همه چیز درباره ژئوممبران

 همه چیز درباره ژئوممبران

همه چیز درباره ژئوممبران نشت و نفوذ سیالات و گازها گاه باعث می‌شود تا سازه‌ها از کاربری اصلی خود فاصله بگیرند. سدها یا استخرهای زمین‌های کشاورزی، حوض‌های پرورش ماهی و محل دفن …

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر

نکات مهم در طراحی سایت و تبلیغات گوگل جهت بازاریابی بهتر طراحی سایت با نرم افزارهای مختلفی انجام می شود که هر کدام کارایی ها و ویژگی های منحصر به فردی دارند. …

دانلود فیلم های عاشقانه جدید

دانلود فیلم های عاشقانه جدید

عاشقانه فقط یک ژانر نیست.! بلکه داستان نویس های زیادی با این موضوع رمان های بسیاری نوشته اند. در فیلم های عاشقانه نیز که گاهی بر اساس حقیقت و گاهی بر پایه …

تزریق چربی به سینه

روش بزرگ کردن سینه با تزریق چربی گزینه ای برای افرادی است که به دنبال افزایش سایز سینه خود هستند. این روش به جای استفاده از ایمپلنت ‌هایی مانند بزرگ کردن سینه سنتی، شامل برداشتن چربی از ناحیه دیگری از بدن و تزریق آن به سینه‌ ها است.

این روش کم تهاجمی است و به طور کلی ثابت شده است که بسیار ایمن است. با این حال، اگر در حال بررسی این روش برای انجام آن هستید، خطراتی وجود دارد که باید بدانید. خطرات شامل نکروز چربی، عفونت و بازجذب چربی است. البته در صورتی که پزشک با تجربه ای برای عمل خود انتخاب کنید، نگرانی شما در خصوص عوارض یا خطرات ناشی از جراحی، بی مورد خواهد بود.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی چیست؟

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یکی از انواع بزرگ کردن سینه با عمل جراحی است که در آن جراح چربی را از قسمتی از بدن شما می گیرد و از آن برای بزرگ تر کردن سینه ها استفاده می کند. جراح چربی را با استفاده از لیپوساکشن برداشته و سپس آن را به سینه های شما تزریق می کند. نتایج این عمل بسیار طبیعی به نظر می رسند و برای برخی افراد گزینه جذابی به شمار می رود.

چرا افراد گزینه بزرگ کردن سینه با تزریق چربی را انتخاب می کنند؟

اگرچه تزریق چربی به سینه، به اندازه روش سنتی بزرگ کردن سینه شناخته شده نیست، اما دلایل زیادی وجود دارد که بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یک روش محبوب است.

برخی از دلایلی که افراد این روش را انتخاب می کنند عبارتند از:

 • آن ها ظاهر و احساس طبیعی برای سینه های خود می خواهند.
 • این روش به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شود.
 • در این روش از بافت چربی خود فرد استفاده می شود.
 • این روش نوعی عمل لاغری به شمار می رود( به دلیل حذف چربی برای افزایش حجم سینه).
 • کمترین ترس در مقایسه با سایر روش های افزایش وجود دارد.
 • کاهش خطر موج دار شدن یا نازک شدن وجود دارد.
 • خطر عفونت در تزریق چربی به سینه کمتر است.

برای آشنایی بیشتر با تزریق چربی به باسن به این سایت مراجعه کنید.

نحوه عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

جراحی بزرگ کردن سینه با تزریق چربی شامل برداشتن چربی از ران ها، باسن و … و تزریق آن به سینه ها برای افزایش حجم است.

دو مرحله برای این روش وجود دارد:

جراح شما با استفاده از تکنیک ‌های لیپوساکشن، چربی را از شکم، باسن یا ران‌ های شما خارج می‌کند.

دستگاه مخصوصی با جداسازی چربی از خون و سایر مایعات، آن را برای تزریق آماده می کند. سپس جراح چربی آماده شده را از طریق سوراخ های ریز پوست به سینه های شما تزریق می کند.

از آنجایی که سوزن و سرنگ ها بسیار کوچک هستند، بعید است که نیاز به بخیه داشته باشید.

مرحله 1 – لیپوساکشن

لیپوساکشن فرآیند برداشتن چربی های سرسخت از نواحی بدن مانند ران، باسن و شکم است. اغلب برای بیمارانی به کار گرفته می شود که بیماران سعی کرده ‌اند از طریق رژیم غذایی یا ورزش، چربی‌ های این نواحی را از دست بدهند، اما کارساز نبوده است.

