آقایان و آزمایش جنسی

آقایان و آزمایش جنسی

آقایان و آزمایش جنسی آقایان و آزمایش جنسی,بيماري آقایان و آزمایش جنسی,آقایان و آزمایش جنسی در بارداري,علائم آقایان و آزمایش جنسی,درمان آقایان و آزمایش جنسی,درمان آقایان و آزمایش جنسی با طب سوزني,مواد …

راههای لاغری و رژیم غذایی لاغری شکم در یک ماه همراه با لاغری پهلو

راههای لاغری و رژیم غذایی لاغری شکم در یک ماه همراه با لاغری پهلو

راههای لاغری و رژیم غذایی لاغری شکم در یک ماه همراه با لاغری پهلو راههای لاغری و رژیم غذایی لاغری شکم در یک ماه همراه با لاغری پهلو در سایت جسارت  لاغری …

خمیر دندان بهتر است یا دهان شویه

خمیر دندان بهتر است یا دهان شویه

نکاتی مهم در سلامت و بهداشت دهان و دندان   بیشتر ما حداقل یک بار گذرمان به دندانپزشکی افتاده است و خوب میدانیم بدترین قسمت درست کردن دندان، تحمل صدای مته مانند …

علت و علائم و درمان سرطان مخاط رحم

سرطان مخاط رحم,علائم سرطان مخاط رحم,نوشیدنی برای کاهش سرطان مخاط رحم,علایم سرطان مخاط رحم

علت و علائم و درمان سرطان مخاط رحم

به گزارش بی اس ام اس رحم یک عضو توخالی گلابی شکل است که در داخل لگن قرار دارد و محل تکامل جنین می باشد. رحم دارای یک پوشش مخاطی است که از داخل آن را مفروش کرده است و بیرون از این پوشش مخاطی عضلات رحم هستند. سرطان مخاط رحم(آندومتر) نیز نوعی از سرطان رحم است که از درون رحم شروع می‌شود و نتیجه‌ی رشد غیرطبیعی سلول‌ها است که می‌تواند در دیگر اعضای بدن نیز گسترش یابد.

این بیماری در زنان یائسه بیشتر دیده می‌شود و به دو نوع رشد آهسته (وابسته به هورمون‌های زنانه) و رشد سریع(ارتباطی با هورمون‌های زنانه ندارد) تقسیم می‌شود و چهار مرحله دارد:
مرحله 1: محدود بودن سرطان به خود رحم و خارج نشدن آن.
مرحله 2: سرطان هم رحم و هم گردن رحم را گرفتار کرده است.
مرحله 3: خارج شدن سرطان از رحم و وارد شدن به لگن. (ولی هنوز راست روده و مثانه را گرفتار نکرده است.)
مرحله 4: عبور سرطان از لگن و منتشر شدن آن در راست روده یا مثانه به نقاط دورتر مثل ریه.
عوامل این بیماری مثل؛ چاقی، عدم تعادل هورمونی، مصرف استروژن بعد از یائسگی، یک نوع نادر از تومور تخمدان که استروژن ترشح می‌کند، بیشتر شدن طول مدتی که یک خانم در طول زندگی پریود می شود (مثلاً اگر پریود قبل از 12 سالگی شروع و یائسگی دیر اتفاق بیفتد.)، خانم‌هایی که هرگز حامله نشده‌اند، افزایش سن، هورمون درمانی برای سرطان سینه (خانم‌هایی که برای درمان سرطان سینه از تاموکسیفن استفاده کرده‌اند، خطر سرطان آندومتر در آنها بیشتر است.) و سرطان ارثی روده بزرگ.
علائم تشخیص آن عبارت‌اند از؛ خونریزی‌های غیر طبیعی، خونریزی واژینال بعد از یائسگی، پریودهای طولانی و یا خونریزی بین پریودها، ترشح مایع آبکی و خون آلود از واژن، درد لگن و درد در حین نزدیکی.
درمان آن نیز بستگی به مرحله سرطان، شرایط عمومی بیمار و ترجیح بیمار دارد که در اکثر موارد با جراحی است و در آن رحم، لوله های رحمی و تخمدان‌ها خارج می‌گردند. بعد از جراحی ممکن است از پرتودرمانی برای کاهش شانس میزان عود سرطان استفاده شود. اگر شرایط عمومی بیمار مساعد نباشد و یا اینکه بیمار سرطان پیشرفته داشته باشد از پرتودرمانی برای کنترل سرطان و کنترل درد استفاده می‌شود.

در مواردی نیز از هورمون درمانی و شیمی درمانی استفاده می‌شود.
با رعایت نکات زیر می‌توان خطر ابتلا به سرطان رحم را کم کرد؛ استفاده از قرصهای ضدحاملگی حداقل تا یک سال، وزن ایده آل، ورزش کردن و…
اگر فرد یائسه است و هورمون درمانی می‌شود، در مورد تأثیر مصرف هورمون در ایجاد سرطان آندومتر با پزشک خود مشورت کند.

زنانی که روزانه چهار فنجان قهوه مصرف می‌کنند نسبت به آنهایی که کمتر از یک فنجان در روز قهوه می‌نوشند، 18 درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان مخاطر رحم هستند. چون این احتمال وجود دارد که قهوه با تغییر در نسبت هورمون‌ها، سطح استروژن را در بدن کاهش داده و در نتیجه احتمال ابتلا به سرطان را بکاهد. به گفته پزشکان در صورتیکه نسبت بین استروژن و پروژسترون تغییر کند و میزان استروژن بیشتر شود، خطر ابتلا به سرطان مخاط رحم افزایش می‌یابد.

خار مریم از ایجاد سنگ صفرا پیش گیری و بیماری را درمان می نماید.البته این گیاه، در مقابله با سرطان پروستات،سرطان رحم و سرطان سینه موثر و نافع است و رشد سلول های سرطانی را نیز کاهش می دهد.در واقع این گیاه اثربخشی داروهای مربوط به شیمی درمانی را نیز افزایش می دهد.بدنیست بدانید که مقاومت انسولین در بیمارانی که از دیابت نوع ۲ رنج می برند را کاهش می دهد.

منابع:

ایسنا

مقالات دکتر محمدرضا صفری نژاد

سرطان مخاط رحم

آخرین بروز رسانی در : شنبه 16 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.