کمک به ایتام، مددجویان و بیماران نیازمند در موسسه خیریه بنی هاشم تهران

کمک به ایتام، مددجویان و بیماران نیازمند در موسسه خیریه بنی هاشم تهران

کمک به ایتام، مددجویان و بیماران نیازمند در موسسه خیریه بنی هاشم تهران موسسه خیریه بنی هاشم تهران با چهل سال خدمت یکی از مراکزی است که خیرین با پشتوانه مردمی به …

کانال تلگرامی تولیدی کفش ارزان را چطور پیدا کنیم؟

کانال تلگرامی تولیدی کفش ارزان را چطور پیدا کنیم؟

کانال تلگرامی تولیدی کفش ارزان را چطور پیدا کنیم؟ از چالش هایی که هر فروشگاه کفش فروشی با آن مواجه می شود پیدا کردن اجناس ارزان، باکیفیت و مشتری پسند است. بعضی …

صنعت چاپ و بسته بندی با سلفون OPP

صنعت چاپ و بسته بندی با سلفون OPP

صنعت چاپ و بسته بندی با سلفون OPP فیلم های CPP (برای بسته بندی مواد غذایی)، ) OPP مصارف غذایی) ، BOPP (چاپ و بسته بندی) و bopet (چاپ پذیر و قابل …

ماشین حساب ماینر چیست؟

ماشین حساب ماینر به شما این امکان را می دهد تا از میزان برق مصرفی، میزان هش ریت، سود خالص و توان مصرفی دستگاه ماینر مطلع شده و همچنین از ارز های قابل استخراج  ماینر ها باخبر شوید. همچنین شما میتوانید نرخ لحظه ای ارز دیجتال را در وب سایت ایران ماین مشاهده کنید.

از طریق سیستم ماشین حساب ماینر می توانید دستگاه های ماینری که قصد خرید آن را دارید را با فیلتر های مختلف جستجو کرده و  میزان سود دهی و هزینه برق آنها را مشاهده کنید.

روش کار با ماشین حساب ماینر:

در ابتدا باید نوع ارز دیجیتال خود را تعیین کنید و ادامه هم می توانید نوع برق را انتخاب کنید و یا حتی دستگاه مورد نظر خود را جستجو کنید، شما میتوانید نوع ارز قابل استخراج توسط دستگاه ماینر، میزان هش ریت، توان مصرفی، میزان سود ماهانه ماینر ، هزینه برق و کازمرد استخراج را مشاهده کنید.

کدام ارز را برای استخراج انتخاب کنیم؟

استخراج بیت کوین:

بیت کوین در حال حاضر اولین ارز دیجیتال اصلی با ارزش فعلی بازار است. با این حال، این بدان معنا نیست که از نظر سود بهترین ارز دیجیتال برای استخراج است. این به دلیل تعداد زیاد هسته های استخراج ASIC یا مدارهای مجتمع با کاربردهای ویژه در شبکه بیت کوین است. بنابراین سختی استخراج به همان میزان افزایش یافت.

شما از طریق ماشین حساب ماینر ایران ماین می توانید تمام دستگاه هایی که بیت کوین را استخراج می کنند مشاهده کنید و میزان سود دستگاه های ماینر بیت کوین را مشاهده و بررسی کنید.

استخراج اتریوم:

اتریوم پروژه ای است که راه طولانی در پیش دارد. بسیاری از شرکت کنندگان در بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی می کنند که قیمت هر اتریوم از قیمت بیت کوین پیشیگرفته و به با ارزش ترین دارایی در کل فضای ارز دیجیتال تبدیل خواهد شد. اگر این امر به واقعیت تبدیل شود، استخراج اتریوم در دراز مدت یک بازی بسیار خوب و پر ارزش خواهد بود.

مهم ترین عوامل بر درآمد استخراج ارزهای دیجیتال

سخت افزار مناسب: انتخاب سخت افزار مناسب یکی از اصلی ترین فاکتورها در میزان درآمد می باشد، دستگاه های ماینر در مقایسه با پردازنده ها و کارت های گرافیک، هم میزان خرابی دارند و هم میزان بازگشت سرمایه سریعتری دارند و همچنین از میزان هزینه ارزان تر هستند. اگر دستگاه ماینر با قدرت هش ریت بالا را انتخاب کنید، به طبع هم میزان ارز بیشتری را استخراج می کنید و هم سود ماهیانه دریافتی شما بیشتر می شود.

نرخ هش: به واحد اندازه گیری قدرت پردازش شبکه بلاکچین نرخ هش گفته می شود. در واقع نرخ هش شامل قدرت محاسباتی استخراج ارزهای دیجیتال و پردازش تراکنش ها می باشد. هرچقدر میزان هش ریت بیشتر باشد، سود دستگاه های ماینر بیشتر و در نتیجه میزان بازگشت سرمایه سریعتر می شود.

استخر ماینینگ: استخر ماینینگ به دسته ای از دستگاه های ماینر گفته می شود که از سخت افزارهای خود استفاده می کنند تا درصد  موفقیت استخراج یک بلاک از رمز ارز را تقویت کنند. در واقع ماینرهای شرکت کننده در استخر استخراج، برای حل کردن محاسبات ریاضی، قدرت پردازش خود را در شبکه به اشتراک می گذراند.

هزینه های دستگاه های ماینر

هزینه های دستگاه های ماینر شامل هزینه اولیه برای خرید دستگاه ماینر و تجهیزات مربوطه به آن است. میزان هزینه برق هم برای دستگاه ماینر، هزینه ناچیزی هست که اصلا قابل رویت نیست. مسئله اینترنت هم بسیار مهم است که برای اتصال به استخر استخراج، باید از اینترنت ثابت و با کابل LAN استفاده کنید.

