در رژیم های غذایی برنج را انتخاب کنیم یا نان ؟

در رژیم های غذایی برنج را انتخاب کنیم یا نان ؟ اینکه شما باید برنج یا نان انتخاب کنید به اهداف تغذیه ای شما بستگی دارد ، زیرا برنج ویتامین ها و …

10 ترفند برای افزایش سرعت اینترنت در دستگاه های اندروید

10 ترفند برای افزایش سرعت اینترنت در دستگاه های اندروید

10 ترفند برای افزایش سرعت اینترنت در دستگاه های اندروید   اینترنت امروزه به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است. بدن اتصال به اینترنت بسیاری از فعالیت های ما …

شرکت سئو تهران

شرکت سئو تهران

شرکت سئو تهران شرکت سئو تهران یکی از تخصصی ترین و حرفه ای ترین مراکز ارائه دهنده خدمات سئو در شهر تهران می باشد که سالهای سال است در این زمینه به …

تابلو برق

تابلو برق به آن دسته از تجهیزاتی گفته می شود که برای توزیع انرژی و کنترل انرژی الکتریکی استفاده می شود. در واقع تابلو برق به فضایی گفته میشود که تمام تجهیزات برقی در آن متصل می‌شود و به روشن کردن یا استفاده از قطعات برقی کمک فراوانی می کند. در واقع تابلو برق تعریف متعارفی دارد که از نظر هر کس با یکدیگر فرق دارد. تابلو برق ها در واقع ترکیبی از چند کلید و پریز هستند که با استفاده از تجهیزات مختلف مثل تجهیزات کنترل حفاظت اندازه گیری و تنظیم به یکدیگر متصل می شود و بر روی یکدیگر شدن در واقع تجهیزات تابلو برق بسیار متنوع هستند و با ابزارهای نمایش بر روی یکدیگر نصب می‌ شوند و به اجزای مختلفی تقسیم ‌بندی می ‌شود در این متن می خواهیم شما را با انواع تابلو برق ها و هدف از تابلو برق آشنا کنیم برای اطلاعات بیشتر متن زیر را تا انتها بخوانید.

هدف از استفاده تابلو برق

هدف مختلفی وجود دارد که افراد از تابلو برق استفاده می کنند. استفاده از تابلو برق هزینه کمتری برای سیستم های الکتریکی دارد. تعمیر سرویس ها و نگهداری آنها راحت است به تامین ایمنی کمک فراوانی می‌کند و کنترل حفاظت شده را به وجود می آورد.

تابلو سازی

تابلوسازی به رشته ای از ترکیبات گفته می ‌شود که در یک محفظه قرار دارد و تجهیزات الکتریکی را شامل می‌ شود تابلوسازی چندین آیتم اصلی برق را به یکدیگر متصل می کند در درجه حفاظتی قرار دارد و در مغازه آنها جهت جداسازی قرار گرفته است اصول تخصص آنها بسیار مهم است و معمولا توسط افراد ماهر و کاربلد انجام می‌ گیرد. آشنایی با تاسیسات الکتریکی بسیار راحت است و همچنین در تابلو برق ها از رله و ریمپ استفاده می شود که کار را راحت تر می کند. تابلوسازی کاری است که به وصل کردن قطعات برقی و الکتریکی می پردازد. در ادامه شما را با انواع تابلو برق از نظر سطح ولتاژ تابلو برق فشار متوسط آشنا می کنیم برای اطلاعات بیشتر راجع به انواع تابلو برق متن را تا انتها مطالعه بفرمایید.

انواع تابلو برق از نظر ولتاژ

تابلو برق ها از نظر ولتاژ به دو دسته فشار متوسط یا فشار قوی تقسیم بندی می شود. تابلو برق فشار متوسط به تابلو برق می‌گویند که معمولاً از ۱ تا ۳۶ ولتاژ قرار دارد و از چند سلول مونتاژ می شود تجهیزات داخلی این تابلو برق ها از ترانسفورماتورهای اندازه گیری جریان کلید جداکننده رله لوازم و تجهیزات کنترلی هستند تابلو برق فشار ضعیف به تابلو برق گفته می‌شوند که از ولتاژ های ضعیف تر با فرکانس های پایین تر ساخته شده است.

تابلو برق های فشار ضعیف در استانداردهای مختلفی ساخته شده است و از فیوز های متعدد پیروی می کند این تابلو برق ها از جنس عایق شدن ورقه های آهن هستند. تابلو برق ها ولتاژ شامل به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند که شامل پایه فیوز نول سیم کشی انتقال سیم و غیره هستند. تابلو برق بسیار مختلف هستند و از نظر ولتاژ بسیار متعدد هستند معمولا در رنگ قرمز زرد و آبی وجود دارد و سیم نولی که در تابلو برق ها از به رنگ سیاه می باشد.

