داروهای گیاهی ضد سرفه

داروهای گیاهی ضد سرفه

داروهای گیاهی ضد سرفه سرفه,بیماری سرفه,سرفه در بارداری,علائم سرفه,درمان سرفه,درمان سرفه با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان سرفه,سرفه را چگونه درمان کنیم,سرفه در کودکان,سرفه در بزرگسالان,سرفه در نوزادان,سرفه در بهار,سرفه در …

علت و علائم و درمان درد معده عصبی در دوران بارداری

علت و علائم و درمان درد معده عصبی در دوران بارداری

درد معده درد معده ,درد معده و پشت کمر,درد معده عصبی,درد معده در بارداری,درد معده و حالت تهوع,درد معده و قلب,درد معده و پشت,درد معده در اوایل بارداری توضیحاتی در مورد درد …

همه چیز درباره آشنایی با رفع و درمان بوی بد پا در طب سنتی

همه چیز درباره آشنایی با رفع و درمان بوی بد پا در طب سنتی

بوی بد پا بوی بد پا ,بوی بد پای زنان,بوی بد پای مردان,بوی بد پای دختر,بوی بد پا,بوی بد پا و کفش,بوی بد پاها,بوی بد پا در زنان,بوی بد پا از چیست,بوی …

قرص چرک خشک کن

قرص چرک خشک کن ,قرص چرک خشک کن گلو,قرص چرک خشک کن دندان,قرص چرک خشک کن به انگلیسی,قرص چرک خشک کن برای جوش,قرص چرک خشک کن گوش

قرص چرک خشک کن

توضیحاتی در مورد قرص چرک خشک کن

تقریبا اکثر ما ایرانیها وقتی دچار سرما خوردگی می‌شویم به جای مراجعه به پزشک شروع به خوردن انواع و اقسام داروها و قرص ها می‌کنیم و بعبارتی خود درمانی می کنیم.♥ شربت ضد سرفه، قرص سرماخوردگی و استامینوفن داروهایی هستند که به صورت خودسرانه استفاده می‌شوند حالا اگر افراد با کمی ترشحات چرکی هم مواجه شوند، مصرف کپسول‌های آنتی‌بیوتیک را نیز به این مجموعه اضافه می‌کنند تا برای مصرف خودسرانه دارو چیزی از قلم نیفتد! «آموکسی‌سیلین» یک کپسول آنتی‌بیوتیک است که مصرف خودسرانه آن در بین مردم بسیار رواج دارد. شاید دلیل اصلی مصرف خودسرانه آن را بتوان به فروش راحت دارو در برخی از داروخانه‌ها نسبت داد ولی مسئله مهم‌تر عدم آگاهی افراد از مضرات مصرف خودسرانه داروست و در این میان افزایش آگاهی مردم می‌تواند نقش بسیار مهمی را در جلوگیری از عوارض مصرف خودسرانه این داروها ایفا کند.در این مطلب از سایت جسارت در مورد عوارض و انواع بهترین قرص چرک خشک کن دندان و گلو صحبت میکنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

تفاوت بین آموکسی‌ سیلین و آمپی سیلین

خیلی از افراد تفاوت داروهایی را که در یک گروه قرار دارند نمی‌دانند و این مسئله در رابطه با آنتی‌بیوتیک‌ها به خوبی دیده می‌شود. آموکسی‌سیلین و آمپی سیلین 2 دارویی هستند که افراد عادی فرق‌شان را به خوبی نمی‌دانند و به صورت خودسرانه از هر 2 دارو در موارد مختلف استفاده می‌کنند. «دکتر مصلحی» پزشک و پژوهشگر در رابطه با تفاوت‌های این 2 دارو می‌گوید: «بین آموکسی‌سیلین و آمپی سیلین از لحاظ طیف اثر میکروب کشی، تفاوت زیادی وجود ندارد، فقط آموکسی‌سیلین تاثیر بیشتری نسبت به آمپی سیلین روی میکروب «هموفیلوس» آنفلوانزا دارد. اما از نظر زمان مصرف داروها تفاوت‌هایی بین این 2 دارو وجود دارد برای مثال نیمه عمر آموکسی‌سیلین بیشتر از آمپی سیلین است و می‌توان آن را هر 8 ساعت یک‌بار مصرف کرد اما آمپی سیلین باید هر 6 ساعت یک‌بار مصرف شود. همچنین آموکسی‌سیلین عوارض گوارشی کمتری نسبت به آمپی سیلین دارد. بسیاری از افرادی که از این کپسول‌ها به شکل خودسرانه استفاده می‌کنند به زمان مصرف توجه کافی ندارند یا اینکه طول درمان با دارو را کامل نمی‌کنند نتیجه اینکه نه تنها وضعیت بدن‌شان بهتر نمی‌شود بلکه امکان پیشرفت بیماری هم وجود دارد.»

