زیبایی بی نظیر پلکسی گلاس ترانسپارنت در دکوراسیون منازل

زیبایی بی نظیر پلکسی گلاس ترانسپارنت در دکوراسیون منازل

زیبایی بی نظیر پلکسی گلاس ترانسپارنت در دکوراسیون منازل زیبایی بی نظیر پلکسی گلاس ترانسپارنت می تواند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کند اما این تنها مزیت این ورق …

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی

کاربرد ارت الکترونیکی در ماشین های سیار نظامی تجهیزات و سیستمهای حوزه نظامی شرایط عملکرد خاصی دارد و حفاظت از آنها در مقابل خطاهای الکتریکی، اهمیت فراوانی دارد. برخی از این شرایط …

تعمیر شکستگی مبل ، تاج،پایه و دسته مبل در تهران

تعمیر شکستگی مبل ، تاج،پایه و دسته مبل در تهران

تعمیر شکستگی مبل ، تاج،پایه و دسته مبل در تهران تعمیر شکستگی پایه مبل تعمیر شکستگی پایه مبل , رایج ترین دلیل شکستگی پایه مبلمان کشیدگی مبل روی زمین , نشستن یکباره …

نگاهی به امگا 3 جادویی!

جوانی با امگا 3، جلوگیری از سرطان با امگا 3 و حتی تقویت حافظه هم با امگا 3 ممکن است! اما آیا واقعاً چنین است و امگا 3 به اندازه‌ای که تبلیغ می‌شود جادویی است؟

به گزارش سلام نو، امگا 3 نوعی اسید چرب با چربی مایع یا غیر اشباع شده است که در زنجیره اتصالی کربن آن یک گروه کربو کسیل (COOH) و چندین پیوند دوگانه وجود دارد. علت نام گذاری امگا 3 قرار گرفتن اولین پیوند دوگانه در بین اتم کربن های 3و4 در ساختمان شیمیایی مولکول است.

علایمی که نشان می‌دهند باید امگا ۳ بیشتری مصرف کنیم | رسانه خبری اینتیتر

جالب است بدانید که اسیدهای چرب از اجزای تشکیل‌دهنده چربی‌ها است که بدن انسان قادر به تولید برخی از انواع ضروری آن نیست؛ لذا باید از طریق ماده غذایی تأمین گردد که از آن جمله‌اند: امگا 3 و امگا 6. اسیدهای چرب امگا 3 به دلیل حضور در غشای سلولی در فعالیت‌های فیزیولوژیک بدن نقش حیاتی دارند. امگا 3 و امگا 6 همچنین در تنظیم تمامی عملکردهای زیست شناختی، دستگاه قلبی و عروقی، تولید مثل، دستگاه ایمنی و عصبی حضور دارند.

در نتیجه برای تامین امگا 3 یا امگا 6 شما یا به یک رژیم متعادل سالم نیاز دارید یا به مصرف قرص‌های امگا 3 و امگا 6 که این روزها بسیار بین مردم طرفدار پیدا کرده‌اند.

امگا 3 به چه دردی می‌خورد؟

امگا 3 فواید گسترده‌ای دارد. شواهد موجود ارتباط بین میزان مصرف ماهی و خطر ابتلا به سرطان را ضعیف نشان می‌دهد. مکمل‌های موجود که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند نیز به نظر نمی‌رسد که این موضوع را تحت تأثیر قرار دهند. در نتجه برخلاف تصور عموم امگا 3 ماده‌ای جادویی نیست.

با این همه نمی‌توان نقش مثبت امگا 3 در مواردی مثل سلامت عروق یا اختلال‌ها ذهنی را منکر شد. شواهد گوناگون نقش مفید امگا 3 را به منظور جلوگیری از بیماری‌های قلبی عروقی یا سکته نشان می‌دهد. همچنین شواهدی وجود دارد که اسیدهای چرب امگا 3 در سلامتی ذهن نقش دارند.

تاثیر چشمگیر اسیدچرب امگا۳ در کاهش تری گلیسیریدها - همشهری آنلاین

نتایج مطالعات در مورد اثرات مکمل‌های امگا 3 در بیماری ام اس و ازجمله کاهش خستگی و افسردگی بیماران متناقض است. ولی بر اساس مطالعات توجه به موارد زیر در انتخاب و مصرف مکمل امگا 3 توصیه می‌شود.

مکمل‌های امگا 3 موجود در بازار منشأ روغن ماهی Fish Oil یا ترکیبی از Fish oil و Cod liver oil هستند. برای بیماران ام اس مکمل‌های امگا 3 را انتخاب کنید که قسمتی از آن روغن کبد ماهی یا Cod Liver oil باشد.

بیشتر بخوانید: تاثیر زینک در درمان کرونا

در نتیجه هرچند امگا 3 به عنوان یک اسید چرب مورد نیاز بدن است ولی حضورش قرار نیست نقشی فراتر از معمول بازی کند. امگا 3 شفا دهنده سرطان یا تضمین کننده یک حافظه فوق قوی نیست.

امگا 3 به میزان لازم

توجه داشته باشید که مصرف میزان مشخصی از امگا 3 یا امگا 6 برای بدن ضروری است، اما مصرف بیش از اندازه آن‌ها می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود. مطالعات پزشکی نشان می‌دهد که نسبت مصرف امگا 6 به امگا 3 مهم است و دقیقاً زمانی امگا 3 در جلوگیری از بیماری قلبی در انسان‌ها مفید است که نسبت مصرف آن به مصرف امگا 6 مناسب باشد.

پس لطفاً در مصرف دارویی مثل امگا 3 یا زینک زیاده روی نکنید و در صورت نیاز بدنتان به این مواد حتماً از پزشک رژیم یا دارویی مناسب را دریافت و مصرف کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 14 اسفند 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.