وقتی دوش حمام خطرناک است

وقتی دوش حمام خطرناک است

مایکوباکتریم غیرسلی,بیماری مایکوباکتریم غیرسلی,مایکوباکتریم غیرسلی در بارداری,علائم مایکوباکتریم غیرسلی,درمان مایکوباکتریم غیرسلی,درمان مایکوباکتریم غیرسلی با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان مایکوباکتریم غیرسلی,مایکوباکتریم غیرسلی را چگونه درمان کنیم,مایکوباکتریم غیرسلی در کودکان,مایکوباکتریم غیرسلی در بزرگسالان,مایکوباکتریم غیرسلی در نوزادان,مایکوباکتریم غیرسلی در بهار,مایکوباکتریم غیرسلی در تابستان,مایکوباکتریم غیرسلی در پاییز,مایکوباکتریم غیرسلی در زمستان,آشنایی با مایکوباکتریم غیرسلی,همه چیز در مورد مایکوباکتریم غیرسلی,مایکوباکتریم غیرسلی واگیردار است,مایکوباکتریم غیرسلی و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان مایکوباکتریم غیرسلی

مایکوباکتریم غیرسلی NTM, بیماری سل

به گزارش بی اس ام اس : محققان آمریکایی اعلام کردند:سردوش آلوده در منازل موجب عفونت میکروبی ریه به نام مایکوباکتریم غیرسلی NTM می‌شود که شبیه بیماری سل TB بوده اما درمان آن دشوارتر است.هرساله هزاران مورد عفونت NTM به دلیل باکتری‌های موجود در سردوش و خاک آلوده گزارش می‌شود که تعداد آن درحال افزایش است. تعداد زنان آلوده نسبت به مردان بیشتراست، بخصوص در زنان سفیدپوست لاغر و قد بلند این مورد بیشتر شایع است. واکنش سیستم ایمنی در برخی زنان قد بلند و لاغر با دیگران متفاوت است.

مایکوباکتریم غیرسلی NTM, بیماری سل

بیشتر افراد این باکتری‌ها را استنشاق می‌کنند و هرگز مشکلی ندارند اما برخی افراد آسیب پذیرند.پزشکان اعلام کردند افراد با سیستم ایمنی ضعیف در برابر این عفونت آسیب می‌بینند و نیازمند پیشگیری بیشتری هستند که شامل شست‌وشوی مرتب سردوش با فرو بردن آن در مواد شوینده یا سرکه است. این بیماری از طریق آب یا خاک آلوده انتقال می‌یابد.

منبع : isna.ir

وقتی دوش حمام خطرناک است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.