قرص چرک خشک کن آموکسی‌ سیلین

آموکسی‌سیلین یکی از آنتی‌بیوتیک‌های خانواده پنی‌سیلین است که به صورت کپسول تولید می‌شود و یک چرک خشک کن قوی است. این دارو باعث تخریب یا توقف رشد بعضی از باکتری‌ها می‌شود و برای درمان چند‌‌نوع بیماری عفونی تجویز می‌شود، اما به طور کلی تاثیری در درمان سرماخوردگی، آنفلوآنزا و دیگر بیماری‌های ویروسی ندارد، اما برای مقابله با عفونت‌های تنفسی، اوتیت (عفونت گوشسینوزیت، ‌ذات‌الریه، عفونت‌های مجاری ادراری، بیماری لایم و مقابله با هلیکوباکتری پیلوری (باکتری معده) تجویز می‌شود. البته این‌که کارایی این دارو برای مقابله و درمان این بیماری‌ها تا چه میزان است بحث دیگری است.

قرص چرک خشک کن برای دندان

آنتی‌بیوتیک‌ها تقریباً هیچ تأثیر مستقیمی روی دندان‌درد ندارند. داروی مناسب دندان‌درد چرک خشک کن یا به به عبارت درست آنتی‌بیوتیک نیست. در موارد دندان‌درد زمانی که به درمان دندان‌پزشکی دسترسی ندارید تا زمان مراجعه درصورتی‌که منع مصرف پزشکی وجود نداشته باشد مسکن‌های سادهٔ بدون نسخه مانند ایبوپروفن و استامینوفن بهترین گزینه‌ها هستند. آنتی‌بیوتیک‌ها ممکن است که به‌ندرت در مواردی به طور غیرمستقیم روی درد هم تأثیر داشته باشند ولی اثر آن‌ها نسبت به مسکن‌ها ضعیف‌تر و پرعارضه‌تر است. مطلب نقش آنتی بیوتیک ها در دندانپزشکی درمان ریشه را اینجا بخوانید .در دندان‌پزشکی به ندرت دندان‌پزشک ممکن است که نسبت به تجویز آنتی‌بیوتیک برای موارد غیرجراحی مبادرت ورزد. ولی به هرحال اگرنیازی وجود داشته و آنتی بیوتیک تجویز شده‌باشد، باید دورهٔ تجویزی آن کامل شود. چرا که اولاً اثرات آن کامل شود و دوم اینکه از ایجاد گونه‌های میکروب‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک پیشگیری شود. مهم‌تر از همه اینکه تجویز آنتی‌بیوتیک برای کنترل درد نبوده فلذا قرار است با وجود یا عدم وجود درد، تغییری در شرایط مصرف به وجود بیاوریم.آنتی‌بیوتیک‌ها بعضاً اثرات استتاری روی برخی مشکلات دندان‌پزشکی دارند. مثلاً در مواردی با مصرف آنتی‌بیوتیک ممکن است که مجراهای عفونی ناشی از عفونت دندان‌ها (سینوس ترکت یا به عبارت درست‌تر پارولیس) بسته شود. در نتیجه شما تصور کنید که درمان شده‌اید در حالی که حقیقت غیر از این است و مشکلات عفونی دندان‌ها شما به همان شدت و حتی بیشتر از قبل، ممکن است ادامه‌پیدا کند.چرک خشک کن ها اثرات درمانی ندارند و مصرف بی مورد آنها ممکن است حتی درمان ما را به تاخیر بیاندازد و آسیب زا باشد.

قرص چرک خشک کن چیست

آنتی بیوتیک ها (یا در اصطلاح عموم چرک خشک کن ها) در بین داروهای امروزی، بیشترین داروهای تجویزی هستند. آنتی بیوتیک ها از طریق کشتن میکروب ها یا توقف تکثیر آنها با عوامل بیماریزا مقابله می کنند.

