!-- -->

شلغم

شلغم و خواص آن

شلغم و عسل،شلغم میوه بهشته،شلغم در بارداری،شلغم به انگلیسی،شلغم خام،شلغم برای سرماخوردگی

شغلم آنقدر مفید است که نباید خواص بینظیر آن را نادیده گرفت.

قابل توجه است که با آغاز شدن فصل سرما و لزوم دانستن اینکه استفاده از چه گیاهان برای پیشگیری از مبتلا شدن  به سرماخوردگی و یا در صورت ابتلا به این قبیل بیماریها مصرف آنها مفید و موثر می باشد از بخش گیاهان دارویی میوه جات و خوراکیهایی را به شما معرفی می کنیم که هم با خواص آنها بیشتر آشنا شوید و هم از خواص اعجاب انگیز آنها استفاده کافی را برده و سلامتی را با مصرف گیاهان دارویی از آن خود نمایید.

شلغم،خواص شلغم

شلغم TURNIP

نام علمی Brassica Napus

درباه گیاه شلغم بیشتر بدانید؟

گفتنی است که شلغم گیاهی است با برگهای ناصاف و بریدگیهای فراوان به رنگ سبز و سفید . ریشه آن غده ائ و به شكل های گرد و یا دراز به رنگ سفید با لكه های بنفش می باشد .در واقع میوه شلغم مانند غلافی باریك و دراز است كه در آن چند دانه سیاه وجود دارد . شلغم در هوای سرد بسیار خوب رشد می نماید و شاید علت آن باشد كه برای درمان بیماریهایی كه در فصل سرما زیاد است و بیماریهای تنفسی کاربرد دارد و مفید است .

خواص داروئی شلغم را بشناسید:

گفتنی است که شلغم از نظر طب قدیم ایران گرم و تر می باشد.در واقع قابل توجه است که خواص شلغم آنقدر زیاد است كه می توان گفت این گیاه برای هر دردی درمان است و اگر مردم می دانستند كه این گیاه چقدر فایده دارد تمام باغچه های خانه خود را شلغم می كاشتند و هر روزه از آن استفاده میکردند.

شلغم،خواص شلغم

میوه شلغم بسیار مقوی است.

میوه شلغم اشتها آور می باشد.

شلغم ضعف جنسی را درمان كرده و اسپرم را زیاد می نماید.

شلغم سرفه را تسكین می دهد و درمان می کند.

جالب است بدانید که ترشی شلغم بهترین نوع ترشی است زیرا مقوی معده و روده ها و اشتها آور هم می باشد.

بهتر است بدایند که آب شلغم قند خون را پائین می آورد.

تخم شلغم را اگر سرخ كرده و بخورید برای ضعف جنسی مفید و موثر است.

بهتر است بدانید که اگر گلو درد دارید آب پخته شلغم را قرقره كنید.

قابل ذکر است که خوردن آب شلغم درمان كننده جوش صورت است.

بهتر است آنهایی كه حافظه ضعیف دارند حتما شلغم بخورند زیرا ثابت شده است كه شلغم حافظه را تقویت می کند.

بهتر است بدانید که شلغم شب كوری را درمان می كند.

در واقع شلغم به علت داشتن ویتامین B1 علاج كم خونی است.

میوه شلغم برای رشد و نمو استخوانها مفید است لذا زنان در دوره بارداری و شیردهی حتما باید از آن استفاده نمایند.

قابل ذکر است که زن حامله ای كه در مدت بارداری شلغم خورده باشد بچه اش زودتر رشد كرده ، زودتر حرف می زند و حتی زودتر راه می افتد و در

مقابل امراض مقاومت بیشتری خواهد داشت .

شلغم،خواص شلغم
و بالاخره تلاش كنید كه در فصل زمستان برای پیشگیری از سرماخوردگی و بیماریهای تنفسی حداقل  چند بار در هفته شلغم بخورید شلغم پخته بهترین صبحانه است . بدن را تمیز كرده و مواد سمی را ازبدن خارج می سازد .همانطور که در بالا گفته شده است  آب شلغم خام خواص بیشتری از شلغم پخته دارد بشرطی كه معده شما را ناراحت ننماید.

خواص شلغم از نظر احادیث را بدانید  :

جالب است بدانید که هیچکس نیست مگر آنکه رگی از جذام در او است و شلغم آنرا ذوب میکند و روایت شده که آن را در فصلش بخورید که هر دردی را از شما از بین خواهد برد.

شلغم،خواص شلغم

پس یا توجه به این همه خاصیت شلغم را در فصل سرما فراموش نکنید.

برای درمان زخم معده پرهیز از مصرف برخی خوراکی‌ها لازم است مانند(مثل غذاهای پرچربک، کلم، ترب، تربچه، خیار، شلغم، پیاز و پیازچه، هندوانه، گیلاس، گوجه سبز، هلو، زیتون، ماهی دودی و نمک، کاهش مصرف چای و قهوه و نوشابه‌های گازدار، دور کردن استرس و ناراحتی از خود، پرهیز از مصرف دخانیات، مصرف عسل، بادام، موز، شیرین بیان، نعناع و بابونه.

برای درمان کم کاری تیروئید باید از خوردن شلغم پرهیز کرد

درمان موضعی کهیر (به صورت ضماد،پماد،شستشو دهنده )
شستشوی بدن با ماست و سدر وشاهتره.2-دود کردن اسفند حساسیت را از بین می برد.3-مالیدن آب کلم پیچ یا برگ آن بر روی پوست.4-قرار دادن مخلوط مغز موز با سرکه و آبلیمو(چند بار در شبانه روز).5-مالیدن له شدن تره یا آب آن بر پوست.6-له شده پخته شلغم روی پوست.7-له شده سیر روی جوشهاتذکر: این مورد با احتیاط کامل اجرا شود چون ممکن است مقدار زیاد سیر باعث تاول شود.می توانید از خاکستر سیر استفاده کنید چون داروی جوش ها می باشد.8-مالیدن شاهتره روی پوست9-له شده پنیرک و گزنه.این روشها کهیر را تسکین می دهد وبه طور موقت و در مواقع اضطراری مفید هستند.

شلغم و خواص آن

مطالب مرتبط:

هویج

خیار