چگونگی فرآیند شکایت از کارفرما بابت حقوق و دستمزد + راهنمایی کامل

چگونگی فرآیند شکایت از کارفرما بابت حقوق و دستمزد + راهنمایی کامل فرآیند شکایت از کارفرما بابت حقوق و دستمزد به صورت تخصصی باید مورد بررسی قرار بگیرد. خیلی از مواقع اتفاق …

افتتاح حساب های خارجی برای ایرانیان جهت رفع نیاز ها و تبادلات مالی آزاد

افتتاح حساب های خارجی برای ایرانیان جهت رفع نیاز ها و تبادلات مالی آزاد

افتتاح حساب های خارجی برای ایرانیان جهت رفع نیاز ها و تبادلات مالی آزاد داشتن حساب های خارجی و ارتباط با دنیایی بدون مرز از عوامل موفقیت این روزهای کمپانی های بزرگ …

با مارکت پلیس دشت اول ؛ خرید بهتر، فروش بیشتر

با مارکت پلیس دشت اول ؛ خرید بهتر، فروش بیشتر

مارکت پلیس دشت اول اپلیکیشنی برای خرید عمده و فروش عمده . شما در اپلیکیشن دشت اول به سادگی با نمایندگی برندها، تامین کنندگان و عمده فروشان محصولات در ارتباط هستید و محصولات را …

ایتالیا کشوری پرطرفدار جهت مهاجرت تحصیلی می باشد. رتبه بالا و قدمت طولانی دانشگاه ها ، همچنین هزینه های مناسب زندگی و تحصیل در ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی ، امکان استفاده از بورسیه های مختلف تحصیلی سالانه، آن را به مقصدی پرطرفدار برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است.

تحصیل در ایتالیا، به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی می باشد بیش از 170 رشته در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می شود.
براساس رویکرد بین المللی که در سال های اخیر در بخش آموزش عالی کشور ایتالیا اتخاذ شده است، این امکان فراهم شده که تعداد بسیار زیادی از رشته های ارائه شده در دانشگاه های ایتالیا در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی تدریس شود.

مزایای تحصیل درایتالیا

• امکان دریافت  انواع بورسیه های تحصیلی( در ادامه ی متن می توانید توضیحات کامل درباره انواع بورسیه های تحصیلی را مطالعه کنید).
• کیفیت بالای تحصیل
• هزینه مناسب تحصیل در ایتالیا
• امکان تمدید ویزا به مدت یک سال پس از پایان تحصیلات، جهت جستجوی کار در ایتالیا
• رنکینگ بالای دانشگاه های ایتالیا:
بر اساس رنکینگ جهانی  QSو shanghai  تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور در رتبه زیر 900 دانشگاه های برتر سطح جهان قرار گرفته اند.
• شهرت جهانی دانشگاه های ایتالیا در زمینه رشته های معماری، هنر، باستان شناسی و مهندسی
• کیفیت بالای زندگی در ایتالیا (کشور ایتالیا به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا دارای استاندارد های بالایی در زمینه های مختلف از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، پوششهای بیمه ای و سایر موارد می باشد).
• امکان تحصیل به زبان انگلیسی
• امکان کار حین تحصیل
• تفاهم فرهنگ ایتالیا و ایران) هر دو کشور ایران و ایتالیا به دلیل داشتن تاریخ و تمدن دیرینه دارای مشترکات تاریخی و فرهنگی زیادی می باشند که آن را می توان به وضوح در زندگی روزمره و فرهنگ مردم هر دو کشور مشاهده نمود.(

به واسطه اینکه کشور ایتالیا در حوزه شنگن قرار گرفته است
اقدام به سفر جهت ادامه تحصیل یا مهاجرت شغلی به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به سهولت قابل انجام می باشد.

انواع بورسیه های تحصیلی ایتالیا:

1.استانی (DSU)
2.دولتی
3.دانشگاهی
تعریف بورسیه استانی:
این بورس توسط نهاد حق تحصیل دانشگاهی هر استانداری ارائه می گردد. پوشش نیمی از هزینه ها را داشته و از همه مهمتر بجای سوابق تحصیلی بر میزان توان مالی شما برای پرداخت هزینه های تحصیل بنا شده است. در اینجا تعدادی پرسش و پاسخ جهت اطلاع در مورد بورس استانی آمده است. باید توجه داشت که قوانین، سال به سال و استان به استان می تواند متفاوت باشد.

جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص، وبلاگ فرداد دانش را مطالعه کنید.

