لیزر برش چیست

لیزر برش چیست

لیزر برش چیست برای بسیاری از افراد ساعت سوال پیش بیاید که برش لیزری چه چیزی هست ؟ همان طور که می دانید برش لیزری فناوری هایی هستند که استیکرهای قدرتمندی برای …

در رژیم های غذایی برنج را انتخاب کنیم یا نان ؟

در رژیم های غذایی برنج را انتخاب کنیم یا نان ؟ اینکه شما باید برنج یا نان انتخاب کنید به اهداف تغذیه ای شما بستگی دارد ، زیرا برنج ویتامین ها و …

مدل های جدید پیراهن هاوایی مردانه و پسرانه 1401-2022

مدل های جدید پیراهن هاوایی مردانه و پسرانه 1401-2022

مدل های جدید پیراهن هاوایی مردانه و پسرانه 1401-2022 پیراهن مردانه از جمله اجزای جدا نشدنی در استایل آقایان است که کاربردهای فراوانی در موقعیت های رسمی و غیر رسمی دارد. خرید …

درخواست وقت سفارت آلمان به منظور دریافت ویزای آلمان در دوران کرونا

اخذ ویزای آلمان به چه شکل است؟ گرفتن وقت سفارت آلمان به منزله ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور و مصاحبه حضوری می باشد. اخذ وقت سفارت آلمان برای این منظور مراحلی دارد که در این مقاله سعی کرده ایم تا مراحل گرفتن وقت مصاحبه سفارت آلمان را به شما آموزش دهیم.

وقت سفارت آلمان

کشور آلمان به منزله دارا بودن شرایط ایده آل تحصیلی، کاری و همچنین اماکن گردشگری و توریستی متقاضیان بسیاری را از کشورمان ایران برای مهاجرت و زندگی دارد. مسلم است که برای سفر ه این کشور چه به صورت کوتاه مدت چه بلند مدت نیاز به اخذ ویزا و مجوز ورود به این کشور خواهید داشت. در پروسه اخذ ویزای آلمان یکی از سخت ترین و دشوارترین مراحل مصاحبه حضوری و گرفتن وقت سفارت این کشور است.

گرفتن نوبت برای وقت سفارت آلمان به منظور ارائه مدارک مهاجرتی و مصاحبه با افسر کنسولگری آلمان می باشد. این مصاحبه یک ارزیابی برای پذیرفته شدن درخواست ویزای متقاضی می باشد.

دو شیوه برای دریافت وقت سفارت آلمان در پروسه ویزای آلمان

برای گرفتن نوبت وقت سفارت آلمان به منزله ارائه مدارک لازم و مصاحبه حضوری اخذ ویزای این کشور شما می توانید از دو طریق کنسولگری و کارگزاری مورد تایید سفارت یعنی متریک اقدام کنید. اقدام برای گرفتن وقت سفارت آلمان از طریق کنسولگری متریک برای متقاضیان ایرانی که قصد اخذ ویزای آلمان را دارند راحت تر خواهد بود.

چگونه وقت سفارت آلمان را از کنسولگری این کشور بگیریم؟

برای گرفتن وقت سفارت آلمان از طریق کنسولگری شما می بایست در روش نوینی که سفارت این کشور در نظر گرفته است، شرکت کنید! به این صورت که در ساعت هایی معین پرتال مربوط به گرفتن وقت سفارت آلمان برای ثبت نام متقاضیان باز خواهد شد. شما در این ساعات تنها ۳۰ ثانیه فرصت دارید که وقت سفارت آلمان را برای خود رزرو کنید؛ در صورتی که در گرفتن وقت سفارت آلمان موفق نشوید می بایست برای روزهای بعدی صبر کنید.

در این روش امکان اینکه به راحتی نوبت سفارت آلمان را برای خود رزرو کنید، دشوار خواهد بود! چرا که با تقاضاهای بسیاری که در ایران برای گرفتن وقت سفارت آلمان وجود دارد، تمامی نوبت ها به سرعت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

چگونه وقت سفارت آلمان را از کارگزار متریک دریافت کنیم؟

سفارت آلمان کارگزاری متریک را به عنوان نماینده معتبر خود برای اخذ خدمات ویزایی این کشور معرفی کرده است. شما می توانید برای درخواست ویزای آلمان و همچنین اخذ وقت سفارت آلمان از طریق این کارگزاری اقدام کنید. برای این منظور ابتدا در وب سایت کارگزاری یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. پس از دریافت و تکمیل فرم درخواست ویزا شما می توانید از میان دو انتخاب درخواست وقت سفارت آلمان به صورت معمولی و ویژه نوبت خود را رزرو کنید.

