همه چیز درمورد بازارهای شهر یزد

همه چیز درمورد بازارهای شهر یزد

همه چیز درمورد بازارهای شهر یزد شهر یزد بازارهایی دارد که یک زمانی محل محبوب خرید کردن شاهزاده‌های ثروتمند قاجاری بوده است. امروز اما من و شما هم از تمامی این بازارها …

کارشناس رسمی دادگستری رشته حسابداری و حسابرسی

کارشناس رسمی دادگستری رشته حسابداری و حسابرسی

کارشناس رسمی دادگستری رشته حسابداری و حسابرسی کارشناسان رسمی دادگستری در رشته‌های مختلفی خدمات گوناگونی ارائه می‌کنند. از مهمترین رشته‌های کارشناسان می‌توان به رشته حسابداری و حسابرسی اشاره کرد. اگر تخصص برای …

اُرجیست ارز دیجیتال صرافی آنلاین

اُرجیست ارز دیجیتال صرافی آنلاین

اُرجیست ارز دیجیتال صرافی آنلاین اُرجیست معرفی ارز دیجیتال صرافی آنلاین فروشگاه آنلاین و دیگر خدمات آنلاین ما در وبسایت اُرجیست سعی بر معرفی وبسایت های مختلف و آموزش های متنوع را …

روغن کنجد و روغن ارده کنجد هر دو از کنجد تهیه می‌شوند اما روش‌های تولید متفاوتی دارند. روغن کنجد مستقیما از تحت فشار قرار دادن کنجد گرفته می‌شود در حالی که روغن ارده از ارده کنجد گرفته می‌شود.

روش تهیه روغن ارده کنجد:

در تهیه روغن ارده، ابتدا کنجدها را به مدت ۸ ساعت خیس می‌کنند؛ سپس آب کنجد را می‌گیرند و آن را در دستگاه پوست‌گیری می‌ریزند تا کنجدها به یکدیگر مالیده شوند و پوست آن‌ها جدا شود. بعد از این کنجدها را در آب بسیار شور می‌ریزند تا در دو مرحله پوست کنجدها کاملا جدا شوند. در این دو مرحله کنجدها در بالای آب و پوستشان در زیر آب قرار می‌گیرد.

بعد از اینکه پوست کنجدها جدا شدند در ۳ یا ۴ مرحله، کنجدها را با آب شیرین تسویه شده می‌شویند و بعد از آن به مدت ۶ ساعت در فر بو می‌دهند. بو دادن کنجد هم آب اضافی آن را می‌گیرد و هم کمی آن را برشته می‌کند. بعد از اینکه کنجدها بو داده شدند در آسیاب های ۴۰۰ کیلویی به مدت ۲۴ ساعت آسیاب می‌شوند تا تبدیل به ارده شوند.

سپس ارده را در دستگاه‌هایی مثل گریز از مرکز می‌ریزند تا روغن و تفاله از هم جدا شوند. پس از این مرحله، تفاله کنجد هم‌چنان دارای کمی روغن است. به همین خاطر آن را در کیسه‌هایی تحت فشار می‌گذارند تا روغن آن کامل جدا شود.

در صورتی که قصد خرید روغن ارده کنجد را دارید می‌توانید به سایت فروشگاه محصولات سالم و طبیعی درکام مراجعه کنید. روغن ارده کنجد این فروشگاه خالص و درجه یک است.

روش تهیه روغن کنجد:

روغن کنجد از تحت فشار قرار دادن کنجد و استخراج روغن آن تهیه می‌شود. در این روش کنجد از یک طرف وارد یک دستگاه مانند چرخ گوشت شده و از طرف دیگر روغن و تفاله کنجد خارج می‌شود.

به صورت کلی روغن کنجد به ۲ روش پرس سرد و پرس گرم تولید می‌شود که در چند سال اخیر پرس سرد به خاطر کیفیت بالاتر جای پرس گرم را گرفته است.

همچنین پس از تولید روغن کنجد بعضی از تولیدکنندگان روغن را تصفیه شیمیایی می‌کنند تا بو و مزه آن از بین برود. این کار باعث طولانی‌تر شدن ماندگاری روغن نیز می‌شود. اما روغن کنجد تصفیه شده بخشی از خواص روغن کنجد خام حاصل از پرس سرد را به خاطر تصفیه شیمیایی از دست می‌دهد. در صورتی که روغن کنجد خام و بکر را ترجیح می‌دهید، می‌توانید به وبسایت درکام مراجعه کنید. فروشگاه محصولات سالم و طبیعی درکام یکی از مراجع معتبر در زمینه فروش انواع روغن‌های گیاهی خالص و طبیعی است. روغن کنجد درکام دارای برگه تاییدیه از آزمایشگاه است و کاملا خالص و بکر است.

روغن کنجد بهتر است یا روغن ارده کنجد؟

فرآیند تولید این دو روغن با یکدیگر متفاوت است. روغن ارده به دلیل اینکه از ارده کنجد گرفته می شود، کمی عطر و طعم ارده می‌دهد. البته با توجه به میزان فرآوری، این عطر و طعم ممکن است زیاد و یا متوسط و مطلوب باشد. اما روغن کنجد عطر و طعم کمتری دارد و ممکن است روغن همه پسندتری برای مصرف باشد.

به طور کلی در نظر داشته باشید که روغن کنجد در صورتی که خام و تصفیه نشده باشد، فقط برای پخت و پز و سالاد مناسب است. برای مصارف سرخ کردنی فقط از روغن‌های مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 30 شهریور 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.