انواع تابلو برق فشار ضعیف

تابلو برق های فشار ضعیف در سطح ولتاژ کمتر قرار دارد و این تابلو برق به صورت دیواری و ایستاده و کشویی هستند تابلو برق فشار ضعیف به ترانس وصل می شود و به کار توزیع کنترل می پردازد تابلوهای نیمه اصلی فشار ضعیف و تابلوهای گفته می‌شود که به صورت مستقل وجود دارد. تابلو های فرعی به منظور کنترل سیستم های برقی و توزیع در موتورخانه ها رختشوی خانه ها و آشپزخانه‌های بزرگ استفاده می شود. تابلو برق و روشنایی که همانطور که از نامش مشخص است کارش توزیع و کنترل برق روشنایی و پریز های عمومی است.

ساخت تابلو برق

تابلو برق به روش های مختلف طراحی می ‌شود. نکات مربوط به رعایت مسائل ایمنی بر اساس سازمان بودجه باید مشخص شود رنگ آمیزی تابلو برق ها باید طبق آمار وزارت نیروگاه های کشور باشد. کلید ورودی و خروجی باید به صورت خودکار کار کند سیم کشی داخلی تابلو ها باید با عایق های مختلف انجام بگیرد ارتفاع آنها نباید از ۱۷۵ سانتی متر بیشتر باشد و دستی را باید به صورت دقیق وجود داشته باشد کابل ها کاربرد بسیار زیادی دارد و اگر در نصب کابل دقت لازم صورت نگیرد مشکلات فراوانی را به همراه می آورد.

انواع تابلو برق ها از نظر محل نصب

تابلو برق برگ ها از نظر محل نصب نیز به دسته های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود تابلو برق و بیرونی در فضای باز دست می شود و نقش حفاظت کننده ساختمان را دارد از ضخامت بدن به حداقل ۲ میلی‌متر می‌رسد ابعاد آن حدود ۵ سانتیمتر است. بدنه تابلو برق ها بزرگتر می باشد. تابلو برق ها مجهز به قفل مناسب می باشند این تابلو برق ها از فونداسیون های مختلفی ساخته می‌شوند رنگ آمیزی بدن بسیار مقاوم است و در برابر نور آفتاب بسیار از خود مقاومت نشان می‌دهد.

نوع دیگری از تابلو برق تابلو برق درونی است. تابلوهای برق هایی هستند که در محفظه های سرپوشیده قرار دارد و وظیفه نگهداری از تجهیزات مختلف را دارد تابلو برق های درونی ایستاده طول ورقها آنها به دو میلیمتر می باشد از نقش آهن ساخته می شود ابعاد آن ها معمولا ۲۲۰ سانتیمتر می رسد.

تابلو برق های دیواری یکی دیگر از تابلو برق هایی هستند که کارایی بسیار زیادی دارد و به روی دیوارها در داخل محیط های کاری نصب می گردد

یکی دیگر از محصولات برقی و کارایی بسیار زیادی دارد تابلو برق کنترل از تجهیزات مختلف ساخته شده از این تابلو برق از نظر ساختار بسیار مختلف است. تمام قطعاتی که درون محفظه به کار رفته است فلزی هستند تمام کلید ها ترانس ها جریان ولتاژ لوازم اندازه گیری و شین ها در داخل آن نصب می گردد.

بسیار پرکاربرد هستند تابلوها که درون محفظه قرار دارد با استفاده از یک کابل از یکدیگر تفکیک شده‌اند تابلو برق از نظر ایستایی بسیار مختلف هستند و بر روی موتورخانه آنها وجود دارد. تابلو برق ایستاده ثابت در قسمت فوقانی نصب شده است و تمام کلید ها رله ها کنتاکتور ترمینال ها در داخل این تابلو برق قرار می‌گیرد. این تابلو برق هم از نوع دیواری و هم از نظر فشار زیادی وجود دارد و افراد با توجه به نیاز شان می توانند آن را از تهیه کنند. نکته ای که حائز اهمیت است برای نصب تابلو برق ها باید از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرند.

شرکت مهندسی تکین تابلولیان​

شرکت تکین تابلو لیان- تولید کننده انواع تابلوهای فشار متوسط و فشار ضعیف فیکس و کشویی تا سطح ولتاژ ۳۶ کیلو ولت – در تمامی شاخه های مختلف صنعت و ساختمان مانند صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، فولاد ، خودرو ، صنایع غذائی ، سد سازی ، نساجی ، وزارت نیرو ، صدا و سیما ، مخابرات ، صنایع دفاع ، فرودگاه و … از سال ۹۰ فعالیت خود را آغاز نموده و با اتکا به تجربه مؤسسین خود (که هر یک حداقل پانزده سال سابقه فعالیت در این حوزه را دارا می باشند) فرآیند تجهیز و راه اندازی را به سرعت انجام داده و قدم به عرصه تولید نهاده است..

jراه های تماس

info@takintableau.com || takingroup1@gmail.com

دفتر مرکزی: ۰۲۱۷۷۵۸۴۹۲۱ – ۷۶۲۶۷۱۶۲ ۰۲۱|| کارخانه: ۰۲۱۷۶۲۶۴۶۷۰

پاسخگویی ۲۴ساعته و اضطراری : ۰۹۲۰۷۹۳۹۱۲۸

تهران – جاده آبعلی – منطقه صنعتی کمرد – روبروی پمپ بنزین کمرد خیابان سنگ لشگری – پلاک ۹ – شرکت مهندسی تکین تابلو لیان

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 10 آذر 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.