قرص چرک خشک کن پنی‌ سیلین

پنی‌سیلین، اولین آنتی بیوتیکی بود که به طور تصادفی از محیط کشت کپک کشف شد. امروزه متجاوز از 100 نوع آنتی بیوتیک مختلف وجود دارد که پزشک برای درمان ناراحتی های کوچک تا عفونت های تهدیدکننده حیات از آنها استفاده می کند، ولیکن اگر نابجا مصرف شوند، بسیار خطرناک خواهند بود. با شناخت اهمیت مصرف بجا و نابجای آنتی بیوتیک ها، شما می توانید به سلامتی خود و خانواده‌تان کمک کنید. هرچند برخی آنتی بیوتیک ها علیه انواع گسترده ای از عفونت ها مؤثر هستند، ولی مهم است که بدانیم هر آنتی بیوتیکی تمام عفونت ها را نمی تواند درمان کند و نیز آنها فقط علیه عفونت هایی به کار می روند که توسط باکتری ها، قارچ ها و انگل های بیماری‌زا بوجود آمده باشند و علیه بیماری های ویروسی مثل سرماخوردگی و آنفلوآنزا تاثیری ندارند. بهترین کاری که شما می توانید در این مواقع انجام دهید این است که اجازه دهید سرماخوردگی و آنفلوآنزا، دوره خود را که گاها دو هفته ممکن است طول بکشد، طی کند و فقط علایم را تسکین دهید. اگر بیماری شما طی دو هفته بدتر شد یا شروع به بهبود نکرد، جهت بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

تشخیص قرص چرک خشک کن

تنها پزشک است که می تواند از بین انواع مختلف آنتی بیوتیک ها، آنتی بیوتیک مؤثر بر بیماری شما را تشخیص دهد. به عنوان مثال اگر شما عفونت گوش داشته باشید، پزشک تشخیص می دهد که چه نوع از باکتری ها اغلب می تواند باعث عفونت گوش شود

تشخیص عفونت

اگر عفونتی باشد که بتواند توسط گونه های مختلفی از باکتری ها ایجاد شود، یا توسط باکتری هایی ایجاد شود که قابل پیش بینی نباشد که به چه آنتی بیوتیکی حساس است، آزمایشگاه نمونه هایی از خون، ادرار یا نسج فرد بیمار را می گیرد و از طریق تکنیک های خاصی مثل رنگ آمیزی یا کشت به تشخیص باکتری های ایجاد کننده عفونت و یا تعیین حساسیت آنها به آنتی بیوتیک ها کمک می کند.

انتخاب قرص چرک خشک کن

عوامل مؤثر دیگر در انتخاب آنتی بیوتیک از طرف پزشک، اطلاع از سابقه حساسیت بیمار به یک آنتی بیوتیک خاص، قیمت دارو، زمانبندی دوز دارو، عوارض عمومی دارو، سن بیمار و بقیه داروهایی که فرد دریافت می کند و محل اکتساب عفونت در جامعه است، مثلا اینکه آیا بیمار در خانه سالمندان زندگی میکند یا نه، زیرا باکتری های متفاوتی در این گونه محیط ها می توانند عامل بیماری باشند.

کاربرد قرص چرک خشک کن

– عفونت را درمان نمی کند. – مانع از سرایت بیماری نمی شود. – حال بیمار را بهتر نمی کند. – ممکن است عوارض جانبی خطرناک داشته باشد. – باعث گسترش مقاومت آنتی بیوتیکی میشود.

نتیجه تاثیر نداشتن قرص چرک خشک کن

– بیماری طولانی تر می شود. – بیماری پیچیده تر می شود. – مراجعه متعدد به پزشک یا حضور طولانی در بیمارستان را به دنبال خواهد داشت. – نیاز به داروهای گران تر و سمی تر خواهد بود. – چه بسا عفونت های مقاوم منجر به مرگ ایجاد شود.

