بلیط استانبول

بلیط استانبول

بلیط استانبول قیمت بلیط اصفهان به استانبول “کد تخفیف ” لحظه آخری … ارزانترین قیمت بلیط هواپیما از اصفهان به استانبول برنامه و روزهای حرکت نرخ پرواز اصفهان به استانبول چارتر. بلیط …

تورگشت بهترین موتور جستجوی تورهای مسافرتی

تورگشت بهترین موتور جستجوی تورهای مسافرتی

تورگشت بهترین موتور جستجوی تورهای مسافرتی سفر به بخش جدایی ناپذیر از زندگی روزمره انسان ها تبدیل شده است و با گسترش تکنولوژی و افزایش سطح رفاه روز به روز بر مخاطبان …

2 میلیارد دلار USDT از خزانه تتر به یک نهنگ منتقل شد

2 میلیارد دلار USDT از خزانه تتر به یک نهنگ منتقل شد

به نظر می‌رسد که نقل و انتقالات اخیر بر پیوند این استیبل کوین با دلار تأثیری نداشته است، به طوری که USDT هنوز در زمان نگارش این مطلب با قیمت 1 دلار …

کشورهای اروپایی بدون ویزا برای ایرانیان

بازدید از کشورهای اروپایی می تواند برای تمامی افراد بسیار جذاب باشد، اما همیشه سدی در بین راه وجود دارد و آن هم ویزا مقصد است. دریافت ویزا پروسه ای وقت گیر و پیچیده است؛ بسیاری از افراد حتی در این بخش موفق به کسب ویزا نشده و همین موضوع باعث می شود تا از سفر خود صرف نظر کنند. لذا، آشنا شدن با کشورهای اروپایی بدون ویزا می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. در این مطلب ما قصد داریم شما را با این کشورها آشنا کنیم. پس از آشنا شدن با کشورهای بدون ویز، می توانید با یک برنامه ریزی مناسب بهترین زمان سفر به اروپا را انتخاب کرده و خود را برای کسب یک تجربه سفر بی نظیر آماده کنید.

مگر می شود بدون ویزا به اروپا سفر کرد؟

برای دسته افرادی که اطلاعات کامل در رابطه با کشورهای اروپایی بدون ویزا ندارند این سوال به وجود می آید که آیا واقعا می شود بدون ویزا به اروپا سفر کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که سفر به برخی از کشورها که با ایران به توافق روادید رسیده اند به راحتی امکان پذیر است.

این دسته از کشورها به دو گروه تقسیم می شوند که عبارت اند از:

کشورهایی که به هیچ عنوان نیازی به دریافت ویزا برای حضور در آن ها نیست.

کشورهایی که در فرودگاه برای شما ویزا ارسال می شود که در زبان عامیانه به این دسته از ویزاها، ویزای فرودگاهی گفته می شود.

به لحاظ ساده بودن پروتکل سفر، کشورهایی که دارای ویزای فرودگاهی هستند هیچ تفاوتی با دیگر کشورهای اروپایی که برای ورود به آن ها نیازی به ویزا نیست، ندارند. حال که متوجه شدید به راحتی امکان پذیر است که افراد به کشورهای اروپایی بدون ویزا سفر کنند، به سراغ معرفی این کشورها می رویم.

معرفی کشورهای اروپایی بدون ویزا برای سفر ایرانیان

پاسپورت خود را آماده کنید و برای سفر به اروپا آماده شوید؛ زیرا برای کشورهایی که در این بخش قصد داریم به شما معرفی کنیم به هیچ عنوان نیازی نیست ویزا دریافت کنید. تنها با یک پاسپورت، سفری اروپایی را برای خود رقم بزنید.

