راه های تشخیص و درمان فشار خون پایین

راه های تشخیص و درمان فشار خون پایین

راه های تشخیص و درمان فشار خون پایین فشار خون پایین,بيماري فشار خون پایین,فشار خون پایین در بارداري,علائم فشار خون پایین,درمان فشار خون پایین,درمان فشار خون پایین با طب سوزني,مواد غذايي مناسب …

عوارض و موارد استفاده کپسول ژری لاکت چیست

عوارض و موارد استفاده کپسول ژری لاکت چیست

کپسول ژری لاکت کپسول ژری لاکت ,کپسول ژری لاکت چیست,کپسول ژری لاکت,قرص ژری لاکت چیست,قرص ژری لاکت برای چیست,عوارض کپسول ژری لاکت,قیمت کپسول ژری لاکت توضیحاتی در مورد کپسول ژری لاکت پروبیوتیک …

عوارض و موارد مصرف “کپسول پابا” سفیدی مو چیست

عوارض و موارد مصرف “کپسول پابا” سفیدی مو چیست

کپسول پابا کپسول پابا ,کپسول پابا سفیدی مو,کپسول پابا,کپسول پاباکا,کپسول پابا قیمت,کپسول پابا عوارض,کپسول پابا برای چیست,کپسول پابا 500,کپسول پابا ویتیلیگو توضیحاتی در مورد کپسول پابا تحقیقات نشان می دهد که سفید …

دندانهای حساس

حساسیت دندان,بيماري حساسیت دندان,حساسیت دندان در بارداري,علائم حساسیت دندان,درمان حساسیت دندان,درمان حساسیت دندان با طب سوزني,مواد غذايي مناسب براي درمان حساسیت دندان,حساسیت دندان را چگونه درمان کنيم,حساسیت دندان در کودکان,حساسیت دندان در بزرگسالان,حساسیت دندان در نوزادان,حساسیت دندان در بهار,حساسیت دندان در تابستان,حساسیت دندان در پاييز,حساسیت دندان در زمستان,آشنايي با حساسیت دندان,همه چيز در مورد حساسیت دندان,حساسیت دندان واگيردار است,حساسیت دندان و درمان آن,ورزشهاي مناسب براي درمان حساسیت دندان

دندانهای حساس

حساسیت دندان چیست ؟
به گزارش بی اس ام اس تحریك پذیری از محرك هایی كه از سوزش های كوچك گرفته تا ناراحتی های بزرگ را شامل می شود . این دردها می توانند علامت های مشكلات بزرگتری باشند .چه كسی از دندان حساس رنج می برد ؟ افراد زیادی از این مشكل رنج می برند و این مشكل در هر زمانی می تواند ایجاد شود . معمولا حد فاصل سنی 20 تا 40 سالگی رخ می دهد . هر چند در سنین پایین تر و حتی بالاتر از 70 سالگی هم مشاهده شده است . شیوع آن در زنان بیش از مردان است .

حساسیت های دندانی چگونه ایجاد می شوند؟
آن قسمت از دندان كه دیده می شود (تاج) توسط لایه ای به نام مینا كه روی عاج دندان قرار گرفته پوشیده شده است . حال اگر عاج دندان در معرض قرار گیرد ، دندان حساس خواهد شد . این اتفاق معمولا در ناحیه ای كه تاج دندان به لثه اتصال می یابد اتفاق می افتد یعنی درست جایی كه مینا ی دندان نازك میشود . بعضی از علل ایجاد حساسیت در دندانها بشرح ذیل می باشد :

سایش در اثر مسواك : محكم مسواك زدن ، مسواك زدن بصورت افقی و استفاده از مسواكهای سخت ، از عوامل حساسیت دندانها خصوصا در ناحیه اتصال لثه به دندان می باشند .

اروزیونهای مینایی : از دست رفتن مینای دندان در اثر اسید و یا غذاهای اسیدی و نوشیدنی ها را گویند .

تحلیل لثه: لثه ها به صورت طبیعی تحلیل می روند ویا جمع می شوند و منجر به آشكار شدن ریشه ها می شوند و از آنجا ییكه سطح ریشه ها مینا ندارد موجب ایجاد حساسیت در دندان خواهد شد .

