دکتر برایان اعتماد کیست؟

دکتر برایان اعتماد کیست؟

دکتر برایان اعتماد در بیست و هفتمین روز فروردین در تهران چشم به جهان گشود، ودر سن ده سالگی به همراه خانواده به کشور امریکا مهاجرت کرد. برایان تحصیلات متوسطه خود را …

ارسال اس ام اس رایگان از طریق اینترنت

ارسال اس ام اس رایگان | ارسال اس ام اس رایگان از طریق اینترنت نگار پیامک به عنوان یکی از برترین شرکت های ارائه دهنده خدمات سامانه پیام کوتاه در کشور اعلام …

اسپری شاین الیو؛ راز طراوت و شادابی مو

اسپری شاین الیو؛ راز طراوت و شادابی مو

اسپری شاین الیو olive oil یکی از معدود اسپری های ترکیبی و صد در صد گیاهی روغن زیتون در بازار لوازم آرایشی است. این محصول سرشار از روغن زیتون، ویتامین E و عصاره های گیاهی بوده و …

برتری تلویزیون ایکس ویژن نسبت به سایر برند ها

یکی از پر استفاده ترین وسایل بین لوازم الکتریکی در میان مردم جهان، تلویزیون ها هستند. در ایران نیز تلویزیون ایکس ویژن از مخاطبان زیادی برخوردار است. همین استفاده زیاد از تلویزیون ها باعث میشود تا پای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن نیز به بازار باز شود. دوتا از مشکلات متعدد که در هنگام تعمیر تلویزیون ایکس ویژن مطرح میشود، تعمیر تلویزیون آب خورده و تعمیر تلویزیون شکسته است.

زمانی که جمله تعمیر تلویزیون شکسته و یا تعمیر تلویزیون آب خورده به گوش شما میخورد، ممکن است با خود فکرکنید که دیگر کار تلویزیون شما تمام شده است. اما لازم است که بگویم این قضیه صحت ندارد و شما میتوانید با تعمیر تلویزیون ایکس ویژن خود از بروز هزینه های اضافی جلوگیری کنید. ما در این مقاله قصد داریم شم را با راهکارهای مناسب در این باره آشنا کنیم.

آشنایی با تعمیر تلویزیون ایکس ویژن

شاید با خودتان فکر کنید که تعمیر تلویزیون ایکس ویژن یکی از کارها ساده و پیش پا افتاده میباشد که هرکسی میتواند آن را به راحتی و سادگی انجام دهد. اما باید بگویم اگر اینطور فکر میکنید سخت در اشتباه هستید. از آنجایی که محصولات برند ایکس ویژن بسیار با کیفیت و با تکنولوژی روز دنیا طراحی و ساخته میشوند، تعمیر تلویزیون آب خورده و یا تعمیثر تلویزیون شکسته ایکس وژن نیاز به مهارت بالایی دارد.

تکنولوژی به کار رفته در دیزاین و ساختار تلویزیون های امروزی باعث شده است تا تعمیرات آن ها به کاری حرفه ای و همراه با ظرافت زیاد تبدیل شود. اگر در هنگام تعمیر تلویزیون شکسته خود به اندازه کافی دقت به خرج ندهید ممکن است این شکستگی بیشتر شده و آسیب وارد شده هزینه کلانی روی دست شما بگذارد. از طرفی هنگام حمل و نقل این وسایل حساس باید کاملا نکات ایمنی را رعایت کنید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

تعمیرات تخصصی تلویزیون ایکس ویژن

مهم ترین نکته در تعمیر تلویزیون ایکس ویژن، سرسری نگذشتن از کنار ایرادات جزئی میباشد. این موضوع به این معنا است که اگر آسیب های وارد شده کوچک به سیستم خود را نادیده بگیرید، ممکن است در آینده نه چندان دور گریبان گیر شما شود. برای مثال آسیب دیدن کابل برق تلویزیون میتواند یک مشکل سطحی به نظر برسد اما در دراز مدت احتمال دارد که باعث شود تلویزیون شما بسوزد و دیگر قادر به استفاده از آن نباشید.

همان طور که مطلع هستید، تلویزیون ها ممکن است دچار مشکلات متنوع و متعددی شوند که در انتها نیاز به تعمیر آن ها باشد. شما نمیتوانید تمام مشکلات خود را توسط یک متخصص ویا یک تعمیر کار بر طرف کنید زیرا هر قسمت از تلویزیون ایکس وژن شما که نیاز به تعمیر دارد، دانش و آگاهی خاص خود را میطلبد. در این میان یکی از سخت ترین تعمیرات، تعمیر تلویزیون آب خورده و تعمیر تلویزیون شکسته است.

