خرید کاغذ دیواری پذیرایی _ دکورآفیس

خرید کاغذ دیواری پذیرایی _ دکورآفیس

خرید کاغذ دیواری پذیرایی _ دکورآفیس یکی از پوشش های پرکاربرد برای تزیین دیوار، کاغذ دیواری است. این پوشش در فضاهای مختلفی به کار می رود. به همین علت با طرح های …

9 روش برای خواندن درسهای تحلیلی و دشوار

9 روش برای خواندن درسهای تحلیلی و دشوار

9 روش برای خواندن درسهای تحلیلی و دشوار درسهای سخت نیاز به یادگیری بهتر و نه لزوما بیشتری دارند. برای اینکه بتوانید کیفیت یادگیریتان را بالا ببرید، از شیوههایی که در این …

بهترین طراحی فضای سبز و ساخت ویلا در باغ

بهترین طراحی فضای سبز و ساخت ویلا در باغ

بهترین طراحی فضای سبز و ساخت ویلا در باغ قبل از اینکه در مورد بهترین طراحی فضای سبز صحبت کنیم به این موضوع اشاره می کنیم یک طرح موفق و زیبا باید …

چکیده : طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار کوچک و بزرگ می تواند برای شما چالش برانگیز باشد در این نوشته به بررسی دکوراسیون اتاق خواب و پرده های مورد نیاز آن پرداخته ایم.

 

اگر شما به دنبال ایده های طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار هستید. ما در واقع از بسیاری از پنجره های اتاق خواب انتظار داریم که، باید تاریکی و حریم خصوصی کافی را برای ما فراهم کنند تا خوب بخوابیم، اما همچنین باید زیبا به نظر برسند و فضای اتاق را زیبا کنند. خوشبختانه برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار، گزینه‌های زیادی وجود دارد که مناسب هر سبکی هستند، اما هنوز هم کاربردی و خوب هستند.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار کوچک و بزرگ

چگونه می توانید طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار را انجام دهید؟

برای نام بردن از چند مورد، شما گزینه دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب را دارید – پرده (رومی، ونیزی، غلتکی و غیره) یا کرکره نیز وجود دارد. و البته شما همچنین می توانید این روشهای های مختلف را نیز ترکیب کنید، اما بعداً در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

بنابراین چگونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار را انجام دهیم؟ خوب، اینجاست که وارد می‌شویم. در اینجا ما همه ایده‌های مورد علاقه خود را برای پنجره‌های اتاق خواب گرد هم آورده‌ایم تا از شما الهام بگیریم و البته به شما کمک کنیم عملی‌ترین انتخاب را برای فضای خود داشته باشید.

بازسازی اتاق خواب همراه با خانه

اگر منزل مسکونی و خانه خود را تازه خریده اید و یا کلا بازسازی کرده اید احتمالا به دنبال دکوراسیون مناسب برای اتاق خواب خود هستید. ممکن است در بازسازی خانه و در اتاق خواب از پنجره هایی استفاده کرده باشید و دنبال پرده مناسب برای تطبیق دادن با دکوراسیون خود هستید. در ادامه با ما همراه باشید تا طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار را با هم بررسی کنیم.

1.پرده کرکره ای در دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک پنجره دار

برای ایده های طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار تمیز و واضح، کرکره های سفید بکر را انتخاب کنید. اینها قد کامل هستند، اما برای انعطاف بیشتر، لایه روی طبقه را انتخاب کنید، که به شما امکان می دهد قسمت های بالا و پایین را جداگانه باز کنید، یا پرده های کافه ای که فقط قسمت پایین پنجره را می پوشانند.

2.  پرده کرکره اتاق خواب تاریک گرما اضافه کنید

در حالی که ممکن است وسوسه شوید رنگ سفید را انتخاب کنید (که ما آن را دوست داریم)، ​​فریب نخورید که فکر کنید آنها نور را از بین می برند. آنها ممکن است حریم خصوصی را ارائه دهند، اما تاریکی چیز دیگری است – و این چیزی است که کرکره های تیره رنگ را به یک خرید خوب برای دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار تبدیل می کند. ما دوست داریم که چگونه چنین حس طبیعی و گرمی را به این اتاق خواب می بخشد و چوب ساده به این معنی است که می توانید آن را در هر طرح اتاق خواب موجودی که دارید کار کنید.

3. از پرده ها برای چرخاندن یک اتاق ساده با طرح استفاده کنید

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار کوچک و بزرگ

اگر از طرفداران ظاهر نرم پرده ها هستید، اما مانند جلوه های سیاه پرده، می توانید پرده های خود را با پارچه سیاه پوش بپوشانید. شما نرمی دوست داشتنی پرده را از دست نمی دهید، اما هنوز تاریکی را در هنگام خواب می بینید.

