عوارض و موارد مصرف قرص حساسیت فصلی و پوستی

عوارض و موارد مصرف قرص حساسیت فصلی و پوستی

قرص حساسیت قرص حساسیت پوستی ,قرص حساسیت پوستی کهیر,قرص حساسیت پوستی چیست,قرص حساسیت پوستی,قرص حساسیت پوست,قرص ضد حساسیت پوستی,قرص های حساسیت پوستی توضیحاتی در مورد قرص حساسیت وقتی در معرض یک ماده‌ی …

عوارض و موارد مصرف کپسول سلبرکس 100 چیست

عوارض و موارد مصرف کپسول سلبرکس 100 چیست

کپسول سلبرکس کپسول سلبرکس ,کپسول سلبرکس عوارض,کپسول سلبرکس ایرانی,کپسول سلبرکس 200 میلی گرم,موارد مصرف کپسول سلبرکس,خواص کپسول سلبرکس,قیمت کپسول سلبرکس توضیحاتی در مورد کپسول سلبرکس داروی سلبرکس با نام لاتین Celebrex، که …

گل زیرفون و سردردهای عصبی

گل زیرفون و سردردهای عصبی

گل زیرفون و سردردهای عصبی خواص گل زیرفون,فواید گل زیرفون,گل زیرفون درمانی,خاصیت گل زیرفون,خواص گل زیرفون درمانی,خواص گل زیرفون برای پوست,خواص گل زیرفون برای مو,خواص گل زیرفون برای جوانی,خواص گل زیرفون برای …

شش دشمن ستون فقرات

ستون فقرات,بيماري ستون فقرات,ستون فقرات در بارداري,علائم ستون فقرات,درمان ستون فقرات,درمان ستون فقرات با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان ستون فقرات,ستون فقرات را چگونه درمان کنيم,ستون فقرات در کودکان,ستون فقرات در بزرگسالان,ستون فقرات در نوزادان,ستون فقرات در بهار,ستون فقرات در تابستان,ستون فقرات در پاييز,ستون فقرات در زمستان,آشنايي با ستون فقرات,همه چيز در مورد ستون فقرات,ستون فقرات واگيردار است,ستون فقرات و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان ستون فقرات
ستون فقرات, بد خوابیدن

شش دشمن ستون فقرات

به گزارش بی اس ام اس در داخل هر کدام از مهره ها سوراخ بزرگی وجود دارد. این سوراخها در طول ستون مهره ها مجرایی را تشکیل می دهند که نخاع، یعنی طنابی که از مغز جدا می شود در داخل آن قرار گرفته است. اتصال مهره ها به یکدیگر بسیار دقیق است و آن چنان استحکامی به ستون مهره ها می دهد که وزن بدن را به راحتی تحمل می کند و به چپ و راست؛ جلو و عقب نیز خم می شود، و در همین حال نخاع را که ساختمان عصبی بسیار ظریف و مهمی است، در داخل خود محافظت می کند.

1 – شکم بزرگ :
در این حالت، چون تعادل انحنای کمری یا لوردوز به هم می خورد ستون مهره ها ناچار است انحنای مهره های سینه ای یا کیفوز را بیشتر کند و همین امر به گودی زیاد کمر، قوز پشتی و بر هم خوردن راستای قرار گرفتن سر و انحنای گردنی منجر می شود و درد ایجاد می شود. …..

2 – بد خوابیدن :
وقتی اصول صحیح خواب را رعایت نمی کنید می بینید که صبح روز بعد از شدت درد قادر به بلند شدن نیستید. بهتر است به پهلو بخوابید و بالش شما فاصله شانه تا سر را پر کند. اگر به پشت بخوابید، قوس گردنی شما در صورت مناسب نبودن بالش به جای تمایل به عقب، به جلو می آید و آرتروز گردنی و درد ایجاد می شود. بدون بالش خوابیدن یا بالش کوتاه همان قدر بد هستند که انتخاب بالش بلند. دمر هم نخوابید و اگر مجبورید یک بالش زیر شکم و لگن خود بگذارید تا گودی کمرتان زیاد نشود و محل اتصال مهره آخر کمر به باسن دردناک نشود. تشک شما نباید زیادی نرم یا زیادی سفت باشد.

ستون فقرات, بد خوابیدن

3 – بغل کردن بچه ها :
بستن حامل هایی که بچه ها را در آن می گذارید به ستون مهره شما فشار می آورد. اگر می خواهید فرزندتان را بغل کنید او را به پهلو تکیه بدهید، یعنی یک پایش جلو و پای دیگر بچه عقب باشد تا وزن او به پهلویتان وارد شود.

4 – نشستن چهار زانو یا دو زانو :
وقتی چهار زانو یا دو زانو می نشینید باعث تخریب غضروف خود می شوید. روی صندلی استاندارد بنشینید و زاویه ١٢٠ درجه را رعایت کنید. قوز به جلو (زاویه کمتر از ٩٠) و یا عمود نشستن راستاها را به هم می زند و بدن ما سعی می کند به عضلات منطقه فشار بیاورد تا در حد ممکن راستاهای طبیعی را حفظ کنند و همین عامل، درد را به وجود می آورد. پا، باسن، پشت و کتف شما باید نقاط تماس هنگام نشستن صحیح باشند.

5 –  ایستادن طولانی :
معمولا به دلیل وجود شکم برآمده در چاق ها و یا عضلات ضعیف کمری در لاغرها و از همه بدتر عدم رعایت اصول صحیح ایستادن، به دنبال طولانی ایستادن دردها شروع می شوند. وقتی می ایستید باید یک پا جلوتر از دیگری باشد و پای دیگر ١٥ سانتی متر بالاتر باشد تا فشار وزن تان عملا تقسیم شود. پاها را مرتب با حفظ همین ١٥ سانتی متر از زانو خم کنید تا لوردوز کمری زیاد نشود و درد و خستگی به وجود نیاید. در بعضی مشاغل، داشتن زیرپایی الزامی است.

6 – بلند کردن جسم سنگین :
رعایت اصول بلند کردن اجسام مهم است. جسم را با دست بگیرید. یک پا اهرم و پای دیگر جلو باشد. دست ها به بدن چسبیده باشد و از راستای دست ها نیرو بگیرید نه از کمرتان.
منبع:sina-co.ir

شش دشمن ستون فقرات

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 14 مرداد 1395
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.