راهنمای خرید لیوان تبلیغاتی + چاپ لیوان تبلیغاتی گیفتو

راهنمای خرید لیوان تبلیغاتی + چاپ لیوان تبلیغاتی گیفتو

چرا لیوان تبلیغاتی یک هدیه تبلیغاتی موثر است ؟ همیشه تبلیغاتی موفق و باعث توسعه برندینگ و رونق فعالیت مشاغل می شود که بر پایه یک استراتژی درست و کاربردی بنا شده …

چگونه تیپ لش یا بگی پسرانه بزنیم؟

چگونه تیپ لش یا بگی پسرانه بزنیم؟

تیپ لش پسرانه یکی از استایل های جدیدی است که امروزه در بین جوانان بسیار محبوب است. به این نوع استایل‌ها تیپ لش یا بگ پسرانه نیز گفته می‌شود. پسران جوان بر خلاف استایل کلاسیک …

بهترین ایده های هدیه برای مردانی که ادعا می­کنند به چیزی نیاز ندارند

بهترین ایده های هدیه برای مردانی که ادعا می­کنند به چیزی نیاز ندارند

بهترین ایده های هدیه برای مردانی که ادعا می­کنند به چیزی نیاز ندارند اینطور به نظر می­رسد که مردان به چیزی احتیاج ندارند و اغلب ترجیح می­دهند وقت خود را صرف کاری …

ترخیص کالا

ترخیص کالا به عنوان یکی از مراحل مهم در زمینه صادرات و واردات کالا است. اغلب مردم به علت نداشتن شناخت کافی از فرآیند ترخیص کالا ،ترس و تردید دارند که آن را انجام دهند. ولی در حقیقت این چنین نیست و ترخیص کالا ترسناک نیست. بنابراین برای انجام این کار بهتر است اطلاع کافی از شرایط و مراحل آن داشت یا این که تجارت را به افراد و موسساتی سپرد که در این زمینه آگاهی و شناخت کافی دارند. شرکت تجارت هنر کاسپین با آگاهی کامل از شرایط و مراحل ترخیص کالا به تاجران کمک می کند.

ترخیص کالا چیست ؟

به صورت کلی ترخیص کالا، به معنای تمامی اقداماتی است که تاجران برای آزاد کردن کالاهای وارداتی و صادراتی خود از گمرک باید انجام دهند.این اقدامات معمولا توسط صاحبان کالا و یا نماینده قانونی آن ها مانند شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین انجام می شود.

در هنگام ثبت سفارش و آزاد سازی کالا باید اسناد و مدارک لازم به منظور ترخیص کالا از گمرک به صورت فیزیکی یا الکترونیکی تهیه ، آماده‌سـازی و ثبت شده و هزینه‌های آن که شامل مالـیات ، حقوق گـمرکی، سود بازرگانی و و دیگر تسهیلات ارائه شده به واردکنندگان و صادرکنندگان است ارائه شود. با توجه به این که انجام این عملیات یک کار تخصصی و دشوار است و نیازمند این است که آشنایی کامل با آن داشت، بنابراین به طور معمول فرآیند ترخیص شدن کالا از گمرک را به فردی به نام ترخیص کار می سپارند.شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین با داشتن افراد متخصص و ترخیص کار آماده ارائه خدمات به تاجران عزیز است.

این شرکت با بهره مندی از ترخیص کارانی که  به فوت و فن های قانونی گمرکی مسلط هستند، می تواند پروسه انجام آن کار را با صرف کمترین وقت انجام و کالای تاجران را ترخیص کند.

پس در صورتی که تاجران دانش و تجربه کافی در این زمینه نداشته باشند و بخواهند ترخیص کالا از گمرک را انجام دهند،با این کار باعث اتلاف وقت و پول آنها می شود و در تجارت خود ضرر می کنند.بنابراین برای هرچه بهتر شدن انجام کارها بهتر است از یک شرکت واردات و صادرات کمک بگیرید.که ما در این جا شرکت بازرگانی

تجارت هنر کاسپین را معرفی می کنیم.

تاجران و افرادی که در واردات و صادرات فعالیت می کنند ،برای اینکه بتوانند کالای خود را از گمرک ترخیص کنند باید با توجه به نوع کالایی که در گمرک دارند مجوزهای لازم را از سازمان های مربوطه دریافت کنند. ازجمله این سازمان ها می توان به سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهداشت برای مجوز استاندارد، کانون پرورش فکری کودکان و … اشاره کرد. که تاجران باید از این سازمان ها مجوز بگیرند و سپس به شعب مختلف گمرک مراجعه کرده و برای ترخیص کالا خود اقدام کنند.