استفاده اولیه از پرده های خاموشی، جلوگیری از عبور نور مستقیم خورشید از پنجره ها است، که آنها را به انتخابی ایده آل برای اتاق خواب هنگام طلوع خورشید در تابستان تبدیل می کند. برای تمام فصول عالی است، اما مخصوصاً در ماه‌های گرم‌تر، زیرا پرده‌های خاموشی با کاهش انتقال حرارت از پنجره به اتاق، گرما را از بین می‌برند.
چرا پرده های خود را به نقطه کانونی اتاق خواب تبدیل نمی کنید و رنگ ها را از طرح بیرون نمی آورید تا با آن ها اکسسوری کنید؟

4. برای یک اتاق خواب تاریک، سبک دکوراسیون روشن انتخاب کنید

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار کوچک و بزرگ

برخی از ما به سادگی عاشق احساس عجیب پرده های کتانی شناور در نسیم تابستانی هستیم… اما بیشتر از آن، اگر اتاق خواب شما از قبل تاریک است، پرده های حجیم روی پنجره ها فقط نور بیشتری را قطع می کنند، حتی وقتی که دوباره باز کنید بنابراین اگر از کسانی نیستید که در تابستان زودتر از نور درها بیدار شوید، این گزینه زیبا برای شما مناسب است.

5.در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار، پرده ها را از کف تا سقف آویزان کنید

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار کوچک و بزرگ

تا به حال به همه پرده ها توجه کرده اید؟ آنها فقط به اندازه پنجره نمی چرخند، بلکه به سمت زمین سرازیر می شوند. پرده های اتاق خواب همیشه باید اینگونه باشد!

دوران پرده‌های کوتاه‌تر گذشته است، آن‌ها احساس می‌کنند کهنه هستند و می‌توانند پنجره‌ای را کوچک و محصور کنند. در عوض پرده‌های کف تا سقف را انتخاب کنید و مطمئن شوید که هیچ شکافی وجود ندارد. این ظاهر به یک اتاق ارتفاع می‌افزاید و در عین حال زیبایی‌شناسی ساده را تمیز نگه می‌دارد. یکی از موارد مورد علاقه شخصی ما یک پرده موجی به رنگ ثابت است، آنها یک پوشش هوشمند اما ساده ایجاد می کنند که برای چشم آسان است. توجه به جزئیات بسیار زیاد است، ما دوست داریم چشمک ها را به گونه ای عوض کنیم که با میله پرده مطابقت داشته باشد. این تکنیک ساده اما موثر همه تفاوت ها را ایجاد می کند و به ایجاد ظاهری یکپارچه تر و سفارشی کمک می کند.

6. استفاده از پرده های غلتکی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار

اگر خانه شما امروزی است، طبیعتاً پرده‌های شلوغ برای شما مناسب نخواهد بود. پرده های غلتکی گزینه بسیار خوبی هستند، آنها ساده هستند و از نظر بصری به فضا تحمیل نمی شوند. بسته به رنگی که انتخاب می‌کنید، می‌توانند «به سختی وجود داشته باشند» که اگر مدرنیستی هستید که می‌خواهید نور و حریم خصوصی اتاق خواب خود را کنترل کنید ، یا یک منظره افسانه‌ای را به نمایش بگذارید، ایده‌آل است.

7. پنجره اتاق خواب خود را با افزودن یک لایه جدید به روز کنید

قبلاً پرده گرفته‌اید، اما می‌خواهید تغییر دهید؟ آیا پرده های خود را دوست دارید اما ویژگی های نور مسدود کننده مورد نیاز خود را ندارید؟ لایه‌بندی پرده‌ها با سایر روش‌های پوشاندن پنجره، مانند پرده‌ها یا لایه‌های پنجره، حداکثر نور روز را به شما می‌دهد اما اگر نادیده گرفته شوید، حریم خصوصی را به شما می‌دهد. اگر ظاهر سبک‌تری را ترجیح می‌دهید، نیازی به انتخاب پرده‌های سنگین ندارید، چرا یک پرده پنبه‌ای سبک را با گزینه‌های خاموشی سنگین‌تر، مانند پرده‌های رومی، برای بهترین‌ها در هر دو دنیا قرار ندهید؟

8.  سبک ‌های چوبی را با یک کرکره ونیزی سبک اضافه کنید

یک عنصر طبیعی را با پرده های چوبی به اتاق خواب بیاورید، که یکی از قابل تنظیم ترین روش ها برای یک پنجره آفتابی است، زیرا می توان لوورها را دقیقاً کج کرد تا تابش خیره کننده منحرف شود. لوورهای پهن در ترند هستند و ظاهری ساده تر و بدون هیاهو نسبت به پرده های چوبی کلاسیک ایجاد می کنند. شما همچنین می توانید نوارهای کنتراست را برای یک اشاره رنگ انتخاب کنید.

