معرفی مرکز ثبت نام لاتاری برتر مهاجر

معرفی مرکز ثبت نام لاتاری برتر مهاجر

این روزها ممکن تبلیغات لاتاری را در سطح اینترنت یا خیابان‌ها ببینید، مراکز مختلفی این خدمات ارائه می‌دهند که می‌توانید امور لاتاری خود را به آن بسپارید. مسئله مهمی که باید به …

ارسال پیامک با تفکیک پیش‌ شماره

پیام های تبلیغاتی و ارسال آن ها به صورت انبوه می تواند کمک شایانی در کسب و کار شما نماید، شما با بهترین پنل پیامکی و با ارسال پیام‌ های تبلیغاتی می توانید مشتریان …

رزرو هتل و هتل آپارتمان مشهد و تبریز با شرایط ایده آل

رزرو هتل و هتل آپارتمان مشهد و تبریز با شرایط ایده آل

رزرو هتل و هتل آپارتمان مشهد و تبریز با شرایط ایده آل هتل آپارتمان مهستان یکی از مجلل ترین هتل آپارتمان های پایتخت مذهبی ایران مشهد است. هتل بی عیب و نقص …

چگونه سوله ارزان قیمت بسازیم ؟

سوله یکی از سازه های فلزی شناخته شده در کل جهان است که به کمک آن میتوان ساختمان های بسیار بزرگ را با حداقل ستون و همچنین حداقل اسکلت و بار سازه ، اجرا کرد . شاید در گذشته سوله ها در سازه هایی چوبی نمایان می شدند اما امروزه میتوان به روش های مهندسی نوین ، سوله هایی را ساخت که ارتفاع آنها چند ده متر بوده و تنها چند ستون در داخل آن به کار رفته باشد .

سوله ها انواع مختلف دارند که ممکن است اسامی آنها را شنیده باشید برای مثال سوله های تیرورقی که اولیه ترین نسل سوله ها بودند و با تیرهای فولادی بزرگ و سقف های شیب دار ساخته می شدند . یا سوله های سبک که در سال های اخیر بسیار زیاد اسم آنها را می شنویم که به دلایل مهندسی شده ، بسیاری از محدودیت های سوله های سنگین و تیرورقی را از میان برداشتند .

در این بین کارفرمایانی که قصد دارند تا سوله برای کارگاه یا کارخانه یا واحد خودشان اجرا کنند ، با توجه به افزایش های مکرر و سرسام آور قیمت فولاد ، به دنبال این هستند که هزینه های ساخت سوله را کاهش دهند . شاید اکنون اینگونه تصور کنید که باید تمامی سوله ها را به روش سبک و با سوله سبک ساخت تا هزینه ها کم شود اما در عمل اینگونه نیست !

سوله ها با توجه به شرایط زمین ، منطقه ساخت ، متراژ و همچنین نوع کاربری سوله طراحی و اجرا می شوند . برای مثال طبق استاندارد ها و تعاریف نظام مهندسی ، بار برف یعنی میزان فشاری که یک متر مکعب برف ، به یک متر مربع مساحت زیرین خود وارد می کند . در مناطق کوهستانی کشور به این دلیل که در زمستان و همچنین پاییز بارش برف بسیار زیادی اتفاق می افتد ، بار برف باید دقیقا محاسبه شود به این دلیل که ممکن است برفی که روی سقف سوله شما باریده است ، به دلیل سرما حتی تا یکماه در روی سقف بماند و این برف ، باری بروی سقف شما ایجاد می کند .

تمامی این موارد باید در ساخت سوله مدنظر قرار داده شود . بار برف یک نمونه از مواردی بود که در ساخت و طراحی سوله تاثیر گذار است . برای مثال خاک منطقه مدنظر شما باید آزمایش شود و متناسب با همان خاک و نوع سوله ، فنداسیون اجرا شود . برای برخی از سوله ها فنداسیون به شکل منفرد اجرا می شود و در زیر هر ستون از پایه های سوله ، یک فنداسیون مکعبی اجرا می شود که ساده ترین و سریع ترین نوع فنداسیون است .

