لـیـپـوم چـیـسـت؟

لـیـپـوم چـیـسـت؟

لـیـپـوم,بيماري لـیـپـوم,لـیـپـوم در بارداري,علائم لـیـپـوم,درمان لـیـپـوم,درمان لـیـپـوم با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان لـیـپـوم,لـیـپـوم را چگونه درمان کنيم,لـیـپـوم در کودکان,لـیـپـوم در بزرگسالان,لـیـپـوم در نوزادان,لـیـپـوم در بهار,لـیـپـوم در تابستان,لـیـپـوم در پاييز,لـیـپـوم در زمستان,آشنايي با لـیـپـوم,همه چيز در مورد لـیـپـوم,لـیـپـوم واگيردار است,لـیـپـوم و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان لـیـپـوم
علائم تومور, انواع تومور, تومور, بیماریهای پوستی

به گزارش بی اس ام اس لیپوم تومور خوش خیم سلول های چربی و گنبدی شکل است و ۱۰ ۲ سانتی متر قطر دارد. البته اندازه های بزرگ تر آن نیز مشاهده شده است…معمولا در لمس، قوام خمیری دارد و سطح آن صاف و به آسانی قابل حرکت است. پوست روی ضایعات، سالم است و علایمی مثل خارش و درد ندارد.این بیماری در افرادی که نوعی استعداد ذاتی یا ارثی دارند، شایع تر است و در افرادی که سابقه فامیلی دارند، بیشتر رخ می دهد.این تومور خوش خیم با اندازه ثابت به درمان نیاز ندارد مگر اینکه بزرگ شود، در عملکرد عضلات اختلال ایجاد کند، عفونی شود (به ندرت اتفاق می افتد) یا از نظر زیبایی برای فرد آزاردهنده باشد که در این صورت برداشت آن با جراحی امکان پذیر خواهد بود. درمان جراحی این توده ها تحت بی حسی موضعی انجام می شود ولی نباید فراموش کرد که جراحی فقط در مورد درد، حساسیت، التهاب، وجود ترشح در توده، افزایش اندازه، قرار گرفتن لیپوم در مکان های حساس مثل مفاصل، بین عضلات یا وجود آن در مکان هایی مثل پیشانی و جایی که چهره فرد را آسیب بزند صورت می گیرد. در صورتی که لیپوم در کمر باشد، ممکن است با ضایعات نخاعی همراه شود و حتما باید قبل از جراحی MRI انجام گیرد.

علائم تومور, انواع تومور, تومور, بیماریهای پوستی

از جمله روش هایی که در درمان لیپوم مطرح شده، مزوتراپی با تزریق ماده لیستین (فسفاتیدیل کولین ایزوپروترنول) است که نوعی داروی تجزیه کننده چربی است و در مطالعه مطرح شده که ترکیب لیستین همراه دئوکسی کولات در درمان لیپوم زیر جلدی موثر و از آن به عنوان یک روش بی خطر و موثر یاد شده است.

منبع:salamatiran.com

لـیـپـوم چـیـسـت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.