چرک خشک کن های گیاهی

گیاه ارگانو که به پونه ی کوهی نیز معروف است بدون شک یکی از آنتی بیوتیک های طبیعی قوی محسوب می شود. نتایج بررسی ها نشان می دهد که این گیاه قدرت تخریب باکتری های پنوموکوک، استافیلوکوک، استرپتوکوک و انتروکوک را به ترتیب به میزان 96،92، 83، 78 درصد دارد. روغن ارگانو برای مقابله با ویروس ها، عفونت ها و تب مورد استفاده قرار می گیرد. نتایج پژوهش هایی که در دانشگاه Georgetown به چاپ رسیده است نشان می دهد که این روغن به اندازه ی آنتی بیوتیک های کلاسیک قدرت درمانی دارد. محققان معتقدند که روغن ارگانو برای درمان 25 نوع باکتری مختلف از جمله باکتری هایی که نسبت به آنتی بیوتیک مقاوم شده اند و همچنین باکتری های عامل عفونت های روده ای، عفونت های مجاری ادراری، تب تیفوئید (حصبهوبا، زخم ها و عفونت های پوستی مفید هستند. قدرت ضدویروسی این گیاه برای مقابله با آنفولانزا، سرماخوردگی، سرخک و اوریون از شهرت خوبی برخوردار است. پونه ی کوهی باعث کاهش التهاب و درد شده و نیش حشراتی مانند زنبور را خنثی می کند. مریم گلی را جزو اجداد آنتی بیوتیک ها می دانند. از دوره ی باستان از این گیاه پرخاصیت استفاده های درمانی زیادی می شود. مریم گلی سرشار از آهن، کلسیم و ویتامین های A بوده و یک ماده ی ضدعفونی کننده است. در نتیجه برای مقابله با ویروس های زمستانه مؤثر عمل می کند. فلفل کاین این ادویه ی تند از دوره ی باستان به خاطر قدرت درمانی و آنتی بیوتیکی آن مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه نیز علم ثابت کرده است که استفاده از فلفل کاین مانند یک آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کند. این فلفل برای درمان عفونت شایع زنانه به نام وولووژاینیت مؤثر عمل می کند. نتایج پژوهش ها نشان می دهند که این ادویه دارای خاصیت ضدقارچی و آنتی بیوتیکی مؤثری جهت مقابله با این بیماری می باشد. برای استفاده می توانید فلفل کاین را در روغن زیتون رقیق کنید و روی محل مورد نظر بزنید. بهتر است از دکترهای طب سنتی یا عطاری ها روش استفاده را جویا شوید.

آشنایی با قرص چرک خشک کن آموکسی سیلین

خیلی از افراد داروهای مختلف و کپسول های چرک خشک کن را بدون اینکه دقیقا بدانند چه کاربردی دارد استفاده می کنند و «آموکسی سیلین» هم یکی از همین داروهاست. آموکسی سیلین یک آنتی بیوتیک از خانواده پنی سلین ها محسوب می شود که پزشک آن را برای درمان عفونت های باکتریایی تنفسی، ادراری، دهان، دندان، مغز، قلب، معده و گوش تجویز می کند. آموکسی سیلین در واقع یک «آمینو پنی سیلین» از خانواده بتالاکتام با طیف متوسط است. این دارو یک آنتی بیوتیک باکتری کش محسوب می شود که با جلوگیری از ارتباط بین زنجیره های پلی مری «پپتیدوگلایکان» دیواره سلولی باکتری، از سنتز دیواره سلولی باکتری جلوگیری می کند. آموکسی سیلین در حدود ۷۰ تا ۹۰ درصد از راه دستگاه گوارش جذب می شود و اثر آن ۳۰ دقیقه بعد از مصرف شروع شده و در عرض ۲ ساعت به حداکثر می رسد. متابولیسم آموکسی سیلین در کبد و دفع آن از راه کلیه است در نتیجه یکی از عوارض مصرف خودسرانه این کپسول می تواند آسیب به کبد و کلیه ها باشد. آمارهای جهانی نشان می دهد بیشترین مصرف کنندگان یعنی حدود ۵۸ درصد مصرف کنندگان آموکسی سیلین افراد زیر ۲۰ سال بوده اند. حدود ۱۵ درصد بین ۲۰ تا ۴۰ سال، حدود ۱۵ درصد بین سن ۴۰ تا ۶۰ سال و حدود ۱۲ درصد مصرف کنندگان آموکسی سیلین بالای ۶۰ سال سن داشته اند و از این تعداد حدود ۶۰ درصد خانم ها و ۴۰ درصد آقایان بوده اند. آموکسی سیلین در اشکال مختلفی تولید می شود، کپسول ۲۵۰ گرمی، کپسول ۵۰۰ گرمی، سوسپانسیون خوراکی ۱۲۵۰ میلی گرم در هر ۵ میلی لیتر و سوسپانسیون خوراکی ۲۵۰ میلی گرم در هر ۵ میلی لیتر انواع آموکسی سیلین هستند که پزشک با توجه به شرایط بیمار یکی از آنها را تجویز می کند. مصرف آموکسی سیلین در کودکان با توجه به شدت عفونت باید ۲۰ تا ۴۰ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در ۲۴ ساعت و هر ۸ ساعت یک بار باشد.

لیمو ترش یک چرک خشک کن طبیعی

لیموترش یکی از مرکبات پرخاصیت است؛ چون سرشار از ویتامین C بوده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. این میوه برای مقابله با ویروس های زمستانی مانند آنفلوانزا، سرماخوردگی و یا آنژین مؤثر است. لیموترش تب را کاهش می دهد و نوشیدن مخلوط آب لیموترش و آب به صورت ناشتا بهره مندی از خواص آن را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید : قرص ونوستات ♥ قرص والسارتان ♥ قرص ناپروکسن ♥ قرص استامینوفنقرص هیرویت

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 16 اسفند 1397
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.