خانه » داروهای گیاهی و طب سنتی » خواص و فواید گل ساعتی

خواص و فواید گل ساعتی

خواص و فواید گل ساعتی

قابل ذکر است که گل ساعتی گیاهی است همیشه سبز که احتیاجات نوری بالایی نیز دارد ، در واقع گلهای آن از اوایل تابستان تا اواسط پائیز قابل مشاهده هستند.نامگذاری اون به دلیل شباهت گلبرگها و پرچمها و مادگی به شماره ها و عقربه های ساعت است.لازم یه ذکر است که رنگ گلها مخلوطی از سفید و آبی و بنفش در اجزای مختلف گل می باشد.

خواص و فواید گل ساعتی

تعبیر خواب گل , گل در خواب دیدن , تعبیر خواب گل رز
بهتر است بدانید که  این گیاه به نور شدید نیاز دارد و در صورت کمبود نور به گل نمیرود.در واقع دمای هوا از بهار تا تابستان در محدوده ۲۴ درجه ودر زمستان بهترین دما ۱۵ درجه است.جالب است بدانید که گیاه به تعویض هرساله گلدان احتیاج دارد، به این منظور هر سال بهار گیاه را هرس کرده و ساقه های ضعیف را حذف نمایید و بعد در گلدان یک سایز بزرگتر قرار دهید انتخاب گلدان خیلی بزرگ سبب گل ندادن این گیاه می گردد.گل ساعتی دارای اثرات خواب آوری و ضد اضطرابی است. البته این گیاه بواسطه اثراتش در پیشگیری از : بروز شدید علائم ترک اعتیاد و بی خوابی موثر و نافع می‌باشد.

خواص و فواید گل ساعتی
نیاز به یادآوری است که گیاهی است همیشه سبز که احتیاجات نوری بالایی دارد ،بدنیست بدانید که نامگذاری اون به دلیل شباهت گلبرگها و پرچمها و مادگی به شماره ها و عقربه های ساعت است.در واقع رنگ گلها مخلوطی از سفید و آبی و بنفش در اجزای مختلف گل هست.

خواص و فواید گل ساعتی
خواص گل ساعتی 
آنتی اکسیدان : این میوه، منبع خوب آنتی اکسیدان است پس روند پیری را کند می کند.

خاصیت ضد یبوست : پشن فروت به دلیل داشتن مواد ملین و با داشتن فیبر فراوان محرک سیستم گوارشی است در درمان یبوست و بیماری های گوارشی موثرو مفید است

خواص و فواید گل ساعتی

کاهش چربی خون و کلسترول : در واقع این میوه در کاهش میزان کلسترول موثر و نافع است.
سرشار از ویتامین : بدنیست بدانید که این میوه منبع خوب ویتامین های آ ، ث و پتاسیم است
کاهش وزن : پشن فروت برای سلامت جسمی و کاهش وزن مفید می باشد.

گل ساعتی برای درمان دیسک کمر مفید است

منبع:hakimtehrani.com

منبع:foodregime.com

گل ساعتی