نمایندگی لباسشویی سامسونگ در مشهد

نمایندگی لباسشویی سامسونگ در مشهد

نمایندگی لباسشویی سامسونگ در مشهد در سال های اخیر لباسشویی‌ها جزء مهم ترین و پرکاربردترین لوازم آشپزخانه به شمار می آیند. وجود این لوازم در هر خانه ای بسیار لازم و ضروری …

معرفی آژانس های مسافرتی , تورهای مسافرتی داخلی ,تور لحظه آخری, تور خارجی

معرفی آژانس های مسافرتی , تورهای مسافرتی داخلی , تور خارجی سایت مامنت نت یک مرجع اطلاع رسانی تور , گردشگری و هتل است که با هدف دسته بندی و ارائه اطلاعات …

هزینه و قیمت تدریس خصوصی دروس دانشگاهی در تهران حضوری و آنلاین

هزینه و قیمت تدریس خصوصی دروس دانشگاهی در تهران حضوری و آنلاین

در این مقاله در رابطه با هزینه و قیمت تدریس خصوصی دروس دانشگاهی در تهران حضوری و آنلاین توضیح داده می شود. نرخ کلاس های خصوصی دانشگاهی به عوامل مختلفی بستگی دارد …

طراحی ویلای حرفه ای با گروه معماری بام

ساخت ویلا

ویلاها به طور معمول درمناطق اقلیمی و خوش آب و هوا در اطراف شهرهای کشور ساخته می شود و بیشتر اوقات برای تفریح مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که ویلاها فقط در این نواحی ساخته نمی شود. علاوه بر مناطق ذکر شده؛ برخی از ویلاها نیز به دستور صاحبخانه در مناطق شهری بنا می شود.

ساخت و طراحی ویلا شامل مقررات و چارچوب هایی می شود که حتما لازم است تا از طرف صاحب ملک رعایت شود تا به راحتی و بدون دشواری کار پیش برود.

تفاوت ویلاها با سازه های معمولی

در میان پروژه هایی که توسط معماران انجام می شود، طراحی ویلا جزء کارهایی است که خلاقیت زیادی را از سوی معماران همراه است.

در زمان طراحی ویلا، دست معمار نسبت به آپارتمان های شهری بسیار باز تر می باشد. چرا که محدودیتی از قبیل متراژ و موارد دیگر ندارد و معمار می تواند سازه ای زیبا، خلق و اجرا کند.

طرح ویلاها دارای تفاوت های گوناگونی با ساختمان های شهری است. از قبیل:

– متراژ

– متنوع بودن محیط

– سبک

– نما

بنابراین؛ طراحی ویلاها مستلزم صرف شدن زمان و دقت و ظرافت بالایی می باشد تا مانند یک اثر هنری، جزِئیات و خرده کاری ها با دقت لازم شکل بگیرد.

ساخت و طراحی ویلا به وسیله ی ابزارآلات گوناگون و مصالحی از قبیل:

– آجر

– بلوک

– به وسیله ی سازه فلزی، چوبی و یا بتنی انجام می شود.

مراحل ساخت ویلا

تمام فرایند ساخت ویلا در پنج مرحله انجام می پذیرد:

فوندانسیون- اعمال اسکلت- سفت کاری- نازک کاری- نماسازی و محوطه سازی که تاثیر به سزایی در زیبایی ظاهر دارد.

معایب و مزایای ساختمان های شهری و ویلایی

یکی از معایب زندگی در شهر، نداشتن چشم اندازی از طبیعت است. این امر موجب آلودگی هوا نیز می باشد که علاوه بر تاثیر بر سلامت ذهن، بر سلامت جسم نیز تاثیرگذار است.

به همین دلیل، باغ ها و شهرک های ویلایی زیبا یک انتخاب عالی برای دستیابی به آرامش ذهنی و جسمی است که از مزایای آن می توان به زیبایی، سکوت دلنشین، پاک بودن هوا به خاطر محوطه های سبز و گلزارها اشاره کرد.

این امر سبب شده است تا بسیاری از ساکنین شهرهای بزرگ مانند تهران، به ایده ی ساخت و طراحی ویلا در اطراف مناطق کوهستانی و ویلایی خارج از شهر مانند کرج، لواسان، دماوند، رودهن، فشم، آبعلی، و سایر نواحی مشابه می باشند.

افزایش سطح کیفیت زندگی و آرامش عمیق و درونی ساکنین، یکی از ملاک های اصلی در طراحی ویلا و در مجموع هرگونه محیط مسکونی می باشد.

اصول ابتدایی

برای شروع و ساخت هر سازه ای، اصلی ترین امر در جهت شروع مراتب پروژه، داشتن طرحی استاندارد و کامل است. همچنین داشتن برنامه ریزی و نظم گرفته، امری راهبردی و کاربردی در زمینه ساخت می باشد.

اولین گام در شروع یک پروژه ی طراحی ویلا، مطالعات ابتدایی در رابطه با شرایط اقلیمی همچون نوع بافت شهرسازی، شرایط محیطی، سر و صدا و نیز میزان رفت و آمد در آن محل می باشد.