تعمیر تلویزیون آب خورده

گاهی اوقات ممکن است که به دلیل کم توجی شما یا بازیگوشی کودکتان تلویزیون شما دچار آب خوردگی شود. با توجه به میزان آب خوردگی تلویزیون شما و نشان دادن آن به متخصص، میتوانید از این موضوع آگاه شوید که آیا تلویزیون شما هنوز قابل استفاده است و یا کاملا از بین رفته. اگر این سیستم صوتی تصویری کاملا از بین رفته باشد چاره ای جز خرید یک تلویزیون دیگر ندارید اما ما میخواهیم امروز درمور مشکلاتی صحبت کنیم که با تعمیر تلویزیون آب خورده و یا تعمیر تلویرون شکسته شما، دوباره قابل استفاده میشود.

اصطلاح آب خوردگی تلویزیون وقتی گفته میشود که سیستم صوتی و تصویری شما با حجم زیادی از آب تماس پیدا کرده باشد. یکی از رایج ترین علت های خرابی انواع تلویزیون ها همین آبخوردگی است که پس از افتادن این اتفاق شما نیاز به تعمیر تلویزیون آبخورده خود خواهید داشت. تعمیر تلویزیون آبخورده تنها از طریق برداشتن و تعویض کل پنل تلویزیون امکان پذیر است.

شاید این موضوع برایتان جالب باشد که هزینه بر ترین قسمت تلویزیون ها بخش پنل آن ها میباشد به طوری که بین 50 تا 75 درصد از قیمت تلویزیون ها به اصالت و کیفیت پنلشان بستگی دارد. یکی از دلایلی که باعث میشود تا اکثر مشتریان به جای تعمیر تلویزیون آب خورده خود ترجیح میدهند آن را عوض کنند همین قیمت بالای آن است.

دلایل آبخوردگی تلویزیون

هنگامی که قصد تعمیر تلویزیون ایکس ویژن خود را دارید، باید توجه کنید که تلویزیون شما در دسته بندی تلویزیون آب خورده قرار میگیرد و یا در دسته های دیگری مثل تعمیر تلویزیون شکسته. اگر در دسته تعمیر تلویزیون آب خورده قرار گرفت لازم است به این نکته توجه کنید که دلیل آب خوردگی عینک شما چیست و چه میزان آسیب دیده است. دلایل شایع آب خوردگی تلویزیون که منجبر به تعمیر تلویزیون آب خورده میشود عبارتند از:

  • آبخوردگی تلویزیون به دلیل اسپری کردن آب روی صفحه نمایش آن
  • آبخوردگی تلویزیون به دلیل تمیز کردن نمایشگر تلویزیون
  • آبخوردگی تلویزیون به دلیل رطوبت زیاد هوا در مناطق شرجی
  • آبخوردگی تلویزیون به دلیل خطاهای فردی
  • آبخوردگی تلویزیون به دلیل سیل

مراحل تعمیر تلویزیون آب خورده

همیشه اولین قدم در تعمیر تلویزیون ایکس ویژن بستگی به عملکرد خود شما دارد. شما دارندگان تلویزیون های ایکس ویژن باید بدانید که هر اتفاقی برای سیستم صوتی تصویری شما افتاد باید در همان لحظه کابل برق آن را از پریز جدا کنید تا آسیب وارد شده بیشتر نشود. این آسیب میتواند به خود تلویزیون مانند سوختن بردهای آن و یا آسیب به جان افراد مثل برق گرفتگی یا آتش سوزی باشد.

در مرحله بعد برای تعمیر تلویزیون آب خورده باید به سرعت چک کنید تا متوجه شوید که تلویزیون شما چه مقدار آسیب دیده و میزان خسارت به چه اندازه است. اگر در محلی که تلویزیون شما قرار دارد حجم زیادی از آب موجود میباشد، پیشنهاد ما به شما این است که سریعا و بدون فوت وقت تلویزیون خود را جا به جا کنید. این کار به این دلیل است که آب به عمق بیشتری از تلویزیون شما نفوذ نکند و جلوی بروز حجم بیشتر خسارت ها را بگیرد.

