خواص به برای جنین

درباره به و خواصش بدانید درخت به درختی است از تیره گل سرخیان، جزو دسته سیبها که پشت برگهایش کرک دار است .به آنرا در سراب و میانه، هیوا، در رامیان و …

تعبير خواب چاقو خوردن از پشت

درباره تعبیر خواب چاقو اطلاعات بیشتری داشته باشید تعبیر خواب چاقوچاقو زبان بدگويان است و چنانچه تيز و برنده و براق باشد نشان آنست که زبان بدگويان در مورد شما تيز خواهد …

مضرات توت فرنگی

درباره توت فرنگی و خواصش بدانید توت فرنگینقش مهمی در خونسازی بدن دارد و از خاصیت ضدعفونی کننده ای برخوردارست. علاوه بر اینها خوردن توت فرنگی باعث پاک شدن خون از مواد مضر و زاید مثل …

نکاتی ارزشمند در مورد آدرنالین و ترشح این ماده در بدن در موقع ترس

تزریق آدرنالین که با عنوان اپینفرین “epinephrine” (هورمن قسمت مرکز غده فوق کلیه که بالا برنده خون و فشارخون است) هم شناخته می شود، ممکن است به فردی که دچار ایست قلبی شده قبل از رسیدن به بیمارستان کمک کند تا گردش خونش در کوتاه مدت بازگردانده شود، اما می تواند به آنها در دراز مدت آسیب برساند.

فائزه طوعی: بر اساس یک مطالعه جدید  گسترده از ژاپن که درJAMA  منتشر شده، ممکن است نجات دادن  قلب  به قیمت از دست دادن مغز باشد. وقتی کسی دچار ایست قلبی شده، قلب آنها خون را پمپاژ نمی کند، و اگر آنها احیاء قلبی ریوی(CPR)  را درعرض چند دقیقه دریافت نکنند، احتمالا خواهند مرد.گاهی اوقات هنگامی که کارکنان خدمات اورژانس  به محل حادثه می رسند، قبل از اینکه مصدوم را به بیمارستان برسانند، به حادثه دیده یک اپی نفرین  تزریق می کنند تا قلب دوباره شروع به تپیدن کند.

نکاتی ارزشمند در مورد آدرنالین و ترشح این ماده در بدن در موقع ترس

اما محققان دکتر Akihito Hagihara، مدیریت و سیاست گروه خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه کیوشو  در دانشکده تحصیلات تکمیلی پزشکی و همکارانش، در اطلاعات پیش زمینه خود نوشتند که  اثر اپی نفرین که  قبل از رسیدن به بیمارستان استفاده می شود هنوز مشخص نشده است.

آنها داده های ثبت شده را در ژاپن از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸  بر روی تعداد ۴۱۷,۱۸۸ افراد ۱۸ سال و بالاتر که عده ای تجربه  ایست قلبی را قبل از رسیدن اورژانس و خارج از بیمارستان داشتند وعده ای توسط خدمات اورژانس تحت درمان قرار گرفتند و سپس به بیمارستان منتقل شدند، را مورد بررسی قرار دادند.

آنها رابطه بین  استفاده از اپی نفرین قبل از بیمارستان و چندین مقیاس اندازه گیری برای ارزیابی نتایج درمان تشخیص دادند: از جمله بازگشت گردش خون قبل از رسیدن به بیمارستان،  افرادی که ۱ ماه پس از ایست قلبی  بهبودی یافتند و  نجات یافتگان  با آسیب مغزی و بدون آن یا مشکلات عصبی.

آنها دریافتند اگرچه استفاده از اپینفرین شانس بازگشت گردش خون را بیشتر می کند، ظرف یک ماه همان بیماران احتمال بیشتری  وجود دارد که فوت کنند و یا با آسیب مغزی یا مشکلات عصبی باقی بمانند.

صدمه  مغزی می تواند پس از ایست قلبی به دلیل نارسایی خون به مغز رخ  دهد.

آدرنالین , آدرنالین چیست , آدرنالین خون

محققان دریافتند که گردش خون در ۱۸.۵٪ از بیمارانی که آدرنالین قبل از رسیدن به بیمارستان دریافت کرده اند بازگشته و تنها در ۵.۷٪ بازنگشته است.

اما، شانس زنده ماندن یک ماه پس از ایست قلبی در کمتر از ۵۴ درصد(معدل ضریب احتمالات ۰.۴۶) از بیمارانی که  قبل از بیمارستان اپینفرین دریافت کرده اند قابل توجه بود، همچنین  ۶۸٪  از کسانی که زنده مانده اند به میزان قابل توجهی احتمال کمی وجود دارد که  بدون نوعی از صدمه  مغزی یا مشکلات عصبی پس از یک ماه زنده بمانند.

نکاتی ارزشمند در مورد آدرنالین و ترشح این ماده در بدن در موقع ترس

این نتایج تا زمانی که محققان عوامل موثر ممکن را به حساب آوردند، از قبیل اینکه آیا CPR توسط اطرافیان داده شده یا یک پزشک، چه مدت داده شد، و تفاوت های دیگر بین بیماران، مورد توجه بود.

محققان به این نتیجه رسیدند که در ژاپن، در میان بیماران با ایست قلبی خارج ازبیمارستان، “استفاده از اپینفرین  پیش از رسیدن بیمارستان به میزان قابل توجهی احتمال بازگشت  خود به خودی گردش خون را بیشتر می کند، اما احتمال بقا و نتایج  کارکردی خوب ۱ ماه پس از رویداد را کاهش می دهد “.

در یک سرمقاله دکتر Clifton Callaway، از دانشگاه پیتزبورگ، در مورد شواهد  استفاده از اپی نفرین در طول CPR
بحث می کند.
او می گوید بیماران بیشتر نگران آن هستند که سالم به خانه برسند.

او اشاره می کند که احتمال زیادی وجود دارد اگر شما یک دوز از اپینفرین(آدرنالین) تزریق کنید ضربان قلب شما دوباره شروع به کار کند، اما این نگرانی همیشه وجود دارد، که می تواند به ارگان های دیگر آسیب برساند.

محققان اشاره می کنند برخی از نقاط ضعف در مطالعه آنها وجود دارد: برای مثال آنها نمیتوانند  تفاوتهای درمان داخل بیمارستان را به حساب آورند، واینکه  آیا، به عنوان مثال، به بیمارانی که  قبل ازرسیدن به بیمارستان  آن را دریافت نکرده اند، اپی نفرین در بیمارستان داده شد.

همچنین، به دلیل تفاوتها بین آنچه که در ژاپن و جاهای دیگر اتفاق می افتد، این روشن نیست که تا چه  اندازه شما می توانید این یافته ها را به کشورهای دیگر تعمیم دهید.

آدرنالین , آدرنالین چیست , آدرنالین خون

به عنوان مثال، در ژاپن مرسوم است  به بیماران فقط یک اپی نفرین تزریق می شود، در حالی که در ایالات متحده، به احتمال زیاد به آنها هر چند دقیقه یکبار تا زمانی که قلب دوباره شروع به تپیدن کند تزریق می شود.

با این حال، Callaway می گوید  تضمین بیشتر این یافته ها، بررسی دقیق تراست. به عنوان مثال، یک مطالعه می تواند وجود داشته باشد  که در آن بیماران مبتلا به ایست قلبی به صورت تصادفی برای دریافت اپینفرین قرار بگیرند یا نگیرند و سپس نتایج بلند مدت را دنبال کنند

آدرنالین

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 10 خرداد 1395

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.