روش های درمان افسردگی با دارو و معرفی چند قرص برای افسردگی

روش های درمان افسردگی با دارو و معرفی چند قرص برای افسردگی

درمان افسردگی با دارو درمان افسردگی با دارو ،درمان افسردگی با داروهای گیاهی،درمان افسردگی با دارو،درمان افسردگی با دارو چقدر طول می کشد،درمان افسردگی با داروی گیاهی،درمان افسردگی با داروهای شیمیایی،درمان افسردگی …

روش های درمان خانگی سرماخوردگی کودکان با استراحت و داروهای گیاهی

روش های درمان خانگی سرماخوردگی کودکان با استراحت و داروهای گیاهی

درمان خانگی سرماخوردگی کودکان  درمان خانگی سرماخوردگی کودکان ،درمان خانگی سرماخوردگی کودکان زیر یک سال،درمان خانگی سرماخوردگی کودکان،درمان خانگی سرماخوردگی کودکان زیر دوسال،درمان خانگی سرماخوردگی کودکان در تابستان در این مطلب از …

خواص و عوارض مصرف قرص بیزاکودیل 5 میلی در بارداری و شیردهی و برای لاغری

خواص و عوارض مصرف قرص بیزاکودیل 5 میلی در بارداری و شیردهی و برای لاغری

قرص بیزاکودیل قرص بیزاکودیل ,قرص بیزاکودیل و لاغری,قرص بیزاکودیل برای لاغری,قرص بیزاکودیل چیست,قرص بیزاکودیل 5 میلی چیست,قرص بیزاکودیل در بارداری,قرص بیزاکودیل در شیردهی,قرص بیزاکودیل 5 میلی برای چیست,قرص بیزاکودیل برای چیه,قرص بیزاکودیل …

علائمی که نشان می دهد کمبود ویتامین D دارید

کمبود ویتامین D,بیماری کمبود ویتامین D,کمبود ویتامین D در بارداری,علائم کمبود ویتامین D,درمان کمبود ویتامین D,درمان کمبود ویتامین D با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان کمبود ویتامین D,کمبود ویتامین D را چگونه درمان کنیم,کمبود ویتامین D در کودکان,کمبود ویتامین D در بزرگسالان,کمبود ویتامین D در نوزادان,کمبود ویتامین D در بهار,کمبود ویتامین D در تابستان,کمبود ویتامین D در پاییز,کمبود ویتامین D در زمستان,آشنایی با کمبود ویتامین D,همه چیز در مورد کمبود ویتامین D,کمبود ویتامین D واگیردار است,کمبود ویتامین D و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان کمبود ویتامین D

کمبود ویتامین D,علائم کمبود ویتامین D,عوارض کمبود ویتامین D در بدن

تنها راه دقیق تشخیص کمبود ویتامین D  آزمایش خون است

به گزارش بی اس ام اس : در حال حاضر میزان ویتامین D طبیعی موجود در غذاها پائین بوده و حتی غذاهای تقویتی نیز ویتامین مورد نیاز بدن را تامین نمی کنند. با همه این صحبت ها، ویتامین D یک ویتامین با قاعده نیست. در واقع یک هورمون استروئید بوده که افراد بیشترین مقدار آن را از طریق آفتاب به دست می آورند.پیش از سال 2000، تعداد اندکی از پزشکان مطرح کردند که کمبود ویتامین D ممکن است شایع باشد، اما با آمدن تکنولوژی های جدید برای اندازه گیری این ویتامین، شایع بودن آن به طور قطعی ثابت شد. تنها راه تشخیص کمبود ویتامین D آزمایش خون است. اگرچه علائمی برای تشخیص کمبود این ویتامین موجود است اما در نهایت هرچه سریع تر باید تست لازم داده شود.

7 علامتی که نشان می دهد کمبود ویتامین D دارید:

 1. رنگ پوست تیره

آفریقایی ها به شدت در معرض خطرند. افراد با رنگ پوست تیره، 10 برابر بیش تر از افراد با رنگ پوست روشن باید در معرض آفتاب قرار بگیرند. طبق نظر دکتر Holick رنگدانه های پوست افراد به عنوان یک کرم ضد آفتاب طبیعی عمل می کند، لذا لازم است افراد برای تامین این ویتامین بیشتر در معرض نور آفتاب باشند.

2. استخوان درد

طبق گفته دکتر Holick بسیاری از افرادی که برای درد (به ویژه درد همراه با خستگی) به دکتر مراجعه می کنند، دچار فیبرومیالژیا یا سندرم خستگی مزمن هستند. بسیاری از اینها نشانه هایی از کمبود ویتامین D می باشد.

علائم کمبود ویتامین D,کمبود ویتامین D,عوارض کمبود ویتامین D در بدن

دردهای استخوانی همراه با خستگی نشانه ای از کمبود ویتامین D است

3. حوصله نداشتن

سروتونین، هورمون مغزی که به میزان حوصله و خلق افراد بستگی دارد، در معرض نور روشن افزایش و در زمان نزول نور آفتاب کاهش می یابد.

4. عرق کردن سر

بر اساس گفته پزشکان، تعریق سر یکی از علائم اولیه در کمبود ویتامین D است. در واقع، پزشکان سوالات متعددی را در این زمینه از مادرانی که نوزادشان تازه متولد شده اند، می پرسند. تعریق بیش از حد در نوزادان تازه متولد شده که به طور متداول ناشی از تحریک پذیری عصبی-عضلانی می باشد، از علائم اولیه کمبود این ویتامین به شمار می رود.

5. اگر سن تان بیش از 50 سال است

با افزایش سن، میزان دریافتی ویتامین D پوست از طریق آفتاب کم می شود. در این سنین افراد بیشتر وقت خود را در خانه سپری کرده و میزان دریافتی این ویتامین در آنها کم خواهد بود.

6. افراد چاق ( همراه با توده بزرگ عضلانی)

ویتامین D مانند هورمون ویتامین، محلول در چربی است.یعنی چربی بدن افراد مانند یک مخزن جمع کننده این ویتامین عمل می کند، لذا افراد چاق نسبت به افراد لاغرتر نیاز به ویتامین D بیشتری دارند.

7. مشکل روده

به یاد داشته باشید که ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است. اگر افراد یک عارضه گوارشی داشته باشند که بر روی جذب چربی بدنشان اثر بگذارد، ممکن است در جذب ویتامین های محلول در چربی (نظیر ویتامین D) نیز اختلال داشته باشند. این شامل عوارض روده ای چون کرون، سلیاک و حساسیت به گلوتن غیر سلیاک، بیماری التهابی روده می باشد.

منبع : yjc.ir

علائمی که نشان می دهد کمبود ویتامین D دارید

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 14 بهمن 1394

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.