تاثیر سئوی محلی برای کسب و کار های کوچک

تاثیر سئوی محلی برای کسب و کار های کوچک

امروزه که گسترده شدن اینترنت و استفاده از آن به طور قابل توجهی بازار را دگرگون کرده است ، بسیاری از کسب و کارها کوچک فروش خود را با مشتریان محلی و …

فروش گلوتار آلدهید

فروش گلوتار آلدهید

خرید و فروش گلوتار آلدهید به عنوان یکی از اصلی‌ترین نیازهای پتروشیمی ایران سال‌ها دچار مشکل بوده است. چرا که در قدم اول تولید کنندگان با این محصول آشنا نبودند. در گام …

ربات همه کاره اینستاگرام چطور کار می کند؟

ربات همه کاره اینستاگرام چطور کار می کند؟

ربات اینستاگرام مثل یک ادمین اینستاگرام 24 ساعته در خدمت شماست با این تفاوت که هزینه بسیار پایین تری نسبت به استخدام یک ادمین اینستاگرام برای شما دارد. این روز ها استفاده …

فروش انواع لرزه گیر

شرکت کوشا سازان پرگاس خلیج فارس ( پرشین گلف) از سال 1381 با هدف تامین و تجهیز کالاهای مورد نیاز در بخش تاسیسات فعالیت خود را آغاز کرده است.

محصولات این شرکت برای پروژه های ساختمانی، بیمارستانی، صنعتی، پتروشیمی و… مناسب است و این شرکت سعی در ارائه بهترین کیفیت ، از برندهای معتبر را دارد.

لرزه گیر - انواع لرزه گیر فلنج دار و لرزه گیر آکاردئونی ارتعاشات صنعتی

لرزه گیر

لرزه گیر یا دستگاهی که به نام ضد ارتعاش نیز شناخته می شود، یکی از تجهیزات دینامیکی است که در خطوط لوله ، کمپرسورها ، دستگاه های سانتریفیوژ ، فن ها ، توربین ها و… نصب می شود.

این قطعه جهت کاهش و حذف حرکت های لرزشی در طراحی های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند . نصب این قطعه باعث کاهش سر و صداهای داخلی و همچنین افزایش طول عمر دستگاه های صنعتی پر نوسان می گردد.

ارزه گیر معمولا برای خطوط گاز و نفت و خطوط لوله آب که پمپ های پرفشار بر روی آنها نصب شده است، کاربرد دارند ، همچنین استفاده از لرزه گیر ضرباتی را که به ضربه قوچ مشهورند حذف می کنند.

لرزه گیرها چه کاربردی دارند؟

با توجه به اینکه انواع لرزه‌ گیرها دارای خاصیت انعطاف ‌پذیری هستند می‌توانند به راحتی در هر شرایطی از خود مقاومت نشان دهند. در واقع می‌توان از انواع لرزه‌ گیرها در موقعیت‌های مختلفی استفاده کرد. با توجه به اینکه ترکیبات لرزه‌ گیرها دارای جزییات بسیار ساده‌ای است می‌توان به راحتی از آن‌ها استفاده کرد.

ممکن است در مواردی مانند لوله‌کشی‌های ساختمان، پایه‌های موتورها، سیلندرها، لنت‌ها، خطوط مکانیکی و بسیاری از موارد دیگر از آن‌ها استفاده کرد. به همین دلیل استفاده از لرزه ‌گیرها می‌تواند عمر دستگاه و لوله‌ ها را بیشتر کند و از انتقال این لرزش‌ها به دیگر قسمت‌های دستگاه جلوگیری کند.

همچنین با استفاده از انواع لرزه‌ گیرها می‌توان از ایجاد سر و صدای ناشی از لرزش‌های موجود در لوله ‌ها جلوگیری کرد. علاوه بر این در برخی از صنایع خاص با استفاده از لرزه‌ گیرهای فلزی می‌توان جریان برق را در محدوده‌ای که مدنظر این مشاغل است هدایت کرد.

لرزه گیرها در صنایع شیمیایی، صنایع دریایی، صنایع تاسیساتی، صنایع غذایی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و … کاربرد فراوان دارند.

مزیت استفاده از لرزه گیر

 • جلوگیری از بروز ارتعاشات ناشی از الکتروموتورها و پمپ ها
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و پوسیدگی
 • مقاوم در برابر فشار بالا
 • مقاوم در برابر حرارت بالا و سرما
 • قابلیت نصب و تعویض آسان به وسیله پیچ و مهره
 • جلوگیری از صداهای ایجاد شده توسط سیستمهای تاسیسات
 • جلوگیری از اتلاف گرما در سیستم های حرارتی

انواع لرزه گیر

امروزه از لرزه گیرهای صنعتی برای کاهش ارتعاشات و لرزه های ایجاد شده در انواع فرایندها استفاده می شود؛ که با توجه به نوع فرایند و شکل ارتعاش ایجاد شده، می توان از طراحی های موجود برای انواع لرزه گیر ها بهره برد.

