۵ سایت برتر خرید فالوور اینستاگرام

۵ سایت برتر خرید فالوور اینستاگرام

۵ سایت برتر خرید فالوور اینستاگرام این روزها بیشتر کاربران اینستاگرام به دنبال افزایش فالوورهستند تا بتوانند پیج خود را به افراد بیشتری نشان دهند. خرید فالوور اینستاگرام به عنوان یک راه …

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر طراحی سایت با نرم افزارهای مختلفی انجام می شود که هر کدام کارایی ها و ویژگی های منحصر به فردی دارند. …

آیا لباس های ارزان با کیفیت هستند؟

آیا لباس های ارزان با کیفیت هستند؟

آیا لباس های ارزان با کیفیت هستند؟ هنگام خرید لباس، بسیاری از ما دنبال پیدا کردن قیمت مناسب هستیم. اما با توجه به تفاوت های قیمتی بین لباس های گوناگون، ممکن است …

قطعات الکترونیک

قطعات الکترونیکی به طیف وسیعی از ابزارها گفته می‌شود. در حالت معمول از این تجهیزات در ساخت مدارهای الکترونیکی استفاده می‌کنند. این ابزار انواع و اقسام مختلفی هم دارند. از جمله این قطعات می‌توان به انواع مقاومت‌ها، دیودها، خازن‌ها و… اشاره کرد. هر کدام از این قطعات موارد مصرف و کاربردهای مخصوص به خود را دارند. در این مقاله قصد داریم به ارائه مطالبی در زمینه قطعات الکترونیک بپردازیم و به شیوه‌ خرید قطعات الکترونیکی ارزان اشاره کنیم.

قطعات الکترونیکی

این قطعات در حقیقت اجزاء اصلی به‌ کار رفته در مدارهای الکتریکی و یا الکترونیکی بوده و از حداقل دو ترمینال به‌ وجود آمده‌اند. از این ترمینال‌ها برای اتصال به مدارها استفاده می‌کنند. این تجهیزات را می‌توان در دسته‌بندی‌های متنوعی جای داد. یکی از این طبقه‌بندی‌ها در نظر گرفتن اکتیو بودن این قطعات و یا پسیو و یا الکترومکانیکی بودن آن‌ها است.

از قطعات اکتیو به‌ منظور تقویت سیگنال‌های الکتریکی استفاده می‌کنند و از طریق آن‌ها به تولید انرژی الکتریکی دست می‌زنند. این نوع از قطعات با استفاده از یک منبع الکتریکی، تحت هدایت و کنترل قرار می‌گیرند. از جمله این ابزارها می‌توان به ترانزیستور، مدارهای مجتمع و یا آی سی، استیلاتور و… اشاره کرد.

قطعات پسیو با استفاده از انرژی مدار فعالیت نمی‌کنند و به منبع تغذیه انرژی نیز نیاز ندارند. این قطعات نقش مؤثری در تغییر ولتاژ و یا جریان دارند. اما از خاصیت تقویت کنندگی برخوردار نیستند. در بیشتر موارد این ابزارها از دو ترمینال به وجود آمده‌اند و اجزایی از قبیل مقاومت، ترانسفورماتور، خازن و… دارند.

این قطعات این امکان و قابلیت را دارند که انرژی را به‌ صورت جریان و یا ولتاژ حفظ کنند. این در حالی است که قطعات الکترومکانیکی برای به وجود آوردن تغییرات مکانیکی از یک سیگنال الکتریکی استفاده می‌کنند تا میدان مغناطیسی ایجاد نموده و یک حرکت فیزیکی به‌ وجود آورند.
با مراجعه به فروشگاه اینترنتی و آنلاین قطعات الکترونیک تهران تمامی این قطعات در دسترس شما قرار خواهند گرفت. بنابراین می‌توانید به خرید محصولات مورد نظر خود با کیفیت بالا و قیمت مقرون به‌صرفه و ارزان از این فروشگاه آنلاین دست بزنید.

پیش‌ از خرید نیز می‌توانید لیست قیمت قطعات الکترونیکی را مشاهده نمایید و به بررسی مشخصات فنی محصولات دست بزنید تا خریدی مطمئن را تجربه کنید.

قطعات الکترونیکی پسیو

قطعات پسیو، خود دامنه‌ای از تجهیزات را شامل شده و در برگیرنده ابزارهایی از قبیل مقاومت، خازن، سلف و… هستند. در ادامه به معرفی این ابزارها خواهیم پرداخت.