9. استفاده از پرده کرکره ای در دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار کودک

به دنبال ایده های طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار هستید که مناسب اتاق بچه ها باشد؟ کرکره‌های جامد نور را می‌بندند، بنابراین بچه‌ها حتی در تابستان که شب‌ها طولانی است، کمی استراحت می‌کنند، اما همچنین امکان رنگ و نقوشی را که می‌توانید در بقیه اتاق ببافید، باز می‌کند.

10. پرده‌ها راه حل دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار

پرده های موتوری گزینه ای عالی برای پنجره های زیر شیروانی و یا پنجره های غیرقابل دسترسی مانند اتاق خواب زیر شیروانی هستند. یا برای گزینه‌ای مقرون به صرفه‌تر، پرده‌های سقفی را انتخاب کنید که به صورت دستی کار می‌کنند که اگر پنجره‌هایتان در دسترس هستند، به راحتی آن‌ها را پایین بیاورید.

11. افزایش حریم خصوصی اتاق خواب با برچسب مات

یک ایده بسیار سریع و آسان برای پنجره اتاق خواب، برچسب مات برای اتاق خواب طبقه همکف که نادیده گرفته می شود ایده آل هستند. شما می توانید آنها را به اندازه های دقیق برای پنجره خود برش دهید و به راحتی جاگذاری می شود. اگر می‌خواهید بافت و علاقه به فضای خود و همچنین حریم خصوصی اضافه کنید، روکش‌های مات، الگوها و نقوش سراسری نیز در دسترس هستند.

12. برای ظرافت در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار ، پرده ها را در چارچوب قرار دهید

یک ایده عالی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار برای پنجره‌های بلند یا درهای فرانسوی، پرده‌های پلیسه‌دار هستند که به‌خوبی در هر پنجره قرار می‌گیرند تا ظاهری حداقلی داشته باشند بدون اینکه قاب را قطع کند. تیمی با پرده‌های شفاف از یک تیرک آویزان شده است که از دو طرف پنجره‌ها امتداد می‌یابد تا بتوان آن‌ها را درست به عقب جارو کرد.

13. پرده های پنجره اتاق خواب خود را با دکوراسیون مبلمان خود مطابقت دهید

پارچه ای را پیدا کردید که دوست دارید اما از کم بودن بودجه می ترسید؟ پرده های رومی راه حل این مشکل هستند که نسبت به پرده ها پارچه کمتری مصرف می کنند و در عین حال به شکل چین های تزئینی تا می شوند. ما دوست داریم که چگونه در این اتاق خواب آنها را با کوسن ها تطبیق داده اند تا ظاهری منسجم واقعاً زیبا ایجاد کنند.

بازسازی اتاق خواب خانه

اگر اتاق شما نیاز به دکوراسیون و بازسازی جدید دارد شما می توانید بعد از نوسازی و بازسازی ساختمان خود دکوراسیون اتاق خواب را تعیین کنید. توجه داشته باشید که در بازسازی ممنن است مجبور شوید پنجره ها را تعویض نمایید و یا نیاز به نقاشی و رنگ داشته باشد.

روش های دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار

محبوب‌ترین روش‌های دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار در حال حاضر کرکره‌ها هستند. آنها شیک، جمع‌وجور و واقعاً کاربردی هستند. یکی از نکات منفی قیمت است زیرا آنها عمدتاً برای اندازه گیری ساخته شده اند و پنجره های سفارشی آنها با بودجه همه سازگار نیستند. بنابراین، یکی دیگر از روش‌های مناسب برای پنجره‌های اتاق خواب با بودجه‌ای که به‌شکل است، یک پارچه سبک کلاسیک است، چیزی گِل یا کتان مانند که به نور ملایم اجازه عبور می‌دهد. آنها را از کف تا سقف آویزان کنید تا ظاهری بسیار مجلل داشته باشند، این کار باعث افزایش ارتفاع اتاق نیز می شود.

چه ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک پنجره دار بهترین هستند؟

در یک اتاق خواب کوچک، چیزی را نمی خواهید که در اطراف پنجره حجیم شود و نور طبیعی را مسدود کند. نور طبیعی کلیدی است که ظاهری کوچک را سبک‌تر، مطبوع و در نتیجه بزرگ‌تر می‌کند، بنابراین پارچه‌ای سبک که خیلی سنگین نیست انتخاب کنید. کرکره غلتکی به در این مورد استفاده می شود. و شما می توانید آن را با لایه بندی با یک پرده در یک پارچه سبک، نرم کنید.

جمع بندی: دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار

اگر نیاز به طراحی دکوراسیون اتاق خواب پنجره دار دارید گروه معماری مسعودیان می تواند شما را در این زمینه یاری نماید. برای سفارش طراحی دکوراسیون منزل و همچنین بازسازی ساختمان می تواند گزینه عالی باشد.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 14 شهریور 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.