برای برخی از سازه ها فنداسیون به شکل نواری اجرا می شود و از هر ستون به ستون دیگر به شکل عمودی و افقی ، فنداسیون اجرا می شود ( همانند پی ساختمان های آرماتور که اکثرا مشاهده کرده‌اید )

برای برخی سازه ها نیز که وزن بسیار بالایی دارند ، فنداسیون به شکل سراسری اجرا می شود ، یعنی سراسر زمین ساخت سوله ، پوشیده از فنداسیون خواهد بود .

بنابراین اگر شما در فکر ساخت سوله ارزان و با حداقل هزینه هستید ، باید گفت 4 فاکتور اشاره شده یعنی شرایط ساخت ، زمین سوله ، نوع کاربری و همچنین ابعاد سازه برای سوله ساز یا به عبارتی مجری کار بسیار مهم هستند و پس از بررسی های دقیق و با توجه به تجربه مجری در زمینه ساخت سازه ، باید دید که کدام نوع سوله برای زمین شما مناسب است .

سوله های ارزان قیمت

پس از حرف های گفته شده در بالا ، اصلا بررسی کنیم که کدام سوله ها در حالت کلی و در مجموع قیمت کمتری دارند ! سوله در حالت کلی دو نوع سبک و سنگین دارد . سوله های سبک به این دلیل که سراسر پوشیده از فولاد هستند و تیرهای ستون و سقف آنها تماما از فولاد ساخته می شود ، به دلیل وزن بالا و تناژ بالای فولاد ، قیمت بالاتری دارند . همچنین با توجه به وزن کلی سوله ، فنداسیون نیز باید مستحکم اجرا شود و لذا بازهم هزینه بیشتری متحمل شما خواهد بود .

البته توجه به این نکته مهم است که سازه های سنگین با پیدایش سوله های سبک به شکل کامل کنار رفته نیستند و هنوز هم این سازه ها در سال 2023 ساخته می شوند و در سال های آتی نیز ساخته خواهند شد چرا که در برخی شرایط و برخی سوله ها ، استفاده از سوله های تیرورقی بسیار مقرون به صرفه تر و متسحکم تر است . اینگونه تصویر نکنید که هزینه ساخت سوله تیرورقی با آن حجم از فولاد بسیار کم خواهد بود ( در مقایسه با سوله های سبک ) اما با توجه به شرایط خاصی که ممکن است بوجود آید ، سوله تیرورقی به دلیل استحکام سازه ، میتواند گزینه بهتری نسبت به سبک باشد و لذا بنابر تشخیص سوله ساز باید از این نوع سوله استفاده کرد .

این موارد بحث های تخصصی هستند که هدف از گفتن آنها این است که نمیتوان همواره درگیر هزینه ها بود و باید کلیت و استحکام را در الویت قرار داد .

سوله ساز معتبر کیست ؟

در این بین ممکن است سوالی پیش آید که ما چگونه میتوانیم به یک سوله ساز اعتماد کنیم تا هزینه های ما نیز مدیریت شود ؟ باید گفت سوله سازها ممکن است باعث تحمیل هزینه های اضافی شوند و برای مثال وزن سازه را هنگام بارکشی یا هنگام تحویل جابجا کنند که البته سوله ساز های معتبر در کشور ما بسیار هستند و متاسفانه برخی شرکت ها که سوله ساز نیستند ، سعی در خراب کردن نام سوله سازان معتبر دارند .

سوله سازهای معتبر همواره نمونه کارهای قدرتمندی دارند و اعتبار آنها نیز روشن است بنابراین سعی داشته باشید تا از همان ابتدا با مجری هایی همکاری کنید که اعتبارلازم را برای همکاری داشته باشند . توجه کنید که اکیپ های معتبر ، سابقه کار ، نمونه کارهای اجرا شده ، رضایت کارفرمایان قبلی و همچنین صداقت در مشاوره و اجرای پروژه در کنار دقت و سرعت ، همگی فاکتورهایی هستند که لازمه اعتماد به یک سوله ساز است .

اگر قصد دارید تا یک سوله با قیمت مناسب و استحکام لازم بسازید ، کلید این کار همکاری با سوله ساز معتبر است .

منبع : https://saboktarh.com/build-a-light-shed/

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.