مقاومت

قطعه‌ مقاومت از ۲ ترمینال به‌ وجود آمده است. از این قطعه برای محدود کردن جریان الکتریکی استفاده می‌کنند و یا به مقابله با این جریان دست می‌زنند. این قطعه بر اساس قانون اهم کار می‌کند.
این تجهیزات را می‌توان بر اساس توان نامی آن‌ها طبقه‌بندی کرد و یا دسته‌بندی آن‌ها را بر اساس نوع مواد به‌ کار رفته در ساختار و یا اندازه و ابعاد آن‌ها، انجام داد. مقاومت‌ها را می‌توانید در مصارف متعددی مورد استفاده قرار دهید.
از آن‌ جایی‌ که این قطعات از نوع پسیو هستند، پس تنها می‌توانند توان الکتریکی را به مصرف برسانند. در حقیقت این اجزا قادر نیستند توان الکتریکی به وجود آورند. این اجزا را می‌توانید در تمامی مدارهای الکتریکی پیدا کنید.

خازن

خازن، عنوان قطعه‌ای است که می‌تواند انرژی الکتریکی را در خود ذخیره سازد و سپس در موقع نیاز، انرژی الکتریکی ذخیره شده را آزاد ساخته و به مدار الکتریکی انتقال دهد. این ابزار از دو صفحه رسانا و یک عایق به‌ وجود آمده است.
این قطعات انواع مختلفی دارند. از جمله انواع این محصولات می‌توان به خازن فیلم، خازن سرامیک، خازن الکترولیتی و… اشاره کرد. این قطعات، مقادیر و ظرفیت‌های مختلفی هم دارند.
از آن‌ جایی‌ که بار و یا انرژی الکتریکی در خازن، ذخیره و نگه‌داری می‌شود، پس می‌توانید از این قطعات برای ایجاد یک میدان الکتریکی کاملاً پایدار و یا یکنواخت استفاده کنید.
یکی از موارد کاربرد این قطعات، در فیلتر است. چراکه این اجزا می‌توانند به‌ راحتی جریان متناوب را از خود عبور دهند. اما قادر به عبور جریان‌های مستقیم نیستند و از عبور آن‌ها جلوگیری به عمل می‌آورند.
خازن‌ها دارای انواع قطبی و یا غیر قطبی هستند. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیک تهران تمامی این قطعات در انواع مختلف، با مقادیر و ظرفیت‌های متنوع، در دسترس شما خواهند بود.

سلف

سلف که به آن القاگر نیز گفته می‌شود، یکی دیگر از قطعات الکترونیکی پسیو است. این ابزارها می‌توانند انرژی الکتریکی را به شکل انرژی مغناطیسی در خود ذخیره سازند. این قطعه در برابر تغییرات جریان مقاومت قابل‌ توجهی از خود نشان می‌دهد.
از دیگر قطعات پسیو می‌توان به سنسورها، آنتن‌ها، موتورها و… اشاره کرد.
در صورتی‌ که به دریافت اسامی انواع قطعات الکترونیکی و مشاهده و خرید آن‌ها تمایل دارید می‌توانید به ارزان‌ترین فروشگاه قطعات الکترونیک تهران مراجعه نمایید.

قطعات الکترونیکی اکتیو

قطعات و تجهیزات الکترونیکی که به‌ صورت اکتیو طراحی و تولید می‌شوند، از جمله تجهیزاتی هستند که به یک منبع انرژی نیاز دارند. این تجهیزات می‌توانند جریان الکتریکی را با استفاده از منبع، کنترل و مدیریت کنند. از جمله این ابزارها می‌توان به دیود، ترانزیستور، مدارهای مجتمع، نمایشگرها، باتری‌ها و… اشاره کرد.
برخی از این ابزار و قطعات در ادامه معرفی شده‌اند.

دیود

دیود، عنوان ابزاری است که کمک می‌کند تا جریان الکتریکی، تنها در یک سمت و جهت ادامه پیدا کند. دیود از دو پایه به‌ وجود آمده و قطعه‌ای قطبی محسوب می‌شود. این قطعات از ترمینال‌های آند و کاتد تشکیل شده‌ و در انواع مختلفی تولید می‌شوند. از جمله انواع این ابزارها می‌توان به دیود PN و زنر اشاره کرد و یا ال ای دی‌ها، دیود نوری و غیر نوری را نام برد.
قطعه‌ دیود در حالت معمول با استفاده از مواد نیمه هادی و یا با به‌ کارگیری و اتصال دو نیم رسانا به وجود می‌آید.

