گل محمدی سفید ؛ خواص و عکس گل محمدی سفید

گل محمدی سفید

گل محمدی سفید ، خواص گل محمدی سفید ، عکس گل محمدی سفید

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد گل محمدی سفید صحبت کنیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما کاربران گرامی قرار گیرد.شما می توایند برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب گل محمدی را نیز مطالعه نمایید کافی است که بر روی لینک آبی رنگ کلیک نماید.

آشنایی با گل محمدی

شاید برایتان جالب باشد ولی گل محمدی یک نوع گل رز است که به خاطر عطر و خواص دارویی که دارد به صورت گسترده پرورش داده می شود.یکی از معروف ترین شهرهایی که در آن گل محمدی پرورش داده می شود شهر کاشان است که به شهر گلاب ایران معروف است.

گل محمدی که در ایران موجود است اکثرا قرمز است ولی گل محمدی سفید را هم داریم که خیلی کمتر تولید می شود. این گل به دلیل مناطق کوهستانی که در آن تولید می شود و خواص متفاوتی نسبت به گل هایی که در کاشان تولید می شوند دارند.

گل محمدی سفید ، خواص گل محمدی سفید ، عکس گل محمدی سفید

گل محمدی سفید قابض است و عطر کمتری نسبت به گل محمدی سرخ دارد.این خاصیت این گل باعث می شود که این نوع گل بیشتر درتهیه مربا و شربت و دمنوش مورد استفاده قرار گیرد.

اکثر مناطق آذری در خانه های خود بوته این گل را می کارند تا همیشه گل محمدی تازه و خشک شده داشته باشند چون کاملا به خواص این گل واقفند و نسل در نسل این گل در زندگی آنها وجود داشته است.

گل محمدی سفید ، خواص گل محمدی سفید ، عکس گل محمدی سفید

مهمترین چیزی که این گل را از همه گل ها متمایز کرده است خواص ضد آلزایمر بودن این گل است که امروزه به صورت دمنوش نیز وجود دارد.تحقیقات زیادی روی این گل در ایران و خارج انجام شده است و همه این نتایج نشان داده است که مصرف متعادل گل محمدی سفید (نوشیدن هفته ای دو بار به صورت دمنوش) باعث افزایش حافظه می شود و. نتیجه این تقویت حافظه این است که احتمال ابتلا به آلزایمر در سنین کهنسالی به میزان خیلی زیادی کاهش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.