انجام نقشه برداری با کمک پهپاد

انجام نقشه برداری با کمک پهپاد

انجام نقشه برداری با کمک پهپاد انجام نقشه برداری با کمک پهپاد یکی از روش‌ های جدید می‌باشد که مهندسین از آن استفاده می‌کنند و در این مقاله قصد داریم تا درباره …

ویژگی های ارز دیجیتال تتر USDT چیست ؟

ویژگی های ارز دیجیتال تتر USDT چیست ؟

ویژگی های ارز دیجیتال تتر USDT چیست ؟ ویژگی های ارز دیجیتال تتر USDT چیست ؟ که در این مقاله به بررسی ویژگی های ارز دیجیتال تتر می پردازیم و تفاوت تتر و BUSD و در …

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی تجهیزات و سیستمهای حوزه نظامی شرایط عملکرد خاصی دارد و حفاظت از آنها در مقابل خطاهای الکتریکی، اهمیت فراوانی دارد. برخی از این شرایط …

این روزها افراد زیادی به دنبال سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال هستند و آنقدر بازار آن داغ است که بدون هیچ تحلیل ارز دیجیتالی همه سرمایه خود را وارد این بازار می‌کنند. این بازار سرمایه گذاری یک کلاس دارایی جدید و هیجان‌انگیز را به وجود آورده است اما شما بدون تحلیل ارز دیجیتال با احتمال بالایی تمام سرمایه خود را بر باد خواهید داد.

بنابراین باید برای ماندگاری و درک ساز و کار این سیستم به آموزش و تحلیل ارز دیجیتال بپردازید. قبل از ورود و تحلیل ارز دیجیتال باید بدانید ارز دیجیتال چیست؟ باید بتوانید چارت‌های قیمتی را بخوانید و حمایت‌ها و مقاومت‌ها را مشخص کنید. در ادامه نکاتی را در مورد تحلیل ارز دیجیتال به صورت تکنیکال می‌گوییم. اگر میخواهید ارز دیجیتال بخرید اما نمی دانید چه زمانی برای خرید مناسب است و همچنین نمیدانید ارزهای دیجیتالی که خریداری کرده‌اید را چه زمانی بفروشید که ضرر نکنید؛ حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید.

1- چرا باید به سمت ارز دیجیتال برویم؟

ارز دیجیتال (Cryptocurrency) در واقع شکل خاصی از پول دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال از بلاک چین استفاده می‌کنند تا بتوانند از ویژگی‌های اساسی مانند غیرمتمرکز بودن، شفافیت و تغییر ناپذیر بودن بهره‌مند شوند.

در تحلیل ارز دیجیتال، ماهیت غیر متمرکز یعنی اینکه هیچ نهاد، گروه یا سازمانی آن‌ها را کنترل نمی‌کند. و برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال نیازی به افتتاح حساب بانکی، استفاده از خدمات بانک‌ها یا هر سازمان واسطه‌ دیگری وجود نخواهد داشت.

از دید بسیاری بیت کوین اولین ارز دیجیتال حقیقی یا رمز ارزی است. ایده اصلی این ارز دیجیتال در سال ۲۰۰۸ در وایت‌پیپر بیت کوین منتشر شد. اولین بیت کوین‌ها نیز در سال ۲۰۰۹ استخراج شدند. سوال اینجاست که چرا ارزهای دیجیتال به وجود آمدند؟ ایده اصلی به وجود آمدن ارزهای دیجیتال، برای حل دو مشکل بزرگ «اعتماد به شخص ثالث» و «دوبار خرج کردن» بوده است. و دیگر نیازی به اعتماد به سازمان‌های دولتی نظیر بانک نیست. بنابراین برای نقل و انتقال پول و بسیاری از کارهای دیگرتان نیاز نیست به آن‌ها اعتماد کنید.

2- کندل در تحلیل ارز دیجیتال چه استفاده‌ای دارد؟

کندل (candle) در لغت به معنای شمعدان است. اولین افرادی که از کندل برای شناسایی قیمت بازار استفاده کردند؛ فروشندگان برنج در ژاپن بودند. در تحلیل ارز دیجیتال، کندل یک نوع نمودار قیمتی است که با کمک آن می‌توان قیمت‌های بالا، پایین، بازشدن و بسته شدن یک اوراق بهادار در یک دوره زمانی مشخص را نشان داد.

3- تکنیک‌های تحلیل ارز دیجیتال

پس از آشنایی با ارز دیجیتال و کندل، می‌خواهیم در مورد تکنیک‌های تحلیل ارز دیجیتال صحبت کنیم. یکی از الزاماتی که به شما کمک می‌کند که به یک معامله‌گر حرفه‌ای تبدیل شوید؛ آشنایی با تحلیل تکنیکال است. در این صورت خواهید توانست خواندن چارت قیمتی، مشخص کردن حمایت‌ها، مقاومت‌ها و آشنایی با نمودار قیمتی را یاد بگیرید.