مبنا و دلیل اعطای این بورسیه چیست؟

طبیعی است که از خود بپرسید به چه عنوان کشوری خارجی باید دانشجویانی از کشورهای دیگر را جذب نموده و به جای کسب درآمد از آنان، به تحصیلشان در کشور خود کمک نماید. گذشته از اهداف جانبی چون تبلیغ و توسعه فرهنگی و نیز دلایل فنی که پایه در علم اقتصاد دارند، باید بدانید که این بورسیه برخلاف برخی تصورات نه ارتباطی به جهان سومی بودن کشورهایی چون ایران داشته و نه اساسا مختص خارجیان است بلکه از قضا و در اصل خود اساسا جهت شهروندان ایتالیایی پیش بینی گردیده است و پایه در اصلی از قانون اساسی جمهوری ایتالیا دارد که برمبنای آن، تحصیل دانشگاهی یکی از حقوق مسلم شهروندان برشمرده شده و در آن تصریح شده است که هیپچکس از آحاد شهروندان این کشور( و هر آنکه به هر دلیل و طریقی از اقامت قانونی در این کشور برخوردار می گردد) نمی بایست به دلایل اقتصادی از حق تحصیل دانشگاهی محروم گردد. قانون، دولت ایتالیا را مکلف و مامور به تضمین و احقاق این حق برای تک تک شهروندان نموده و در حقیقت “نهاد حق تحصیلی دانشگاهی” موسوم به DSU  در هر استان ایتالیا، متولی و نماینده حاکمیت ایتالیا بر اجرای این اصل قانون اساسی می باشد.

ارزش این بورسیه چقدر است؟

بسته به استان اندکی متفاوت و در حدود 5000 یورو سالیانه است.

آیا در قبال این بورس تعهدی برای انجام خدمت در ایتالیا وجود دارد؟

به هیچ وجه، شما می توانید بعد از اتمام تحصیل به هر جا که تمایل دارید ازجمله کشور خود مهاجرت کنید.

چه میزان احتمال وجود دارد که این بورس به شخص تعلق گیرد؟

در صورت کامل بودن مدارک، با توجه به میزان درآمد خانواده شما، تعداد خواهر و برادرهای شما احتمال دریافت بورسیه زیاد است.

آیا همه دانشگاه ها این بورس را دارند؟

این بورس در تمام شهرها و دانشگاه های دولتی وجود دارد، فقط قوانین آن متغیر است.

مدارک مورد نیاز چیست؟

به طور کلی ماهیتی مرتبط با امور اقتصادی فرد یا خانواده داشته و پایه های اقتصادی وی را جهت احراز میزان درآمد از یک سو و میزان هزینه ها از سوی دیگر نشانه می روند. و بررسی می شود که آیا فرد مورد نظر با توجه به میزان درآمد خانواده و میزان مخارج خود و با در نظر گرفتن نرخ برابری ارز بین دو کشور نیاز به کمک هزینه ای جهت پوشش هزینه های تحصیل دارد یا خیر. جزئیات، کیفیت و چیستی مدارک مورد نیاز را از مشاوران موسسه فرداد دانش پاسارگاد، جویا شوید.
این بورس به چه مقاطعی تعلق می گیرد؟
این بورس به تمامی مقاطع تحصیلی تعلق میگیرد.

شرط خاصی برای این بورس وجود دارد؟
دو شرط:
شرط اول: آماده سازی سلسله مدارکی برای نشان دادن میزان درآمد
شرط دوم:  پاس کردن واحدهای درسی به میزان تعیین شده که در هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است و معمولا برای سال اول
بین 20 تا 35 واحد درسی می باشد.

بورسیه دولتی:
بورسیه تحصیلی وزارت امور خارجه ایتالیا برای دانشجویان خارجی است.دولت ایتالیا از طرحهای بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی و IRE ( ایتالیایی های مقیم خارج از کشور) که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند، حمایت می کند. این برنامه توسط وزارت امور خارجه ایتالیا و از طریق هیئت اعزامی دیپلماتیک آن در مورد متقاضیان و دانشجویانی اجرا می گردد که علاقمند به تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا یا دیگر موسسات دولتی آموزش عالی این کشور هستند.
شرایط لازم برای دریافت بورس دولتی:
دانش زبان ایتالیایی
تسلط به زبان ایتالیایی ضروری است و باید طی مصاحبه ای که در موسسه فرهنگی ایتالیا یا دفتر فرهنگی هیئت اعزامی دیپلماتیک ایتالیا و یا در دپارتمان ایتالیایی دانشگاه انجام میگیرد، تسلط و دانش زبان ایتالیایی متقاضی اثبات شود.
انواع بورس دانشگاهی
1. پلاتینوم:
بورسیه تحصیلی پلاتینوم به ارزش 10000 یورو در هر سال برای دانشجویان رتبه اول
2. طلایی:
بورسیه تحصیلی طلایی به ارزش 5000 یورو در هر سال
3.نقره ای:
این بورسیه تمام شهریه ثبت نام را پوشش می دهد.

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا
متقاضیان پس از پایان تحصیلات خود می توانند ویزای خود را جهت جستجوی کار به مدت یک سال تمدید نمایند. متقاضیان می بایستی در مدت تعیین شده جهت تمدید اقامت، شغل مورد نظر خود را به صورت رسمی و قانونی پیدا کنند.

اخذ اقامت در ایتالیا منوط به پیدا کردن کار می باشد. در صورتی که متقاضی پس از تحصیل بتواند کار پیدا کند و به صورت رسمی قرارداد کاری با یک کارفرما امضا کند می تواند پس از ۵ سال اقامت کاری ، اقامت دائمی ایتالیا را اخذ نماید و پس از آن درخواست پاسپورت و تابعیت ایتالیایی نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه علمی فرداد دانش پاسارگاد درارتباط باشید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 27 آذر 1400

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.