رژیم و برنامه غذایی برای چاق شدن سریع صورت چیست

رژیم و برنامه غذایی برای چاق شدن سریع صورت چیست

چاق شدن چاق شدن صورت ,چاق شدن صورت با شیر خشک,چاق شدن صورت با سیب زمینی,چاق شدن صورت با تغذیه,چاق شدن صورت با داروهای گیاهی,چاق شدن صورت دکتر خیراندیش توضیحاتی در مورد …

10 نشانه اینکه خواب درست ندارید

10 نشانه اینکه خواب درست ندارید

10 نشانه اینکه خواب درست ندارید بی خوابی,بیماری بی خوابی,بی خوابی در بارداری,علائم بی خوابی,درمان بی خوابی,درمان بی خوابی با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان بی خوابی,بی خوابی را چگونه درمان …

درمان گیاهی با بهار نارنج و پریود شدن و تنظیم دوران قاعدگی

درمان گیاهی با بهار نارنج و پریود شدن و تنظیم دوران قاعدگی

درمان گیاهی با بهار نارنج و پریود شدن و تنظیم دوران قاعدگی درمان گیاهی با بهار نارنج و پریود شدن و تنظیم دوران قاعدگی در سایت جسارت بهار نارنج و پریود ,بهار …

کشف راز جوراب بنفش دریایی

کشف راز جوراب بنفش دریایی

به گزارش بی اس ام اس یک موجود دریایی؛ که در نگاه اول به نظر یک جوراب کهنه بنفش به نظر می‌آید اما این موجود عجیب در اعماق دریا شصت سال است که رازش دانشمندان را مشغول به خود کرده است وXenoturbella (جنبنده عجیب) نام دارد. این موجود به قدری غیرعادی است که در تمام این سال‌ها دانشمندان را حیرت زده کرده و همیشه این سوال مطرح بوده که به کدام رده جانوری تعلق دارد.

پیش از این، این موجود را از شاخه نرم‌تنان دانسته بودند. ولی در آن بررسی به اشتباه فرمول ژنتیکی خوراک این موجود به جای خودش بررسی شده بود.
کشف چهار گونه جدید این جنبنده عجیب در اقیانوس آرام شرقی دانشمندان را به این نتیجه رسانده که این موجود از اولین گونه‌های حیات است و به آن لقب «جوراب بنفش داده‌اند.»

این جنبنده عجیب در سال ۱۹۱۵ شناخته شد و اولین توصیف علمی آن در سال ۱۹۴۹ انجام گرفت.
این موجود عجیب، مغز، چشم، دستگاه گوارش کامل، سیستم ترشحی و غده جنسی ندارد و تنها سوراخی دارد که غذا از آن وارد و مواد دفعی از آن خارج می‌شود.

آنها دهان بسیار کوچکی دارند، اما دندان و خرطومچه مکنده ندارند که بتوانند دو کفه‌ای‌ها را نصف کنند.
دانشمندان با استفاده از یک وسیله از راه دور توانستند برای اولین بار از این موجود در زیستگاه طبیعی‌اش فیلم‌برداری کنند و بررسی ژنتیکی دقیق‌تری روی آن انجام دهند.
از چهار گونه جدید، سه گونه بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر طول دارند در عمقی بین ۱۷۰۰ تا ۳۷۰۰ متر زندگی می‌کردند. گونه چهارم که کوچکتر بود، ۲.۵ سانتی متر طول داشت در نزدیکی لاشه یک نهنگ در عمق ۶۳۱ متری پیدا شد و تمام آنها در خلیج کالیفرنیا و خلیج مونتری(کالیفرنیا) شناسایی شدند.

منبع:

خبرآنلاین

راز جوراب بنفش

آخرین بروز رسانی در : شنبه 8 خرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.