ترکیه

ترکیه

اگر فکر می کنید که ترکیه یک کشور آسیایی است باید بگوییم که حق با شماست، اما نه تمامی بخش های آن. ترکیه به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم می شود و همین موضوع باعث شده تا ایرانیان این کشور را اولین مقصد برای سفر اروپایی خود بدون ویزا انتخاب کنند. آثار تاریخی بسیار جذابی که ترکیه برای خود به همراه دارد در کنار سواحل بی نظیر و مجموعه های تفریحی، همگی نشان می دهند که ترکیه بهترین مقصد برای سفر است. مزیت این کشور این است که به ایرانیان اجازه می دهد تا 90 روز بدون ویزا به سفر در این کشور بپردازند.

ارمنستان

یکی از کشورهای اروپایی بدون ویزا برای ایرانیان که افراد می توانند به راحتی به آن سفر کنند، ارمنستان نام دارد. ارمنستان به عنوان کشوری معرفی می شود که در تقسیم بندی های سیاسی در بخش اروپایی قرار دارد اما به لحاظ جغرافیایی در آسیا قرار می گیرد. این کشور ابتدا برای مسافران پاسپور 10 درصد را صادر می کرد اما در حال حاضر به ایرانیان اجازه می دهد بدون نیاز به پاسپورت تا 90 روز در این کشور به سفر بپردازند.

صربستان

کشور صربستان که باقی مانده کشور یوگسلاوی است، به عنوان یک مقصد پرطرفدار برای ایرانیان انتخاب می شود که می توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند. از تاریخ 11 شهریور 1396، این کشور اعلام کرد که ایرانیان می توانند بدون ویزا به مدت 30 روز در آنجا اقامت داشته باشند. در صورتی که اقامت بیشتر از 30 روز باشد باید به سفارت این کشور در شهر تهران مراجعه کرد.

گرجستان

گرجستان

کشور گرجستان مانند ترکیه به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم می شود، اما به لحاظ تقسیم بندی سیاسی تماما در اروپا قرار می گیرد. این کشور به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری برای ایرانیان عزیز که علاقه به طبیعت بکر دارند، معرفی می شود. کشور گرجستان به ایرانیان اجازه می دهد بدون ویزا به مدت 45 روز در این کشور حضور داشته باشند.

قبرس شمالی

قبرس شمالی به تازگی توانسته است به عنوان یک جمهوری مستقل به فعالیت بپردازد. این کشور که به عنوان سومین جزیره بزرگ دریایه مدیترانه معرفی می شود و ایرانیان می توانند به راحتی به سفر در این کشور بپردازند. قبرس شمالی به عنوان یکی از راحت ترین کشور های اروپایی بدون ویزا معرفی می شود که ایرانیان می توانند به مدت 90 روز در این کشور به سفر بپردازند.

روسیه

کشور روسیه به عنوان یکی از زیباترین کشورهای اروپایی شرقی معرفی می شود که افراد می توانند به راحتی به این کشور بدون ویزا سفر کنند. رستوران های درجه یک، مراکز خرید فوق العاده عالی در کنار جنگل های سرسبز و مناطق طبیعی بکر می تواند سفری بسیار عالی را برای شما به ارمغان بیاورند.

بلغارستان

بلغارستان نیز یکی از انواع کشورهای هیجان انگیز اروپایی است که می توانید سفری بی نظیر را در این کشور برای خود داشته باشید. بسیاری از افراد از سراسر جهان به بلغارستان سفر می کنند تا بتوانند در پارک های آبی بی نظیر آن شرکت کنند و تفریحات هیجان انگیزی را برای خود داشته باشند. با رزو تور بلغارستان می توانید تمامی این تفریحات را بدون نیاز به ویزای شینگن تجربه کنید.

کرواسی

کرواسی

با انتخاب کشور کرواسی برای گذراندن تعطیلات خود به نوعی انگار در تاریخ سفر کرده اید. معماری بی نظیر این کشور در کنار سواحل بکری که با خود به همراه دارد همگی کشور کرواسی را به یکی از بهترین کشورهای اروپایی بدون ویزا تبدیل کرده است.