به طول کلی انواع لرزه گیر ها را می شود به دو دستۀ زیر تقسیم بندی کرد:

 • لرزه گیر آکاردئونی
 • لرزه گیر لاستیکی

لرزه گیر آکاردئونی

لرزه گیر آکاردئونی که یکی از انواع لرزه گیرهای فلزی صنعتی می باشد، مانند سایر لرزه گیرها می تواند در سیستمهای فرآیندی مورد استفاده بگیرد. این اتصالات بسته به نوع طراحی می توانند موجب کاهش ارتعاشات زاویه ای، محوری و جانبی در خطوط لوله می شود. از جمله مزیت های لرزه گیرهای آکاردئونی مقاومت بالا در برابر دماها و فشارهای بالاست.

در طراحی اتصالات آکاردئونی می توان از پره ها و طراحی های متفاوتی بهره برد. برای نصب این اتصالات نیز اغلب از فلنج و پیچ و مهره استفاده می شود. مهم ترین جزء در طراحی ضد ارتعاشات آکاردئونی، بلوز آن است. جنس بلوز، میزان انعطاف آن، ضخامت، شکل بلوز و تعداد پره های آن قابل تغییر بوده و روی کارایی این قطعه تأثیر می گذارد.

از انواع اتصالات آکاردئونی می توان به اتصالات منفرد، دو تایی، گاردانی، لولایی، نوسانی و … اشاره کرد.

لرزه گیر آکاردئونی، مهار کننده طول لوله ها

لرزه گیر لاستیکی

لرزه گیر های غیر فلزی که به لرزه گیر لاستیکی نیز معروف اند باعث کاهش و حذف ارتعاشات و تنش ها می شوند و همچنین برای جذب ارتعاشات دمایی همچون انبساط و انقباض در خط لوله کاربرد دارند. لرزه گیر های غیر فلزی یا لاستیکی بیشترین کاربرد را در میان کل لرزه گیر ها دارند. ساختار بدنه لرزه گیر های لاستیکی از لاستیک و فلز می باشد که دما و فشار کمتری نسبت به لرزه گیر های فلزی تحمل می کنند. حداکثر دمای تحملی لرزه گیر های لاستیکی 90 درجه سانتی گراد و حداکثر فشار تحملی 16 بار است.

لرزه گیر لاستیکی چیست | در کجاها باید از لرزه گیر لاستیکی استفاده کنیم | فروشگاه طراحان کالا

مهم ترین کاربردی که از لرزه گیر لاستیکی می شود، جهت حذف و یا کاهش شوک های ناگهانی داخلی در خطوط لوله بوده و همچنین جهت جذب ارتعاشات و کاهش سر و صداهای خطوط لوله نیز مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از ضد ارتعاشات لاستیکی می توان به منظور جذب ارتعاشات دمایی (انبساط و انقباض در خط لوله) بهره برد.

از لرزه گیر های لاستیکی اغلب موارد در صنایع مربوط به تهویه هوا، فرایندهای برودتی و حرارتی، خطوط لوله، طراحی های صنعت آب و فاضلاب، نیروگاه های برق و … استفاده می شود.

دسته بندی لرزه گیرهای لاستیکی از نظر دما و فشار

 • رنگ قرمز متناسب برای دمای 90 درجه سانتی گراد و فشار 10 بار می باشد .
 • رنگ زرد متناسب برای دمای 60 درجه سانتی گراد و فشار 10 بار می باشد .
 • رنگ آبی متناسب برای دمای 60 درجه سانتی گراد و فشار 16 بار می باشد .
 • رنگ آبی – قرمز متناسب برای دمای 90 درجه سانتی گراد و فشار 16 بار می باشد.

در فرایندهای صنعتی به خاطر استفاده از تجهیزات دینامیک، جاری شدن سیال با سرعت های بالا و همچنین شرایط محیطی مثل دما و فشار، معمولاً ارتعاشات و لرزش هایی در سیستم ایجاد می شود. برای حذف یا کاهش این ارتعاش ها باید از سیستم های ضد ارتعاش استفاده کرد. لرزه گیر ها انواع متفاوتی دارند و به شکل های متفاوتی طراحی می شوند. لرزه گیر های لاستیکی، آکاردئونی و خرطومی – فلزی از مهم ترین طراحی های صورت گرفته برای این تجهیزات صنعتی است.

با توجه به سابقه درخشان این مجموعه در ارائه محصولات با کیفیت و مرغوب طی سال های متمادی، شرایط برای تامین و تجهیز پروژه ها و اجرای تاسیسات در کمترین زمان و بهترین قیمت برای کارفرمایان فراهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فروش و دریافت قیمت انواع محصولات لوله و اتصالات فلزی و پلیمری و تاسیسات ساختمان به آدرس وب سایت www.persianpipe.com مراجعه کرده یا از طریق شماره های 91005757-021 و 91005252-021 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 15 تیر 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.