3-1- بسته شدن کندل‌ها

استفاده از سطوح حمایتی و مقاومتی برای یافتن نقاط ورود و خروج معاملات موثر است. با بسته شدن کندل‌ها مشخص می‌شود که چه موقع مقاومت‌ها یا حمایت‌ها شکسته شوند یا در برابر نزول و صعود قیمت ایستادگی کنند. بسته به اینکه سطح حمایتی در چه تایم فریمی رسم شده، باید بسته شدن کندل را در تایم‌ فریم صحیح بررسی کرد.

3-2- بررسی معتبر بودن شکستن مقاومت‌ها

در تحلیل ارز دیجیتال برای تشخیص معتبر بودن یا نبودن شکستن مقاومت‌ها، می‌توان برای اطمینان از حجم معاملاتی استفاده کرد. اگر کندل بسته شود و حجم معاملات آن کم‌تر از میانگین حجم معاملات در چند دوره اخیر باشد، نمی‌توان آن را به عنوان شکست معتبر در نظر گرفت. باید چند کندل بعدی هم بررسی شود. اگر از قدرت روند آن‌ها کاسته شود یا کندل بعدی به صورت انگلفینگ (Engulfing) نزولی زیر مقاومت بسته شود، در این صورت می‌توان گفت که شکست کاذب رخ داده است و در این صورت می‌توان وارد مرحله فروش شد.

3-3- تشخیص واگرایی در نمودارها

شناسایی واگرایی در نمودار کار سختی نیست اما به خوبی می‌تواند شما را از تغییر روند و آماده شدن برای ورود به موقعیت‌های خرید یا فروش مطلع کند. چهار مدل واگرایی ممکن است به وجود بیاید. اما بیشتر واگرایی مثبت و منفی رخ می‌دهد. واگرایی مثبت زمانی است که اندیکاتور کف‌های بالاتر می‌سازد اما قیمت کف پایین‌تر.در واگرایی منفی نیز اندیکاتور سقف پایین‌تر و قیمت سقف بالاتری می‌سازد. کاهش کندل‌های حجمی که رشد شدید قیمتی در آن‌ها اتفاق افتاده و نسبت به کندل‌های حجمی قبل و بعد خود از حجم نسبتا بیشتری برخوردار هستند، دلیلی برای کاهش قدرت روند است.

قبل از ورود به بازار تحقیقات خود را انجام دهید. فقط با تحلیل ارز دیجیتال می‌توانید در مورد ارزش بازار و ریسک‌های آن اطلاعات کسب کنید. منابع زیادی وجود دارند که می‌توانند به شما تحلیل ارز دیجیتال را به شما آموزش دهند. گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی (https://mahdirajabi.com) یکی از منابعی است که آموزش‌های پایه‌ای و متنوعی را در مورد تحلیل ارز دیجیتال به شما آموزش می‌دهد.

https://mahdirajabi.com/blog/category/digital-currency-analysis

توصیه می‌کنیم پیش از تصمیم‌گیری برای ورود به این بازار، زمان کافی را به تحقیق اختصاص دهید و تا می‌توانید در این مورد مطالعه کنید. فقط با تحقیق و بررسی کافی می‌توانید ارزش این بازار و همچنین ریسک‌های آن را دریابید.

 گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی (https://mahdirajabi.com)، بیش از ده سال است که تمرکز خود را بر روی پیش بینی حوزه های مالی، مدیریت ریسک، مدیریت سرمایه و فعالیت در بازارهای سهام بین المللی قرار داده است و در این مسیر پر ریسک همواره به دنبال ایجاد اعتماد هرچه بیشتر سرمایه گذاران به مجموعه ی خود بوده است. تلاش این گروه در سالهای متمادی فعالیت در بازارهای مختلف نظیر بازارهای فارکس، بورس، ارزهای دیجیتال و سایر حوزه های مالی، ایجاد بستری امن و سودمند برای یکایک سرمایه گذاران فعال در این حوزه ها بوده است.

برای شرکت در دوره رایگان ارز دیجیتال مهدی رجبی و دیدن ویدئوهای آموزشی آن می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://mahdirajabi.com/product/digital-currency-curriculum

شما می توانید برای دیدن ویدئوهای آموزشی بیشتر در حوزه های مربوط به سرمایه گذاری و ارز دیجیتال و تحلیل تکنیکال آن به شبکه های اجتماعی گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی سر بزنید:

Aparat: https://www.aparat.com/mahdirajabi.com

Instagram: https://www.instagram.com/mahdirajabi_com/

Twitter: https://twitter.com/mahdirajabi_com

Telegram: https://t.me/mahdirajabi_com

همچنین می توانید از طریق شماره ی زیر با آنها در تماس باشید:

021-88684077

آخرین بروز رسانی در : شنبه 9 بهمن 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.