چرا دهان بعضی ها گشاد است؟

چرا دهان بعضی ها گشاد است؟

دهان گشاد,بيماري دهان گشاد,دهان گشاد در بارداري,علائم دهان گشاد,درمان دهان گشاد,درمان دهان گشاد با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان دهان گشاد,دهان گشاد را چگونه درمان کنيم,دهان گشاد در کودکان,دهان گشاد در بزرگسالان,دهان گشاد در نوزادان,دهان گشاد در بهار,دهان گشاد در تابستان,دهان گشاد در پاييز,دهان گشاد در زمستان,آشنايي با دهان گشاد,همه چيز در مورد دهان گشاد,دهان گشاد واگيردار است,دهان گشاد و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان دهان گشاد

چرا دهان بعضی ها گشاد است؟

بزرگی یا گشادی دهان علل مختلفی دارد. شایع ترین علت آن، عوامل ارثی و نژادی است. برخی بیماری های مادرزادی و نقص در تکامل یا تشکیل قسمتی از عضلات یا بافت نرم اطراف دهان نیز می تواند سبب ایجاد این مشکل باشد. برخی فرهنگ ها مانند فرهنگ های آفریقایی، زیبایی را در داشتن چنین لب و دهانی می دانند و با گذاشتن وسایل بزرگ کننده در دهان از اوان کودکی باعث ایجاد این مشخصه می شوند.در صورتی که پای یک علت نژادی و ارثی در میان باشد و پدر یا مادر فرد یا یکی از اعضای خانواده اش چنین مشخصه ای داشته باشند، درمان خاصی برای گشادی و بزرگی دهان پیشنهاد نمی شود.

دهان گشاد

هر نوع درمانی که سبب تنگ شدن دهان در این افراد شود، کارآمدی باز شدن دهان را دچار اشکال خواهد کرد و مشکلات عملکردی را در جویدن، صحبت کردن به وجود می آورد و همچنین به دلیل ایجاد جوشگاه و جای زخم، ظاهر فرد را نازیبا خواهد کرد. اگر عامل گشادی دهان، ناهنجاری مادرزادی باشد (مانند برخی از شکاف های ناحیه اطراف لب و دهان) عمل های جراحی متعددی وجود دارد که در صورت انتخاب صحیح فرد می تواند در اصلاح این نوع ناهنجاری ها بسیار کمک کننده باشد. شکاف های اطراف لب و دهان با لب شکری متفاوت است. در افرادی که شکاف های غیرمعمول از گوشه لب و دهان شروع می شود و سبب امتداد گوشه دهان به یک یا دو طرف می شود، انجام جراحی های زیبایی متعدد می تواند سبب تنگ شدن دهان شود. شکاف های گوشه دهان معمولا بسیار نادر است. توجه به این نکته لازم است که هرگونه عمل جراحی که به اصرار افراد توسط افراد غیرماهر برای تغییر در فرم لب و دهان صورت می گیرد، می تواند عوارضی ایجاد کند که گاه غیرقابل جبران است. هر نوع دستکاری در صورت، به ویژه در ناحیه لب ها، علاوه بر اینکه سبب ایجاد زشتی و بدشکلی می شود، می تواند نقص های عملکردی ایجاد و فرد را هنگام خوردن غذا یا صحبت کردن دچار مشکل کند.

منبع:salamat.ir

چرا دهان بعضی ها گشاد است؟

مطالب مرتبط :

خشکی دهان

از راه دهان نفس کشیدن:خوب است یا بد

راههای برطرف کردن بوی بد دهان

برفک دهان

آفت دهان چیست؟

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.