 

مراحل ترخیص کالا از گمرک چیست؟

مراحل ترخیص کالا عبارتند از: 1- دریافت پرفرما 2- اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگانی 3- بیمه کردن کالا هماهنگی جهت بازرسی در مبداء و مقصد 4- تشکیل پرونده جهت تخصیص ارز و حواله بانکی 5- ارتباط با شرکت حمل و نقل بین المللی 6- دریافت اسناد حمل از شرکت های حمل و نقل بین المللی 7- تکمیل اسناد و تشکیل پرونده 8- تنظیم پیش نویس دور اظهاری 9- بررسی و تایید توسط کارشناس فنی گمرکی و بازرگانی 10- دور اظهاری واردات. تاجران برای انجام تجارت خود و ترخیص کالا باید مراحل فوق را سپری کنند برای سهولت کار و درگیر نشدن خود با این سری کار ها می توانند از شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین کمک گرفته و این شرکت با گذراندن مراحل گفته شده ترخیص کالا را برای آنها به انجام رساند.

نکات مهم در خصوص ترخیص کالا از گمرک چیست؟

از آنجایی که یکی از مهم ترین نکات در زمینه ترخیص کالا از گمرک داشتن مجوزهای لازم و ضروری به منظور ترخیص کالا است. بنابراین تاجران علاوه بر تهیه ی اسناد و مدارک مورد نیاز گمرک برای حمل و نقل کالاهای وارداتی خود، به مجوزهایی هم احتیاج دارند که نشان دهند تمام نقل و انتقالات تجاری آنها به صورت قانونی انجام خواهد شد و تاییدیه سازمان های مربوطه را دارد.

تاجران با سپردن کارهای خود به شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین میتوانند با خیالی راحت و داشتن مجوز های مورد نیاز تجارت خود را به پایان برسانند.

اسناد و مدارک مورد نیاز جهت ترخیص کالا چیست؟

از مهمترین اسناد و مدارک لازم به منظور ترخیص کالا از گمرک می توان به این موارد اشاره کرد: اظهارنامه واردات، تصویر کارت بازرگانی، قبض انبار، بارنامه، ترخیصیه، گواهی مبدا، فاکتور یا سیاهه خرید، اعلامیه تامین ارز با نامه برات، پروفرما یا پیش فاکتور، مجوز ثبت سفارش، لیست عدل بندی،  بیمه نامه، پروانه بهره برداری شرکت های تولیدی، مجوزهای قانونی برای ترخیص کالا، وکالتنامه رسمی و پروانه صادراتی.

این اسناد مورد نیاز برای انجام ترخیص کالا درست و قانونی است که شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین با استفاده از این اسناد تاجران را در این امر یاری می کند.

اهمیت ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از مهم ترین فرآیند در زمینه واردات کالا محسوب می شود که این فرآیند وابسته به قوانین و مقررات کشورها ، دارای قوانین و سلسله مراتب مختلفی است. بنابراین برای انجام این فرآیند مهم بایستی با مراحل ترخیص کالا از گمرک آشنا بوده و شناخت کافی از قوانین و مقررات آن داشت، زیرا در صورتی که هرنوع بی دقتی و عدم شناخت کافی از مراحل انجام ترخیص کالا از گمرک باشد، ترخیص کالای قاچاق شمرده میشود و در نتیجه باعث ایجاد خسارت های مالی و اعتباری زیادی خواهد شد.

بنابراین شناخت تمام قوانین و مقررات حمل و نقل کالاهای وارداتی و یا به عبارتی آشنایی با چگونگی انجام مراحل ترخیص کالا می تواند برای تاجران امری پر اهمیت باشد؛ ولی به علت وجود مشغله های کاری افراد بهتر کار آن است که برای انجام تمامی مراحل ترخیص کالا ،این کار را به شرکت های فعال در این زمینه سپرد. پس برای انجام کارهای مربوط به ترخیص کالای تجارت از چنین شرکت هایی کمک بگیرید و از تجربیات آن ها در این زمینه استفاده کنید.

در حقیقت شرکت هایی که در زمینه ترخیص کالا مشغول فعالیت هستند، علاوه بر آشنایی با تمام قوانین و مراحل انجام این کار ، بارها این کار را در مرزهای مختلف برای جا به جایی انواع کالاها انجام داده اند و در نتیجه دارای تجربه کافی در این زمینه هستند؛ بنابراین با سپردن فرآیند ترخیص کالاهای تجارت خود به این شرکت ها نه تنها در وقت خود صرفه جویی می کنید بلکه از پرداخت هزینه های سنگین و بیهوده نیز جلوگیری خواهید کرد.

شرکت بازرگانی تجارت هنر کاسپین از جمله شرکت های فعال در این زمینه است که شما می توانید از مشاورین و متخصصین این شرکت در زمینه ی چگونگی انجام مراحل ترخیص کالا کمک بگیرید و با بهره مندی از گروه مجرب و متخصص این شرکت به انواع فعالیت های تجاری در حوزه بین الملل بپردازید.

منبع : تجارت هنر کاسپین

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 1 آذر 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.