تنها تفاوتی که مابین وقت سفارت رزرو شده به صورت معمولی و ویژه وجود دارد این است که در وقت سفارت ویژه آلمان یک پذیرایی مختصر از شما انجام می گیرد. توجه داشته باشید که اگر برای گرفتن نوع دوم وقت سفارت آلمان یعنی نوبت ویژه اقدام کنید، بایست مبلغ ۲۱ یورو بیشتر از نوع معمولی این نوبت پرداخت کنید.

دریافت وقت سفارت آلمان چه زمان طول می کشد؟

اگر شما به عنوان یک متقاضی خواهان تعیین وقت سفارت آلمان از نوع معمولی آن باشید، می بایست بین ۳۰ تا ۴۵ روز کاری تا نوبت خود پس از دریافت وقت صبر کنید. اما اگر از نوبت وقت سفارت آلمان فوری استفاده کنید در حدود ۳ الی ۷ روز کاری بعد به شما اجازه مصاحبه با افسر کنسولگری داده خواهد شد.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای آلمان در هنگام وقت سفارت

برای گرفتن وقت سفارت آلمان شما نیاز به مدارک زیر خواهید داشت. به همراه داشتن

  • فرم درخواست ویزای آلمان
  • پرینت وقت سفارت
  • پاسپورت متقاضی وقت سفارت آلمان
  • دو قطعه عکس سه در چهار
  • بلیط رزرو شده هواپیما به همراه واچر هتل
  • ترجمه کلیه مدارک شخصی و هویتی شما به همراه اصل آن
  • بیمه مسافرتی متقاضی

مبلغ پرداختی سفارت آلمان ( این مبلغ که به عنوان هزینه های وقت مصاحبه سفارت آلمان پرداخت خواهد شد، ۱۲۵ یورو می باشد. توجه کنید حتما این مبلغ را به صورت اسکناس به همراه ببرید زیرا افسر کنسولگری از گرفتن مبلغ به صورت سکه یورویی خودداری می کند. )

انواع وقت سفارت آلمان

انواع وقت سفارت آلمان بسته به نوع درخواست ویزای آلمان برای شما می تواند متفاوت باشد. در دسته بندی ها می توان انواع وقت سفارت آلمان را بر حسب نوع ویزایی که شما درخواست دارید، دسته بندی کرد. ویزای کوتاه مدت نوع C، ویزای دانشجویی، ویزای کاری و … تنها چند مدل از انواع ویزاهایی هستند که بایست برای آن وقت مصاحبه سفارت آلمان رزرو شود. دسته بندی کلی انواع وقت سفارت آلمان به سه دسته وقت سفارت فوری، عادی و ارزان، و آنلاین و حضوری تقسیم می شود.

وقت فوری سفارت آلمان

این مدل از وقت سفارت در کمترین زمان ممکن به متقاضی داده خواهد شد. با گرفتن وقت سفارت آلمان از نوع فوری در کمتر از یک ماه به شما نوبت مراجعه داده خواهد شد. در صورتی‌ که برنامه خاصی را مدنظر دارید و می‌ خواهید با توجه به این برنامه سفر خود را آغاز کنید، وقت فوری را بگیرید.

وقت سفارت آلمان عادی و ارزان

در این مدل از نوبت دهی نوبت شما ممکن است برای یک ماه آینده و یا دیر تر نیز باشد. این نوبت دهی نیز برای زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که برنامه خاصی در نظر شما نباشد و زمان کافی برای منتظر ماندن داشته باشید. اگر سفر شما توریستی و یا دیدار اقدام و دوستان باشد می‌ توانید از این وقت استفاده کنید. البته زمانی هم که مدارک شما آماده ارائه به سفارت نیست استفاده از این وقت پیشنهاد می‌ شود.

ویزای آلمان در کرونا

با توجه به همه گیر شدن بیماری کرونا در حال حاضر ارائه خدمات از طریق دفتر کارگزاری ویزا متریک که دفتر مورد تایید سفارت آلمان می باشد امکان پذیر نبوده.  همچنین زمان مشخصی برای خدمات از سوی این دفتر مشخص نشده است و طبق اطلاعیه هایی فقط بیان کرده است که زمان باز شدن درخواست ویزا را اعلام خواهند کرد. دریافت وقت ملاقات برای ویزای شنگناز طریق سیستم وقت دهی ویزا متریک به دلیل گسترش پاندمی کرونا و محدودیت های سفر همچنان مسدود می باشد.

 

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 19 دی 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.