در قدم آخر باید توجه کنید که، مکان مد نظر برای قرار دادن مجدد تلویزیون کاملا خشک باشد. همچنین از قرار دادن تلویزیون خود روی سطوحی که از جنس کاشی سا سرامیک هستند جدا خود داری کنید؛ به این دلیل که ممکن است به علت سیقلی بودن این سطوح تلویزیون شما لیز بخورد و نیاز به تعمیر تلویزیون شکسته پیدا کنید.

خشک کردن قسمت های خیس

پس از انجام مراحل فوق، به موضوعی که باشد توجه شود خشک کردن قسمت های خیس و آب خورده است. شما میتوانید این کار را با استفاده از یک دستمال که جنس نرمی دارد و روی بدنه یا صفحه نمایش خط نمی اندازد، انجام دهید. همچنین برای افزایش سرعت در فرآیند خشک کردن تلویزیون آسیب دیده خود میتوانید از سشوار با باد خنک بهره ببرید.

در مرحله قبل گفته شده بود که باید تلویزیون آب خورده را به یک جای خشک منتقل کنید اما نکته قابل توجه این است که این انتقال نباید در مسافت زیاد اتفاق بیفتد و باید در همان نزدیکی محل مناسب را پیدا کرد. نکته بعدی این است که الزاما از باد سرد سشوار استفاده کنید زیرا باد گرک سشوار میتواند به صفحه نمایش و مدارات الکتریکی داخل آن آسیب برساند.

صبوری مهم ترین ابزار در تعمیر تلویزیون آب خورده

اینکه به سرعت تلویزیون خود را روشن کنید و پیش خود فکر کنید تلویزیون به خوبی خشک شده است یکی از آسیب رسان ترین رفتار ها با تلویزیون های آب خورده است. اگر تلویزیون شما به خوبی خشک نشده باشد، با اتصال اولین جریان برق خواهد سوخت و خودتان یک هزینه زیادی را به خود تحمیل کرده اید.

بهترین راه این است که پس از خشک کردن سیستم صوتی تصویری خود، اجزا و قسمت پشتی آن که قابل باز شدن هستند را باز کنید تا هوا به خوبی داخل آن جریان پیدا کند و تمام قسمت های آن به خوبی خشک شود. مدت زمانی که ما به شما توصیه میکنیم تا تلوزیون خود را روشن نکنید بین 3 تا 4 روز میباشد.

پیشنهاد میکنیم تلویزیون خود را در محلی کاملا خشک قرار دهید میتوانید جایی آن را قرار داده که تهویه مطلوبی داشته باشد. حداقل زمانی که نباید تلویزیون خود را روشن کنید یک تا دو روز است، البته مجموعه ما پیشنهاد میکنم سه روز تلویزیون خود را خاموش نگه دارید. با این وجود بهتر است برای تعمیر تلویزیون آب خورده خود به متخصصان این حوزه مراجعه کنید.

تعمیر تلویزیون شکسته

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تلویزیون شما پیش بیاید شکستگی صفحه نمایش آن است. ممکن است در هنگام خرید سیستم صوتی تصویری خود از فروشنده شنیده باشید که فلان تلویزیون هیچ وقت در دسته بندی تعمیر تلویزیون شکسته قرار نمیگیرد. اما لازم است بدانید که این حرف هیچ پایه و اساسی ندارد و اگر ضربه ای به نمایشگر تلویزیون شما وارد شود قطعا به دنبال مکانی برای تعمیر تلویزیون شکسته خود خواهید بود.

بهترین کار برای تعمیر تلویزیون شکسته این است که به فرد متخصص وکار بلد این حرفه مراجعه کنید. آسیبی که به تلویزیون شما وارد شده است به گونه خواهد بود که با چسب یا دیگر وسایل قابل اتصال نمیباشد و تنها راه ان تعویض صفحه نمایش است. نکته قابل توجه در این باره آن است که سیستم صوتی و تصویری خود را به فرد مطمئن و آگاه در این حوزه بسپارید تا با هزینه مناسب تعویض قطعات مورد نیاز را برای شما جا به جا کند.

اگر بخواهیم چیکیده ای از این مقاله را در اختیار شما قرار دهیم به این نتیجه خواهیم رسید که تعمیر تلویزیون ایکس ویژن یک کار تخصصی به حساب می آید. به همین دلیل بهترین کار این است که برای تعمیر تلویزیون آب خورده و یا تعمیر تلویزیون شکسته خود به متخصصین این حوزه مراجعه کنید تا با بهترین هزینه و در کوتاه ترین زمان به خواسته خود برسید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 25 دی 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.