چرا پای بعضی افراد پرانتزی شکل است؟

چرا پای بعضی افراد پرانتزی شکل است؟

پای پرانتزی شکل,بيماري پای پرانتزی شکل,پای پرانتزی شکل در بارداري,علائم پای پرانتزی شکل,درمان پای پرانتزی شکل,درمان پای پرانتزی شکل با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان پای پرانتزی شکل,پای پرانتزی شکل را چگونه درمان کنيم,پای پرانتزی شکل در کودکان,پای پرانتزی شکل در بزرگسالان,پای پرانتزی شکل در نوزادان,پای پرانتزی شکل در بهار,پای پرانتزی شکل در تابستان,پای پرانتزی شکل در پاييز,پای پرانتزی شکل در زمستان,آشنايي با پای پرانتزی شکل,همه چيز در مورد پای پرانتزی شکل,پای پرانتزی شکل واگيردار است,پای پرانتزی شکل و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان پای پرانتزی شکل

چرا پای بعضی افراد پرانتزی شکل است؟

به گزارش بی اس ام اس پرانتزی بودن پا یا اصطلاح علمی آن ژنوواروم یکی از شایع ترین مشکلات مربوط به مفصل زانو است که می تواند به خاطر مشکلات و اختلال در اتصال استخوان ران و ساق به یکدیگر باشد. البته در بسیاری از موارد ژنوواروم، خود استخوان ساق و ران هم دچار انحنا هستند و همین مساله یک حالت کمانی را برای کل پا به وجود می آورد.درمان نکردن این مشکل در بزرگسالی می تواند منجر به استئو آرتریت زودرس یا همان آرتروز مفصل زانو شود یا مشکلات حرکتی و ساختاری دیگری را برای زانو به وجود بیاورد. ژنوواروم به طور طبیعی بین نوپاها و کودکان زیر دو سال دیده می شود و معمولا تمامی کودکان تا سن سه الی چهار سالگی درجاتی از ژنوواروم را دارند و اغلب اینها خودبه خود و بعد از یک سالگی به تدریج تغییراتی برای اصلاح این حالت در پایشان به وجود می آید اما اگر ژنوواروم باقی ماند باید کودک را تحت نظر قرار داد.نرمی استخوان یا همان راشیتیسم، مشکلات استخوانی در محل صفحه رشد، اختلال در اتصال طبیعی استخوان ها، تغذیه نامناسب در سنین کودکی و بعضی بیماری های خاص می توانند باعث ژنوواروم شوند یا در واقع باعث شوند حالت کمانی پا در زمان کودکی همچنان باقی بماند. اگرچه مسایلی مثل عفونت ها، مشکلات اسکلتی و بعضی تومورها ممکن است باعث کمانی شدن یک طرفه استخوان پا شوند که بسیار نادر است.

چرا پای بعضی افراد پرانتزی شکل است؟

چاقی، زود راه افتادن، سابقه خانوادگی و مشکلات ژنتیکی هم می توانند باعث باقیماندن پاهای پرانتزی در بزرگسالی شوند. ژنوواروم به طور طبیعی درد و هیچ علامت دیگری ندارد و اختلالی برای راه رفتن ایجاد نمی کند؛ اگرچه پزشکان به افراد دارای ژنوواروم شدید ورزش های سنگین را توصیه نمی کنند و اغلب علت مراجعه مبتلایان به این حالت به خاطر ظاهر است. اما در موارد حاد بیماری به خصوص مواردی که به علت راشیتیسم به وجود آمده اند برای پیشگیری از آرتریت زودرس به این بیماران توصیه به عمل می شود. ژنوواروم های یک طرفه ممکن است باعث مشکلات اسکلتی بعدی به خاطر تغییرات جبرانی در حالت بدن شوند و به همین دلیل باید این موارد را درمان کرد. ژنوواروم باید توسط متخصصان ارتوپد و به وسیله انجام یک جراحی تقریبا سخت درمان شود.

منبع:aftabir.com

چرا پای بعضی افراد پرانتزی شکل است؟

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.