۱۰ علامت بیماری هـــای خودایمنی

۱۰ علامت بیماری هـــای خودایمنی

۱۰ علامت بیماری هـــای خودایمنی خودایمنی,بيماري خودایمنی,خودایمنی در بارداري,علائم خودایمنی,درمان خودایمنی,درمان خودایمنی با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان خودایمنی,خودایمنی را چگونه درمان کنيم,خودایمنی در کودکان,خودایمنی در بزرگسالان,خودایمنی در نوزادان,خودایمنی در بهار,خودایمنی …

آیا دندان لق قابل درمان است؟

آیا دندان لق قابل درمان است؟

آیا دندان لق قابل درمان است؟ دندان لق,بيماري دندان لق,دندان لق در بارداري,علائم دندان لق,درمان دندان لق,درمان دندان لق با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان دندان لق,دندان لق را چگونه درمان …

40 نکته سلامتی که در 10 دقیقه انجام می شوند

40 نکته سلامتی که در 10 دقیقه انجام می شوند

40 نکته سلامتی که در 10 دقیقه انجام می شوند  خواص سلامتی,فواید سلامتی,سلامتی درمانی,خاصیت سلامتی,خواص سلامتی درمانی,خواص سلامتی برای پوست,خواص سلامتی برای مو,خواص سلامتی برای جوانی,خواص سلامتی برای بارداری,خواص خوردن سلامتی,فواید سلامتی …

خار پاشنه پا چیست؟

خار پاشنه پا ,بيماري خار پاشنه پا ,خار پاشنه پا  در بارداري,علائم خار پاشنه پا ,درمان خار پاشنه پا ,درمان خار پاشنه پا  با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان خار پاشنه پا ,خار پاشنه پا  را چگونه درمان کنيم,خار پاشنه پا  در کودکان,خار پاشنه پا  در بزرگسالان,خار پاشنه پا  در نوزادان,خار پاشنه پا  در بهار,خار پاشنه پا  در تابستان,خار پاشنه پا  در پاييز,خار پاشنه پا  در زمستان,آشنايي با خار پاشنه پا ,همه چيز در مورد خار پاشنه پا ,خار پاشنه پا  واگيردار است,خار پاشنه پا  و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان خار پاشنه پا

خار پاشنه پا چیست؟

 به گزارش بی اس ام اس خار پاشنه پا (Heel Spur) عبارت است از به وجود آمدن یک زایده استخوانی در پاشنه پا که باعث درد و مشکل در راه رفتن می شود. علت این بیماری می تواند وارد آمدن فشار یا آسیب به بافت پاشنه پا باشد، که منجر به التهاب و استخوانی شدن رباط های کف پا شود.

علایم شایع

علایم این بیماری درد در کف پاشنه پا به صورت خود به خودی یا در اثر فشار آوردن به پاشنه و کف پاست. همچنین این بیماری می تواند گاها بدون هیچ گونه علامتی باشد.

عوامل افزایش دهنده خطر

از عواملی که باعث پدید آمدن این بیماری می شود، می توان از دویدن یا ایستادن به مدت طولانی و چاقی را نام برد. این حالت در موارد معدودی هم در اثر راه رفتن زیاد به وجود می آید.

خار پاشنه پا چیست؟

پیشگیری

برای پیشگیری از به وجود آمدن این عارضه باید از انجام فعالیت هایی که باعث وارد آمدن فشار مداوم به پا می شوند، خودداری کنید. کفشی بپوشید که در قسمت پاشنه یک بالشتک پلاستیکی یا نمدی داشته باشد. همچنین می توانید از کفی های طبی مناسب در کف کفش خود استفاده نمایید. نهایتا هر چقدر که می توانید روی پاشنه پا فشار نیاورید، خصوصا در اوایل درمان بیماری.

عواقب

خار پاشنه معمولا با درمان محافظه کارانه قابل معالجه است . درمان های موثری برای این بیماری موجود است که بهترین آنها استفاده از شوک ویوتراپی می باشد. شوک ویو با استفاده از امواج مافوق صوت (Ultra Sonic) درمان موثری را جهت رفع این عارضه ارایه می دهد. اگر درمان های محافظه کارانه موفقیت آمیز نبود، خار پاشنه را غالبا می توان با جراحی معالجه کرد. از عوارض این بیماری به وجود آمدن مشکلاتی در قسمت پایین کمر یا زانو به دلیل لنگیدن مداوم است.

درمان

همان طور که گفته شد، بهترین راه درمان این عارضه استفاده از شوک ویو می باشد. از جمله راه های کاهش درد خار پاشنه این است که یک کفی مناسب در کفش خود بگذارید تا فشار روی پاشنه کم شود. از وسیله مناسب حفظ قوس کف پا یا قالب مناسب کف پای تان استفاده کنید. ندرتا جراحی برای در آوردن خار پاشنه ، به جز در مواردی که درد حاد وجود دارد، تجویز می شود. روی ناحیه دردناک کمپرس سرد یا کیسه یخ سه، چهار بار در روز هر بار به مدت ۱۵ ۱۰ دقیقه بگذارید. همچنین برای برطرف کردن درد خفیف ، می توان از داروهایی مثل استامینوفن یا آسپیریناستفاده کرد. تزریق استرویید به درون ناحیه ملتهب برای کاهش التهاب نیز گاها موثر می باشد.

رژیم غذایی

جهت بهبود این عارضه رژیم غذایی خاصی توصیه نمی شود، مگر اینکه اضافه وزن داشته باشید. در این صورت ، باید وزن خود را کم کنید تا از فشار وارده به کف پا کم شود.

منبع:aftabir.com

خار پاشنه پا چیست؟

مطالب مرتبط:

راههایی برای رفع بوی بد پا در کفش

حرکاتی برای بهبود درد قوس ‌کف پا

علل درد کف و پاشنه پا

آخرین بروز رسانی در : جمعه 10 دی 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.