نکاتی قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی

نکاتی قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی

نکاتی قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی بدون شک یکی از مهترین ویژگی هایی که در بازاریابی ارسال پیامک مورد توجه باید قرار داد بازاری که مورد نظر شما می باشد به طوری …

علائم سرماخوردگی کودکان و راهکارهای درمان آن

علائم سرماخوردگی کودکان و راهکارهای درمان آن

علائم سرماخوردگی کودکان و راهکارهای درمان آن سرماخوردگی کودکان، یک عفونت ناشی از ویروس است. به‌دلیل اینکه سیستم ایمنی آن­ها هنوز در مقابل انواع ویروس­ها مقاومت کمتری دارد، به­طور متوسط 6 بار …

بهترین سایت های فروش بلیط هواپیما در ایران

بهترین سایت های فروش بلیط هواپیما در ایران

در دنیای پرفشار و مدرن امروز، سفر با هواپیما به یکی از مهم‌ترین وسایل نقلیه تبدیل شده است که به ما این امکان را می‌دهد تا با سرعت بالا و به‌صورت راحت …

از روانشناسی زرد و هیجانی دوری کنید!

روانشناسی، علمی است که فرآیند‌های مختلف ذهنی و رفتار انسان را مطالعه می‌کند. فعالیت‌های علمی روانشناسی تا همین ۱۰۰ سال پیش چنگی به دل نمی‌زد؛ چرا‌که در این علم مانند علوم تجربی نمی‌توان از طریق انجام آزمایش به نتیجه‌های خاص رسید و آن را به­عنوان یک حالت ثابت به همه تعمیم داد.

تقویت حافظه و رسیدگی به مغز یکی از مباحثی است که در سال‌های اخیر اهمیت بسیاری برای بشر پیدا کرده است. به­طوری­که از روش‌های مختلف برای کمک به بهبود فعالیت مغز و حفظ سلامت آن استفاده می‌شود. استفاده از برخی روش‌های روانشناسی و رژیم غذایی ذهن می‌تواند سلامت مغز را تضمین کند. در‌نتیجه، یک روانشناسی عامه‌پسند یا همان روانشناسی زرد در این میان رواج پیدا کرد و برای سلامت ذهن بسیار آسیب‌زا است. به همین‌دلیل تیم فاخته تصمیم گرفت تا اطلاعات کاملی در این زمینه به کاربران خود ارائه دهد.

روانشناسی زرد یا عامه پسند!

زیر‌شاخه‌های روانشناسی بسیار گسترده است و هرکدام از آن­ها اصول و قوانین خاص خود را دارند. دلیل اصلی گسترش روانشناسی زرد، دسترسی آسان تمام افراد به فضای مجازی مثل اینستاگرام است. افرادی که در حوزه علم روانشناسی فعالیت می‌کنند، این بخش از روانشناسی را به­صورت یک سازوکار تجاری معرفی می‌کنند.

روانشناسان زرد مفاهیم مهم روانشناختی را بسیار ساده و غیرقابل تایید و بی­مفهموم می‌دانند؛ البته این توصیفات درست نیست و روانشناسی عامه پسند نباید از مسیر اصلی خود خارج شود. هم­چنین روانشناسی زرد کاملاً هیجانی عمل می‌کند و فقط به یک جنبه از ابعاد مختلف زندگی انسان توجه می‌کند. درنتیجه روانشناسان زرد با استفاده از برخی صحبت‌های بسیار سطحی سعی دارند تا از نظر روانی افراد را تحت‌تأثیر قرار دهند. در برخی موارد آموزش و پرورش کشور ما نیز برای آموزش کودکان از این روش‌ها استفاده می‌کند و این کار کاملا اشتباه است.

 

تأثیر استفاده رژیم غذایی ذهن بر فعالیت مغز!

بر اساس تحقیقاتی که روانشناسان روی رژیم غذایی افراد انجام داده‌اند، استفاده از رژیم غذایی ذهن می‌تواند در سلامت مغز تأثیر مستقیم داشته باشد و علاوه‌بر تقویت عقل، مانع بروز بیماری‌های مختلف مثل آلزایمر یا زوال عقل شود. استفاده از برخی غذا‌ها و عدم‌مصرف برخی مواد غذایی دیگر می‌تواند در روند پیری مغز تأثیر مستقیمی داشته باشد. علاوه ‌بر این، هنگامی‌که مغز بتواند روند فعالیت صحیح خود را داشته باشد، بیماری‌های مختلف جسمی مثل حمله قلبی و سکته مغزی نیز به حداقل ممکن می‌رسد.

بنابراین، بهتر است از مواد غذایی مثل حبوبات، سبزیجات، غلات، آجیل، مواد غذایی دریایی، روغن زیتون و… در رژیم غذایی خودتان استفاده کنید تا مواد مغذی رژیمی لازم برای تقویت مغز شما تأمین شود. در‌مقابل، استفاده از چربی و شیرینی‌ها را به حداقل برسانید. شما می­توانید درباره نحوه تهیه رژیم غذایی مناسب برای تقویت ذهن از سایت فاخته کمک بگیرید.

رژیم غذایی مناسب برای تقویت مغز را با فاخته بشناسید!

استفاده از رژیم غذایی ذهن در تقویت حافظه و خلق‌و‌خو نقش اساسی دارد. به همین‌دلیل بهتر است به نوع مواد غذایی که مصرف می‌کنید، توجه کرده و در گذر زمان و با افزایش سن استفاده از برخی مواد غذایی را محدود کنید. همچنین به­جای توجه به روانشناسی زرد، از نظر و پیشنهاد‌های صحیح روانشناسی اطلاعات کافی کسب کنید تا نسبت به فعالیت‌های عقل و مغزتان آگاهی داشته باشید.

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 25 مرداد 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.