تعبیر خواب اسب سواری

درباره تعبیر خواب اسب بدانید تعبیر خواب اسب دیدن اسب در مجموع بسیار نیکو است. معبران اسلامی نوشته اند که دیدن اسب عربی در خواب نشانی است از عزت و جاه و …

تعبیر خواب زلزله بدون خرابی

درباره تعبیر خواب زلزله از علمای علم تعبیر بخوانید تعبیر خواب زلزله زلزله در خواب تشنج و بی ثباتی است. اگر در خواب دیدید که زلزله ای واقع شد و شما به …

تعبیر خواب خرس امام صادق

درباره تعبیر خواب خرس چقدر می دانید محمدبن سیرین گوید:تعبیر خواب خرس  خرس به خواب دیدن، دشمن فرومایه دزد احمق است. اگر بیند بر خرس نشسته بود. دلیل که از پادشاه خواری …

فواید زغال اخته را بشناسید

بیشترین فایده زغال اخته به همان میزان آنتی اکسیدان ذخیره شده در آن برمی‌گردد.زغال اخته با وجودی‌که ممکن است حتی نتوانید راجع به اندازه این میوه تشخیص درستی داشته باشید اما خوب است بدانید که تنها ۱۰۰ گرم از زغال اخته حاوی همانقدر آنتی اکسیدانی است که بعد از خوردن ۵ وعده میوه و سبزیجات نصیب شما می شود.

زغال اخته , خواص زغال اخته , زغال اخته خشک , مضرات زغال اخته

فواید زغال اخته را بشناسید

زغال اختهآنتی اکسیدان‌ها یکی از مهمترین موادی هستند که سلامت‌تان را تضمین کرده، ضد پیری هستند و شما را در برابر بیماری‌های مختلفی از جمله سرطان، بیماری‌های قلبی، ورم مفاصل، آسم، آب مروارید، آلزامیر و بسیاری از بیماری‌های عصبی وابسته به افزایش سن محافظت میکنند. زغال اختهپس از سالها تحقیق، شواهد امیدبخشی در مورد زغال‌اخته به دست آمده است، از جمله اینکه در واقع این میوه خوشمزه می‌تواند ضامن بهبود حافظه شما باشد.

فواید زغال اخته را بشناسید

زغال اختهمحققان از 56شرکت کننده ی بزرگسال سالم با متوسط سن 50 سال ثبت نام کردند. شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند:به گروه اول دو بار در روز یک لیوان 8 اونسی(227 سی سی) آب زغال اخته ی کم کالری و به گروه  دوم دارونمایی که ظاهر و طعمی مشابه با آب زغال اخته دارد، داده شد.

فواید زغال اخته را بشناسید

زغال اختهسپس محققان مقدار فشار خون، قند خون، چربی خون و پروتئین واکنشی Cرابه عنوان یک مارکر التهاب در افراد شرکت کننده اندازه گیری کردند. زغال اختههر چهاعداد اندازه گیری شده بالاتر باشند، خطر ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 افزایش می یابد.

زغال اخته , خواص زغال اخته , زغال اخته خشک , مضرات زغال اخته

فواید زغال اخته را بشناسید

گیاه زغال اخته به صورت درخت یا درختچه وجود دارد. گل های زغال اخته، زرد رنگ و خوشه ای می باشد و شهد فراوانی برای زنبورهای عسل دارد .
برگ های سبز پررنگ و براق و نوک تیزی دارد. میوه ی آن به شکل بیضی و حدوداً به اندازه ی آلبالوی درشت است و طعم ترش و شیرینی دارد.زغال اخته رنگ میوه ی آن قرمز بسیار خوش رنگ می باشد .

فواید زغال اخته را بشناسید

درختچه ی زغال اخته حدود 300 سال عمر می کند و در حدود 25 سالگی تا 8 متر می رسد. زغال اختهاین درخت به طور کلی ارتفاعی حدود 8-4 متر دارد. چوب آن بسیار محکم است و در صنعت نیز کاربرد دارد.

زغال اخته , خواص زغال اخته , زغال اخته خشک , مضرات زغال اخته

فواید زغال اخته را بشناسید

زغال اخته در منطقه ی وسیعی از اروپا، آسیا به خصوص ایران، ارمنستان و قفقاز می روید. محل رویش این گیاه در ایران، در جنگل های ارسباران، کوه های البرز، منطقه ی الموت، کوهین قزوین و در جنگل های بین مازندران و گیلان می باشد.

فواید زغال اخته را بشناسید

زغال اختهمنطقه ی قزوین و رودبار به ویِژه در حاشیه البرز، بیش ترین تولید کننده و صادر کنندگان زغال اخته ی کشور محسوب می شوند. میوه ی زغال اخته در اواخر تابستان آماده ی چیدن است.

زغال اخته

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 9 خرداد 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.