طرز تهیه ی سویق لاغری در خانه+خواص سویق لاغری

طرز تهیه ی سویق لاغری در خانه+خواص سویق لاغری

چکیده : سویق لاغری، نوعی پودر مواد گیاهی است که در واقع، نباتاتی مانند غلات و حبوبات را تفت می دهند و به صورت پودر در می آورند. این پودر می تواند خواص …

راهکارهای درمان فوبیا و ترس

راهکارهای درمان فوبیا و ترس

راهکارهای درمان فوبیا و ترس فوبیا و ترس دو اختلال اضطرابی هستند که می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر زندگی فرد داشته باشند. فوبیا ترس شدید و غیرمنطقی از یک شی، حیوان، موقعیت …

زیبایی منازلتان را با این تکنیک دو چندان کنید-ماهان

زیبایی منازلتان را با این تکنیک دو چندان کنید-ماهان

زیبایی منازلتان را با این تکنیک دو چندان کنید-ماهان کاشی کف می تواند به طور کامل ظاهر یک حمام را تغییر دهد؛ بنابراین اگر می خواهید تغییری ایجاد کنید، کاشی کف حمام می تواند …

استفاده از زبان ورودی فارسی نیاز کاربران فارسی زبان است . چرا که اکثریت متوجه برخی از اصطلاحات انگلیسی نمی شوند. تمامی تلویزیون های صادر شده به ایران که نمایندگی خاص خود را دارند ، مجهز به قابلیت تغییر زبان ورودی و تبدیل آن به فارسی است. از این رو شما می توانید تنها با استفاده از چند دکمه می توانید به آسانی زبان ورودی تلویزیون خود را تغییر دهید و به محتوا های مورد نیاز به درستی دسترس پیدا کنید.

images_1690810682_64c7b93a67a22.png

اولین روش تغییر زبان ورودی تلویزیون های سامسونگ

تلویزیون های سامسونگ از قابلیت تغییر زبان ورودی برای استفاده کاربران در دستگاه پشتیبانی می‌ کند. با تغییر زبان ورودی ، شما می ‌توانید زبان مورد نظر خود را برای منوها، عناوین و محتواهای نمایش داده شده در تلویزیون تنظیم کنید.

برای تغییر زبان ورودی در تلویزیون AU7000 سامسونگ ، بایستی مراحل زیر را دنبال کنید : 

 • روشن کردن تلویزیون و رفتن به منوی تنظیمات .
 • در منوی تنظیمات، به بخش تنظیمات عمومی یا تنظیمات تلویزیون بروید.
 • در بخش تنظیمات عمومی، به بخش زبان یا Language رجوع کنید.
 • در بخش زبان، گزینه زبان ورودی یا Input Language را انتخاب کنید.
 • در این قسمت لیستی از زبان‌ های موجود برای ورودی نمایش داده می ‌شود. با استفاده از کلیدهای تنظیمات یا کنترل از راه دور، زبان مورد نظر خود را با استفاده از دکمه های بالا پایین انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب زبان ، تنظیمات را ذخیره کنید و به منوی اصلی برگردید.
 • اکنون، زبان ورودی تلویزیون AU7000 سامسونگ به زبان جدید تغییر خواهد کرد و محتواها و منوها به زبان جدید نمایش داده خواهند شد.

images_1690810841_64c7b9d9b0a01.png

روش های تغییر زبان تلویزیون های  au7000

تلویزیون ‌های AU7000 سامسونگ دارای روش ‌های متفاوتی برای تغییر زبان هستند. در ادامه، به بررسی تعدادی از روش ‌های معمول برای تغییر زبان در تلویزیون  های سامسونگ می پردازیم :

روش اول

 • روشن کردن تلویزیون و رفتن به منوی تنظیمات.
 • در منوی تنظیمات، به بخش تنظیمات عمومی یا تنظیمات تلویزیون بروید.
 • در بخش تنظیمات عمومی، به بخش زبان یا Language رجوع کنید.
 • در اینجا می ‌توانید زبان ورودی را تغییر دهید و تنظیمات را ذخیره کنید.

روش دوم

 • روشن کردن تلویزیون و رفتن به منوی اصلی .
 • استفاده از کلیدهای روی ریموت کنترل برای رسیدن به تنظیمات .
 • رفتن به قسمت تنظیمات زبان .
 • انتخاب زبان مورد نظر و ذخیره تنظیمات .

روش سوم

برخی از تلویزیون های سامسونگ دارای کد کنترل خاصی برای تغییر زبان ورودی هستند . در دفترچه راهنمای تلویزیون یا با مراجعه به وب سایت رسمی سامسونگ در ایران فروشگاه 7000 به این کد ها جهت تغییر زبان ورودی هستند ، دسترسی پیدا کنید . شما می توانید با استفاده از کلیدهای  ریموت کنترل کد ، زبان مورد نظر خود را تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که دستورالعمل‌های بالا به صورت کلی برای تلویزیون‌ های AU7000 سامسونگ هستند و ممکن است در برخی مدل ‌ها تفاوت داشته باشند. ولی موارد گفته شده عمومی هستند و می توانند در اکثر تلویزیون های سامسونگ پاسخ دهند.

نحوه فارسی سازی منو تلویزیون سامسونگ

برای فارسی‌ سازی منوی تلویزیون سامسونگ، بایستی مراحل زیر را دنبال کنید.