دندانهای حساس

دندان قروچه : عادتی است كه فشار دادن و سایش دندانها روی هم ناشی می شود و این موجب ساییده شدن مینای دندان و ایجاد حساسیت در دندان می شود .

دیگر دلایل ایجاد حساسیت در دندان می تواند موارد ذیل باشد :

ترك دندان یا پر كردگی : دندان ترك خورده منجر به شكستگی در دندان خواهد شد . و این شكستگی تا سطح ریشه ممكن است امتداد پیدا كند .

سفید كردن دندانها (Bleaching ) : بعضی از بیماران در حین یا پس از سفید كردن دچار حساسیت هایی می شوند كه قابل بر طرف شدن می باشند .

دندانها چه مواقعی دندانها حساس تر ند؟
شما حساسیت بیشتری را هنگام نوشیدن و یا خوردن چیزهای سرد و یا تنفس هوایی سرد و بعضی مواقع با خوردن و یا نوشیدن چیزهای داغ خواهید داشت . بعضی افراد موقع خوردن غذاها و یا نوشیدنی های شیرین و یا اسیدی حساسیت دارند .درد می آید و می رود و بعضی مواقع تشدید می یابد .

كاری می توان در خانه برای درمان حساسیت دندان انجام داد ؟
مارك های مختلف خمیر دندانهای ضد حساسیت در بازار موجود است كه باعث كاهش حساسیت می شوند . این خمیر دندانها بایستی دو بار در روز استفاده شوند .در دندانهای حساس از چه چیزهایی بایستی اجتناب كرد ؟ از مواردی كه ایجاد حساسیت می كنند حتی الامكان اجتناب شود . به هیچ عنوان از مسواك زدن دندانهای حساس بواسطه ایجاد درد اجتناب نكنید .

آیا نیازی به معالجه دندانپزشك هست ؟
بله ، اگر خودتان اقدام به درمان نموده اید و به نتیجه ایی نرسیده اید .

چه درمان هایی توسط دندانپزشك صورت می گیرد ؟
– دندانپزشك پس از معاینه و یافتن علل حساسیت بهترین درمان را به شما پیشنهاد خواهد داد .

– دندانپزشك ممكن است توسط مواد ضد حساسیت مخصوص اقدام به درمان نماید . ژلها ، دهانشویه ها ، فلوراید در محل مورد نظر استفاده خواهد شد . این درمانها یكی دو هفته ادامه خواهد یافت .

– اگر این روشها مفید فایده نباشد ، دندانپزشك اقدام به پر كردن ناحیه حساس می نماید و عاج بدون پوشش را می پوشاند . در موارد خیلی جدی و با درد شدید نیاز به درمان ریشه باشد .

چگونه می توان از ایجاد حساسیت در دندانها جلوگیری نمود ؟
– مسواك زدن دو بار در روز هر بار دو دقیقه با خمیر دندانهای حاوی فلوراید . استفاده از مسواكهای نرم تا متوسط و ایجاد حركتهای افقی روی دندانها

– تعویض مسواك هر دو تا سه ماه و گاهی مواقع زودتر

دندانهای حساس

استفاده كمتر از غذاهای شیرین و اسیدی و یا استفاده از این نوع خوراكی ها درزمان صرف وعده های غذایی

اگر دندان قروچه دارید با دندانپزشكتان مشاوره نمایید تا در صورت امكان برای شما نایت گارد ساخته شود .

اگرمی خواهید دندانهایتان را سفید (Bleach ) كنید دندانپزشكتان را از حساسیت دندانهایتان مطلع نمایید .

حتی الامكان هر شش ماه یكبار به دندانپزشك مراجعه نمایید .

منبع:iran-paya.com

دندانهای حساس

مطالب مرتبط :

مسواک بزنید حتی اگر دندان ندارید

آیا جرمگیری دندان‌ها کار درستی هست؟

راه حل سفید کردن دندانها را یاد بگیریم

میوه های دندان خوار

جرم دندان چیست؟

داروی گیاهی برای سفیدی دندان

آیا می دانید رنگ بد دندان ها نشانه چیست

آبسه دندان چیست

آبسه دندان و راههای درمان آن

درمان خانگی ورم لثه

دلایل خونریزی، تورم و زخم لثه ها

تغییر رنگ لثه‌ نشانه چیست

انواع سفیدکننده‌های دندان

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 21 دی 1394
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.