در طول این عمل، جراح از سوزن‌ های بلانت برای مکش چربی از طریق برش ‌های کوچک در حدود ۲ تا ۳ میلی‌متر در پوست شما استفاده می‌کند.

این روش تحت بیهوشی موضعی یا عمومی – بسته به اینکه کدام روش برای شما مناسب است – انجام می شود و تکمیل آن تا دو ساعت طول می کشد. اینکه جراح چه مقدار چربی را حذف می کند بستگی به این دارد که چه مقدار چربی دارید و چه مقدار برای افزایش سایز سینه ها چربی لازم است.

مرحله 2 – تزریق چربی به سینه

روش تزریق چربی شامل استفاده از دستگاه مخصوص برای جداسازی چربی از مایعات دیگر مانند خون است. سپس جراح از سوزن های ظریف برای تزریق چربی به سینه های شما استفاده می کند. این بخش از روش باید حدود دو ساعت طول بکشد.

در مجموع، می توانید انتظار داشته باشید که کل پروسه چهار تا پنج ساعت طول بکشد.

تکنیک جراحی تزریق چربی به سینه

آماده سازی

در آماده سازی برای تزریق چربی به سینه، بیماران از روش جراحی، خطرات و عوارض احتمالی آن مطلع می شوند و بروشور اطلاعاتی به آن ها داده می شود. بیماران احتمالا در یکی از دسته بندی های زیر برای دلایل تزریق چربی به سینه قرار می گیرند:

 • تزریق چربی به سینه برای بازسازی سینه
 • تزریق چربی به سینه برای اصلاح ناهنجاری های سینه
 • تزریق چربی به سینه برای زیبایی

توجه داشته باشید که مهم است که وزن بیمار در زمان انجام عمل ثابت باشد زیرا چربی تزریق شده ویژگی های منشاء خود را حفظ می کند. اگر بیمار پس از عمل وزن کم کند، بخشی از مزایای این روش را از دست خواهد داد.

بخش های از نواحی از پستان که نیاز به اصلاح دارند شناسایی و روی بیمار علامت گذاری می شود. نواحی مختلف چربی بدن برای شناسایی رسوبات چربی طبیعی مورد بررسی قرار می گیرد. به طور کلی، از چربی شکمی استفاده می شود، زیرا اکثر بیماران از دست دادن چربی شکمی استقبال می کنند و برداشت در این ناحیه نیازی به تغییر در وضعیت بیمار در طول عمل ندارد.

بیهوشی برای تزریق چربی به سینه

به دلیل خارج کردن مقادیر زیاد چربی مورد نیاز، تزریق چربی به سینه تحت بیهوشی عمومی در اکثریت قریب به اتفاق بیماران انجام می شود. به طور کلی، در بازسازی پستان پس از ماستکتومی برای سرطان، تزریق چربی به سینه همزمان با بازسازی نوک پستان-آرئول و کاهش پستان مقابل (در صورت لزوم برای به دست آوردن تقارن) انجام می شود.

برداشت چربی

برای برداشت چربی از کانول یکبار مصرف استفاده می شود. این کانول ها دارای یک نوک بلانت هستند که می توان آن را در برش های 4 میلی متری ایجاد شده وارد کرد. برداشت چربی با سرنگ انجام می شود. برش های پوستی با بخیه های ظریفی که به سرعت جذب می شوند بسته می شود. در نهایت عملیات مربوط به تزریق چربی به سینه آغاز می شود.

مزایا و معایب بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

این روش دارای مزایای زیر است:

 • این جراحی خطرات یک جراحی بزرگ را ندارد.
 • چربی ‌های برداشته از بدن شما به شما اندامی باریک‌ تر می‌دهد.
 • نتایج بسیار طبیعی به نظر می رسند.
 • از آنجایی که چربی از بدن شما گرفته می شود، هیچ شانسی برای واکنش آلرژیک یا دفع چربی توسط بدن شما وجود ندارد.

نقطه ضعف اصلی این روش این است که سایز سینه بیشتر زنان فقط تا یک فنجان افزایش می‌یابند. و اگرچه این روش نسبت به جراحی بزرگ خطرات کمتری دارد، اما همچنان خطراتی وجود دارد.

سخن پایانی

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی روشی است که در آن جراح چربی را از سایر نقاط بدن از طریق لیپوساکشن جمع آوری می کند، آن را تصفیه می کند و به سینه یا اطراف آن تزریق می کند.

عمل ‌های ترمیمی و زیبایی پیچیده و سخت هستند. اما با وجود دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی نگران نتیجه عمل خود نباشید. ایشان با تجربه کاری و تخصصی که در این زمینه دارند، تجربه بهترین عمل را در ذهن شما نقش خواهند بست.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 1 بهمن 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.