ترانزیستور

قطعه‌ ترانزیستور از جمله قطعات بسیار مهم در امور الکترونیک به شمار می‌رود. این قطعات با استفاده از مواد نیمه هادی، با اندازه‌ها و ابعاد مختلفی طراحی و تولید می‌شوند و هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند.
در بیشتر مواقع قطعه‌ ترانزیستور را به‌ عنوان نوعی ابزار تقویت‌ کننده‌ می‌شناسند و یا از آن به‌ عنوان یک ابزار سوئیچینگ استفاده می‌کنند.
در واقع، این قطعات این امکان را دارند که در موقعیت‌هایی خاص، به شکل یک عایق عمل کنند و لذا می‌توانند ۲ کاربرد مخصوص به خود، یعنی سوئیچینگ و یا تقویت‌ کننده‌گی را به‌ نحوی مطلوب و شایسته به انجام برسانند.
در ساخت این قطعه جامد، از برخی مواد نیمه رسانا و یا نیمه هادی استفاده شده‌ است. از جمله این ابزار و مواد می‌توان به سیلیسیم و یا ژرمانیم اشاره کرد.
این قطعات، خود انواع مختلفی داشته و شامل ترانزیستورهای پیوندی و دو قطبی و ترانزیستورهای اثر میدان هستند.

مدار مجتمع

مدارهای مجتمع که به آن‌ها آی سی نیز گفته می‌شود از دیگر انواع قطعات الکترونیکی اکتیو به شمار می‌روند. از این قطعات در ساخت ابزارهایی از قبیل تلفن همراه و رایانه و… استفاده می‌کنند. مدارهای مجتمع خود شامل انواع خطی و غیرخطی هستند. از هر کدام از این ابزار و قطعات می‌توانید در مصارف خاصی استفاده کنید.

برای فراهم کردن این تجهیزات باید از طریق مرکزی معتبر اقدام نمایید. مجموعه‌ای که به فروش قطعات الکترونیک اورجینال و کاملاً اصل و به صورت غیر تقلبی، اقدام می‌کند و این ابزارها را با کیفیت کافی در اختیار شما قرار می‌دهد.

نمایشگر

همان‌طور که می‌دانید نمایشگرها در مانیتورهای کامپیوتر، نمایشگر تلفن همراه و… مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تکنولوژی در واقع یک فناوری صفحه تخت محسوب می‌شود که از دو فیلتر برای فعال کردن نور و یا غیرفعال کردن آن بهره می‌برد.
در بیشتر مدارهای الکتریکی و الکترونیکی از نمایشگرهایی از قبیل نمایشگر ال‌سی‌دی استفاده می‌کنند. اما در تلویزیون‌ها و یا مانیتورها از فناوری سی آر تی، بیشترین میزان استفاده را به عمل می‌آورند.
قطعات الکترونیک تهران مجموعه این ابزار را به‌ صورت کاملاً اصل و اورجینال فراهم نموده و در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. پیش‌ از خرید از این مجموعه می‌توانید لیست کامل قطعات الکترونیکی را مشاهده نموده و از میان آن‌ها قطعات مورد نظر خود را به‌ صورت آنلاین و اینترنتی انتخاب و خریداری کنید.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این روش خرید قطعات الکترونیکی پرداخت درب منزل است. بنابراین بدون خروج از منزل و صرف وقت و انرژی بسیار قادر به خرید قطعات مورد نظر خود خواهید بود. پس‌ از آن می‌توانید هزینه قطعات خریداری‌ شده را درب منزل پرداخت نمایید و محصولات مورد نظرتان را تحویل بگیرید.

باتری

یکی دیگر از قطعات الکترونیکی اکتیو، باتری‌ها هستند. باتری‌ها در حقیقت دستگاه‌هایی هستند که از آن‌ها به‌ منظور ذخیره و نگه‌داری انرژی الکتریکی استفاده می‌کنند. این ابزار به‌ وجود آمده‌اند تا برق دستگاه‌های مختلف از قبیل تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ، چراغ قوه و… را تأمین کنند.
در ساختار این تجهیزات از سلول‌هایی استفاده‌ شده که هر کدام شامل آند و کاتد و الکترولیت است. باتری‌ها را می‌توان در دو دسته اصلی جای داد که عبارتند از باتری‌های اصلی و باتری‌های فرعی. باتری‌های اصلی تا زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که برق موجود در آن‌ها تخلیه شود. این در حالی است که باتری‌های فرعی و یا ثانویه را می‌توانید پس‌ از تخلیه برق آن‌ها نیز مورد استفاده قرار دهید.
این قطعات را می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیک تهران در ابعاد و اندازه‌های مختلف انتخاب و خریداری نموده و در مصارف خود مورد استفاده قرار دهید.

 

ممنونیم که از پیج اینستاگرام ما حمایت می کنید و عضو می شوید

آخرین بروز رسانی در : شنبه 25 تیر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.