آندورا

کشور آندورا یکی از جذاب ترین و قدیمی ترین شهرهای اروپایی است که نه تنها برای ایرانیان، بلکه به عنوان یک کشور برای تمامی افراد جهان معرفی می شود که ویزا را حذف کرده و همگی می توانند به آنجا سفر کنند. اما یه مشکل در این بین وجود دارد! کشور ایران پروازی مستقیم به این کشور ندارد و افراد باید از طریق فرانسه یا اسپانیا به صورت زمینی وارد این مقصد شوند. پس به طبع حضور ویزای شینگن در این بین به چشم می خورد. شما می توانید با رزرو تور ترکیبی اروپا از طریق دفتر خدمات مسافرتی آیشم در کنار بازدید از کشورهایی که نیاز به ویزا دارند، از این کشور نیز بازدید کنید.

نکته ای مهم که باید برای سفر به کشورهای اروپایی بدون ویزا مد نظر قرار داد

همان طور که مطالعه کردید، کشورهای اروپایی بدون ویزا می توانند مقصدی بسیار عالی برای ایرانیان باشند تا افراد تعطیلات خود را در آنجا بگذرانند. اما یک نکته مهم در این بین وجود دارد که شما قبل از سفر باید مد نظر خود قرار دهید و آن هم بررسی مقصدی است که برای خود انتخاب کرده اید. اگر برای سفر به این کشور نیاز باشد تا ابتدا وارد یک کشور دیگر شده و با پروازی دیگر به مقصد برسید، اوضاع کمی متفاوت است.

شاید کشور مقصد شما از ایرانیان ویزا نخواهد، اما ممکن است کشور بین راهی نیاز به ویزا داشته باشد. اگر شما ویزا نداشته باشید، مجددا به ایران بازخواهید گشت. پس مهم است قبل از سفر این موضوع را مد نظر خود قرار دهید و اقدام به دریافت ویزا کشور بین راهی خود کنید تا مشکی برای سفرتان پیش نیاید. اگر در این زمینه احتیاج به اطلاعات دارید، می توانید از مجری مستقیم تور اروپا یعنی دفتر خدمات مسافرتی آیشم کمک بگیرید.

پاسپورت ایران در چه رتبه ای در جهان قرار دارد؟

افراد می توانند با توجه به این که پاسپورت کشورشان تا چه اندازه در جهان اعتبار دارد به کشورهای مختلف بدون ویزا سفر کنند. درمورد پاسپورت ایرانی باید گفت که کشور ایران در این رتبه بندی جایگاه 101 را از آن خود کرده است. این جایگاه نشان می دهد که پاسپورت ایرانی می تواند به 42 کشور در جهان بدون ویزا وارد شود.

این کشورها ترکیبی از آسیا، آفریقا، بخش های کوچکی در اروپا که خدمت شما ارائه دادیم و همچنین کشورهای آمریکای جنوبی و اقیانوسیه هستند. با این حساب می توانید تا حدودی به این موضوع نیز اشاره کنیم که با بالا رفتن ارزش پاسپورت ایرانی ممکن است شاهد این باشیم که تعداد کشورهای اروپایی بدون ویزا برای ایرانیان بیشتر شود.

مزیت سفر به کشورهای اروپایی بدون ویزا این است که شما می توانید با کمترین هزینه، بهترین سفر را برای خود داشته باشید. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افراد به دنبال این هستند که سفرهای اروپایی خود را خارج از محدود صدور ویزا انجام دهند.

سخن پایانی

همان طور که در این مطلب نیز مشاهده کردید، کشورهای بسیاری وجود دارند که برخی تماما در قاره اروپا و برخی در تقسیم بندی ها مختص به اروپا معرفی می شوند. با سفر به کشورهای اروپایی بدون ویزا می توانید تجربه یک سفر دلچسب را با هزینه ای بسیار کم به همراه داشته باشید. کافیست تنها پاسپورت خود را دریافت کرده، مدارک لازم را جمع آورید کنید، چمدان خود را ببندید و با رزرو بلیط یا تور مخصوص به کشور مقصد خود از طریق مجموعه آیشم، سفری عالی را آغاز کنید.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 8 آبان 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.