گام بعدی پروژه، ایده پردازی اولیه با در نظر گرفتن خواسته ها و علایق مشتری و صاحب ملک انجام می شود.

سپس ایده پردازی اولیه با توجه به سلیقه و نیاز مشتری و صاحب زمین انجام می شود.

اصول طراحی ویلا تنها از طراحی نمای ساختمان برخوردار نیست، بلکه یک ویلای مجهز و کامل؛ از ساخت محوطه و محیط اطراف ساختمان، آبنما، زمین مخصوص بازی، استخر، منظره های زیبا و موارد دیگر تشکیل شده است.

در طراحی ویلا؛ فرم و عملکرد بریکدیگر مؤثر می باشند. طرح مورد پسند و مطابق با استانداردهای خواسته شده در کنار هم و بهره گرفتن این دو امر(فرم و عملکرد) صورت می پذیرد و ما را به طرح ایده آل می رساند.

طراحی ویلا به طور کامل یک امر و حرفه خاص است که غیر از داشتن علم معماری، به داشتن خلاقیت و علاقه ی بسیار بالا نیز نیامند است. زیرا طراحی ویلا بر خلاف پروژه های ساختمانی که تنها بر هدف فروش و تجارت متمرکز است، علاوه بر این هدف؛ اهدافی چون زیبایی، آسودگی خاطر، تفریح و … شکل می گیرد تا خالق زیبایی های چشمگیری شود.

بنابراین بسیار حائز اهمیت است که ویلایی که صاحب ملک ساخته است، با تمام عوامل و جوانب در نظر گرفته شده مورد پسندش واقع شود. برای این امر؛ این عمل بسیار اهمیت دارد که صاحب ملک، ساخت ویلای خود را به چه شرکت یا گروهی واگذار می کند.

می توان مطمئن بود که برای احساس رضایت کامل و خرسندی از پروژه، نیاز به یک تیم حرفه ای و با تجربه که در تمام مراحل طبق اصول پیش برود، وجود دارد.

هزینه های ساخت ویلا صرف مواردی از قبیل:

هزینه ی طراحی پلان- هزینه ی طراحی نما- هزینه ی محوطه سازی- هزینه ی طراحی و ساخت دکوراسیون داخلی- هزینه ی مصالح و … است.

ویلای مدرن

ویلای مدرن نوعی از انواع طراحی های ویلایی می باشد که بر اصول مدرنیسم می باشد.

طراحی حجم، نقشه و ساختار ویلای مدرن؛ همه در عملکرد معماری حرفه ای صورت می پذیرد.

این سبک، امروزه بین المللی شده است.

ویلاهای مدرن متعلق به زمان و مکان خاصی نمی باشد و مبتنی بر ساختار ویلا است.

بنابراین برای بسیاری از مهندسان و صاحب ملک هایی که در حوزه ی ساخت ویلا فعالیت می کنند، این امر مورد توجهشان قرار گرفته است.

پس ویلای مدرن بر عوامل دیگری چون محوطه سازی و طراحی ساختمان اصلی، نما و … تاثیرگذار است.

ایده طراح ویلای مدرن ممکن است در جلوه ی ویلا آپارتمان، ویلای یک طبقه و یا ویلایی مدرن دوبلکس شکل بگیرد.

نما و ظاهر یک ویلای مدرن اصولا شامل سطوح شیشه خور بزرگ می باشد و از تلفیق احجام ساده

شکل می گیرد. این نما ارتباط مستقیم زیبا و چشمگیری میان فضای داخلی و محوطه ایجاد می سازد.

مصالح ساخت ویلیا مدرن

مصالح ساخت ویلای مدرن معمولا بتن و سیمان است و رنگ های خنثی و سفید در آن مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به این که متریال اصلی و عمده برای سازه های مدرن، بتن و فولاد می باشد؛ اما لازم به ذکر است که با رویکرد معاصر و پسا مدرن، می توان از متریال متنوعی برای ساخت ویلای مدرن بهره گرفت و طرح های متنوعی را اجرا کرد.

ویژگی‌های شاخص ویلای مدرن

سادگی

توجه به طبیعت و تندیس گرایی

حذف تزئینات و المان‌های زائد

شفافیت

پلان‌ های باز

ترکیب احجام مکعبی و خالص

طراحی ویلیا مدرن

طراحی مدرن ویلا، اصول مدرنیسم، ساده گرایی و دید جهانی به فضای مسکونی را در ساخت ویلا نمایان می سازد.

ویژگی های اصلی ویلاهای مدرن، گرایشی ساده در عین حال لوکس و مدرن، استفاده از فضاهای پر نور و زیبا و موارد دیگر است.

مدل ویلای مدرن با وال های شیشه ای، متریال بتن و سیمان و کشیدگی فرم ها، همچنین نقشه پلان ویلایی باز و آزاد، دارای محبوبیت زیادی می باشد.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 5 خرداد 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.