الگوریتم های ارزهای دیجیتال

الگوریتم SHA-256: یکی از امن ترین الگوریتم ها در دنیای رمز ارزها محسوب می شود که این پروتکل داده ها را به قطعات 64 بایتی تقیسم می کند و در نهایت یک هش 256 بیتی تولید می کند. ارزهای پشتیبانی شده توسط این الگوریتم عبارت اند از:

 1. بیت کوین (BTC) Bitcoin
 2. بیت کوین کش (BCH) Bitcoin Cash
 3. آکوین (ACOIN) Acoin
 4. پیرکوین (PPC) PeerCoin
 5. ژول کوین (XJO) Joulecoin
 6. کیور کوین (CURE) Curecoin
 7. ایمارک (DEM) eMark
 8. آنبریکبل (UNB) Unbreakable
 9. کرون (CRW) Crown
 10. ترا کوین (TRC) Terracoin

 الگوریتمEthash: همان طور که می دانید شبکه اتریوم از این الگوریتم استفاده می کند و به عنوان یکی از بزرگترین پلتفرم های غیرمتمرکز که به صورت گسترده فعالیت می کند شناخته می شود. ارزهای پشتیبانی شده توسط این الگوریتم عبارت اند از:

 1. اتریوم (ETH)
 2. اتریوم کلاسیک (ETC)
 3. یوبیک (UBQ)
 4. موزیک کوین (MUSIC)

 

الگوریتم Scrypt: در دنیای ارزهای دیجیتال الگوریتم معتبری به حساب می شود مالکان ماینرهای Scrypt بیشتر از آن برای استخراج زیر فورکهای اسکریپت DGB و Verge استفاده میکنند و از ارزهای دیجیتال زیر پشتیبانی می کند.

 1. (Litecoin(LTC
 2. (Gulden(NLG
 3. (Dogecoin(DOGE
 4. (Florincoin(FLO
 5. (Auroracoin(AUR
 6. (Einsteinium(EMC2
 7. (GameCredits(GAME
 8. (Verge(XVG
 9. (DigiByte(DGB
 10. (Emerald(EMD

الگوریتم X11: این الگوریتم پایه برای یکی از ارزهای معتبر دیجیتال به نام دش (DASH) است. هرچند استخراج Cannabiscoin (CANN) و تعدادی ارز دیگر هم بر پایه آن انجام میشود که گاهی سود بیشتری دارد.

و ارزهای دیجیتال زیر پشتیبانی می کند.

 1. Dash (DASH)
 2. Onix (ONX)
 3. DigitalPriceClassic (DPC)
 4. CannabisCoin(CANN)
 5. MonetaryUnit (MUE)

ماشین حساب ماینر

ماشین حساب ماینر به شما این امکان را می دهد تا هم از میزان هش الگوریتم ها و هم از سود ماهینه و مصرف برق مطلع شوید. همچنین ماشین حساب ماینر به شما این امکان را می دهد که ارزهایی که توسط الگوریتم پشتیبانی می شود، را مشاهده کنید. ماشین حساب به خریداران این امکان را می دهند تا قبل از خرید از میزان سود ماهیانه، کارمزد استخر و قیمت دستگاه مطلع شوند و بتوانند با اطلاعات بیشتری اقدام به خرید دستگاه ماینر کنند. برای مشاهده قیمت لحظه ای بیت

و ارزدیجیتال میتوانید به صفحه مربوطه مراجعه کرده و از قیمت تمام ارزهای دیجیتال با خبر باشید.

روش استفاده از ماشین حساب ماینر

1. برای استفاده از ماشین حساب ماینر در مرحله اول لازم است نواع ارز دیجیتالی که قصد استخراج آن را دارید، انتخاب کنید.

انتخاب ارز دیجیتالی مورد نظر

2. اگر نام دستگاه ماینری که قصد استخراج ارز مد نظر خود را می دانید می توانید با جستجو در کادر مورد نظر آن را مشاهده کنید.

جستجودستگاه ماینر مورد نظر

 پیشنهاد می شود ارز بیت کوین را برای استخراج انتخاب کنید که هم به عنوان ارزشمندترین ارز در دنیای دیجیتال محسوب می شود و هم سودآوری بیشتری نسبت به دیگر ارزها دارد. پس از انتخاب ارز مورد نظر خود، لیستی از دستگاه های ماینر به شما نمایش داده می شود که تمام اطلاعات آن هم در دسترس شما می باشد.

3. نوع برق مصرفی برای دستگاه ماینر شما، هم در میزان سود ماهیانه و هم در هزینه برق تاثیر دارد، در مرحله آخر هم پس از انتخاب نوع برق مصرفی میزان سود خالص و میزان مصرف برق دستگاه ماینر هم تغییر می کند.

انتخاب نوع برق مورد نظر

در آخر هم باید به این توجه داشته باشید که اگر قصد خرید 5 دستگاه ماینر را دارید، باید هنگام استفاده از ماشین حساب ماینر، تمامی هزینه ها اهم از میزان سود خالص ماهیانه، میزان مصرف برق را 5 برابر کنید تا مسئله میزان هزینه های جاری و سود ماهیانه مشخص شود.  در ضمن ماشین حساب ماینر شما از میزان سود خالص روزانه، ماهیانه و سالیانه مطلع می کند.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 5 تیر 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.