روش اول از تنظیمات منو

 • روشن کردن تلویزیون و ورود به منوی تنظیمات.
 • در منوی تنظیمات، به بخش public setting یا tv setting بروید.
 • در این بخش روی گزینه Languageرجوع کنید.
 • در اینجا، گزینه زبان منو Menu Language را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.
 • از لیست زبان‌ های موجود ، گزینه فارسی را انتخاب کنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

حال به راحتی زبان ورودی تلویزیون شما تغییر کرده است.

چرا به فارسی کردن زبان ورودی تلویزیون سامسونگ نیاز است؟

فارسی‌ سازی تلویزیون سامسونگ به دلایل مختلفی می‌تواند مورد نیاز باشد :

استفاده آسان ‌تر : برای کاربران فارسی زبان ، فارسی کردن منوی تلویزیون سامسونگ به ارائه یک تجربه استفاده آسان ‌تر و راحت ‌تر از دستگاه کمک می ‌کند. با نمایش منوها، تنظیمات و عناصر مختلف در زبان مادری خود ، استفاده از تلویزیون و دسترسی به امکانات آن بهبود یافته و ساده ‌تر می‌شود.

متوجه شدن بهتر محتوا : با فارسی کردن منو و متون تلویزیون ، کاربران قادر خواهند بود بهترین استفاده را از امکانات مختلف تلویزیون ببرند. فهم درست و صحیح متون موجود در منو و راهنماها ، به کاربران کمک می‌ کند تا بهترین تنظیمات و امکانات را برای تماشای برنامه‌ها و فیلم‌ها بیابند.

راحتی کاربران : برای افرادی که زبان اصلی آن ها فارسی است، فارسی کردن تلویزیون سامسونگ بهبود راحتی و رفاه آن ها را در استفاده روزمره از تلویزیون تامین می ‌کند. بدین ترتیب، هنگام تنظیم و تغییر تنظیمات، استفاده از منوها، و دسترسی به اطلاعات، به‌ راحتی می ‌توانند با تلویزیون تعامل داشته باشند.

بنابراین، فارسی کردن تلویزیون سامسونگ می‌ تواند تجربه استفاده کاربران را بهبود دهد و باعث افزایش راحتی و فهم بهتر از امکانات دستگاه شود.

مراحل روت کردن تلویزیون سامسونگ

برای تغییر منوی تلویزیون به فارسی ابتدا باید گزینه تنظیمات را از روی ریموت فشار دهید و وارد قسمت تنظیمات دستگاه شوید. در آن جا به گزینه مورد نظر بروید و OK را بزنید. سپس پنجره ای باز می شود که در آن باید گزینه Local set را در حالت ed-Iran  تنظیم کنید.

در همین صفحه در پایین گزینه ای به نام Tuner وجود دارد که باید آن را روی حالت اتوماتیک قرار دهید. در زیر تیونر گزینه دیگری به نام ch Table وجود دارد که برای تکمیل تنظیمات این قسمت باید آن را در موقعیت ایران قرار دهید.

حال وارد قسمت sub-Options شده و تنظیمات زبان را روی Iran قرار دهید. در قسمت arabic/hbrw گزینه ttx group را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید قسمت Region را روی Asia DTV قرار دهید. در مرحله آخر باید در قسمت زبان PnP گزینه Per  را انتخاب کنید. به این ترتیب منوی تلویزیون سامسونگ به صورت فارسی تنظیم می شود.

images_1690810893_64c7ba0d5d34a.png

زبان فارسی در لیست زبان های موجود در تلویزیون قرار ندارد چیکار کنم؟

اگر زبان فارسی در لیست زبان‌ های موجود در تلویزیون AU7000 سامسونگ قرار ندارد ، می ‌توانید اقدامات زیر را بررسی کنید:

به‌ روزرسانی نرم‌افزار : ابتدا اطمینان حاصل کنید که نرم‌ افزار تلویزیون AU7000 شما به ‌روز است. برخی از به ‌روزرسانی‌ها ممکن است زبان‌های جدید را به لیست زبان ‌ها اضافه کنند. برای به ‌روزرسانی تلویزیون، به تنظیمات و بخش به‌ روزرسانی نرم‌افزار مراجعه کنید.

تغییر مکان : در برخی موارد، تلویزیون‌های مختلف سامسونگ بر اساس مکان جغرافیایی تنظیمات زبان را نمایش می‌دهند. ممکن است با تغییر مکان تلویزیون به یک کشور دیگر، زبان فارسی در لیست زبان‌ها قابل مشاهده باشد. بنابراین، می‌ توانید مکان تلویزیون را به یک کشور دیگر با زبان فارسی تغییر دهید.

پشتیبانی فنی : در صورتی که با تلاش ‌های بالا همچنان زبان فارسی در لیست زبان‌ها نمایش داده نمی‌ شود، بهتر است با پشتیبانی فنی سامسونگ تماس بگیرید. برای این امر می توانید با اپراتور های 7000 تنها نمایندگی رسمی سامسونگ در ایران تماس حاصل نمایید.

توجه داشته باشید که ممکن است برخی از مدل ‌ها یا نسخه‌های تلویزیون AU7000 سامسونگ زبان فارسی را پشتیبانی نکنند. لذا، بهتر است قبل از خرید تلویزیون ، مطمئن شوید که زبان فارسی در لیست زبان ‌ها وجود دارد.

منبع:

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 23 مرداد 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.