خواص تخم مرغ

ارزش انرژی زایی تخم مرغ

تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین، ویتامین ها و املاح ضروری است و می تواند به عنوان یک ماده غذایی مهم در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد. نیازهای تغذیه ای افراد برحسب جنس و سنشان متفاوت است.

یک عدد تخم مرغ متوسط 76 کیلوکالری انرژی دارد و مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ، 3 درصد نیاز انرژیتخم مرغ یک مرد بالغ و 4 درصد نیاز انرژی یک زن بالغ را تأمین می کند.

 

فواید تخم مرغ , خواص تخم مرغ , فواید زرده تخمه مرغ برای پوست , فواید زرده تخمه مرغ برای پوست

ارزش انرژی زایی تخم مرغ

پروتئین :

تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. تخم مرغارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغدارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.

بنابراین مصرف تخم مرغ با سایر موادغذایی که از نظر پروتئینی فقیر هستندتخم مرغ مانند نان ، برنج و غلات، باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.چرا تخم مرغ های محلی نسبتتخم مرغبه صنعتی زرده پررنگ تری دارد؟

ارزش انرژی زایی تخم مرغ

بیشتر مردم معتقدند تخم مرغ های دوزرده مقوی تر است، اما این واقعیت دارد که تخم مرغ وقتی دوزرده می شود که مرغ درشرایط استرس زا قرارگیرد.

آیا مصرف تخم مرغ های غنی شده با امگا 3 و انواع پاستوریزه آن را توصیه می کنید؟

ارزش انرژی زایی تخم مرغ

هر مرغ سالانه به طور متوسط 250 تا 300 تخم می گذارد و 24 تا 26 ساعت طول می کشد تا یک تخم متولد شود. تخم ها پس از 21 روز به جوجه تبدیل می شوند و جوجه مرغ ها از 19 تا 20 هفتگی تخم مرغقدرت تخم گذاری دارند.

تخم مرغ روستا خوشمزه تر است!

ارزش انرژی زایی تخم مرغ

اما چرا می گوییم تتخم مرغمحلی لذیذ است. مرغ های محلی به دلیل آن که تغذیه طبیعی دارند، تخم آن ها طعم بهتر و غنی تری دارد؛ اما از نظر ارزش غذایی با تخم مرغ سفید صنعتی تفاوت چندانی ندارد. البته آلودگی احتمالی تخم مرغ روستا به برخی داروهای آنتی بیوتیکی و هورمونی کمتر بوده و قابل اطمینان تر است، اما در مقابل به دلیل آن که تخم های محلی اغلب آلوده به فضولات مرغ است؛ احتمال انتقال میکروب های سالمونلایی از آنها بالاست.
فواید تخم مرغ , خواص تخم مرغ , فواید زرده تخمه مرغ برای پوست , فواید زرده تخمه مرغ برای پوست
به همین دلیل هم هست که متخصصان مصرف تخم مرغ صنعتی تاریخ دار و آنهایی را که درون یتخم مرغتخم مرغزرسان دامپزشکی با واحد متخلف برخورد خواهند کرد.

ارزش انرژی زایی تخم مرغ

تخم مرغ به عنوان یکی از مواد غذایی پرمصرف به تنهایی و یا به عنوان مواد اولیه غذاهای مختلف در برنامه غذایی ما به وفور دیده می شود به همین دلیل بایستی در خرید و نگهداری ان دقت کنیم.

ارزش انرژی زایی تخم مرغ

نگهداری تخم مرغ در یخچال تا حدود زیادی از فساد آن جلوگیری می کند. بنابراین در فصول گرم سال از مغازه هایی خرید کنید که تخم مرغ را در یخچال نگهداری می کنند.

تخم مرغ ، نگهداری تخم مرغ در یخچال

 نکاتی دررابطه با نگهداری تخم مرغ

تخم مرغ را در یخچال با دمای 4 درجه سانتی گراد و درونتخم مرغ بسته بندی در پوش دار یا ظروف دربسته بگذارید.

ارزش انرژی زایی تخم مرغ

پوسته تخم مرغخام نباید شکسته شود زیرا راه ورود میکروب از طریق منافذ موجود روی پوسته باز می شود و آلودگی به داخل آن راه می یابد اما خیلی اوقات اتفاق می افتد که پوسته آن به خون یا مدفوع مرغ تخم مرغغشته است، بهتر است آن را بشویید و سریع مصرف کنید.

تخم مرغ

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.