایستید. این نکته هنگام جارو کشیدن دیده می‌شود

درمان دیسک کمر, ورزش دیسک کمر, کمر درد

اگر جاروبرقی ندارید و مجبورید با جارودستی کار کنید، بنشینید و جارو بکشید. حتی اگر شما روزی 15 دقیقه قرار باشد قوز کنید و جارو بکشید، بدون‌شک به دیسک‌هایتان آسیب می‌زنید.

نکته مهم دیگر کفش یا دمپایی است که شما به پا می‌کنید. اگر پاشنه یا لژ کفش شما بلند یا کوتاه باشد، به انحنای ستون فقرات‌تان فشار می‌آورد.

بهترین کفش برای همه گروه‌ها که به ستون فقرات فشار نیاورد، کفش با پاشنه 3 تا 5 سانتی‌متر است. پس نباید پا برهنه به نظافت بپردازید، چون علاوه بر احتمال آسیب پوست پا، به کمرتان هم صدمه می‌رسانید.

دلیل اینکه خانم‌ها بیشتر از آقایان در مطب‌های پزشکان به خاطر کمردرد و پادرد دیسکی دیده می‌شوند، رعایت نکردن همین نکات ساده است.

اغلب اوقات به خانم‌هایی که اصرار دارند لای پرزهای فرش را با فشار به کمر و دست خود جارو کنند، می‌گوییم آیا این کار ارزش درد کشیدن، هزینه کردن و آسیب به دیسک‌هایتان را دارد؟

منبع:tebyan.net

چه کنیم در خانه‌ تکانی دیسک کمر نگیریم

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 14 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.