سام درخشانی سفیر برند سریعترین سایت ایران شد

سام درخشانی سفیر برند سریعترین سایت ایران شد

سام درخشانی سفیر برند سریعترین سایت ایران شد حضور افراد سرشناس به عنوان سفیر برند از اتفاقات رایج در فضای کسب و کار است. صنعت گردشگری هم از این کار در سراسر …

رکورد حفظ سریع اعداد جهان؛ به دست مرتضی جاوید، سلطان حافظه ایران شکسته شد!

رکورد حفظ سریع اعداد جهان؛ به دست مرتضی جاوید، سلطان حافظه ایران شکسته شد!

مرتضی جاوید صبح امروز در محل گنبد آسمان برج میلاد، رکورد حفظ 27 عدد در 4 ثانیه را با حضور مشاور گینس به ثبت رساند. مرتضی جاوید در حاشیه این برنامه در جمع …

زندگی بیماران بعد از جراحی مغز چگونه‌ می‌شود؟

زندگی بیماران بعد از جراحی مغز چگونه‌ می‌شود؟

زندگی بیماران بعد از جراحی مغز چگونه‌ می‌شود؟ بهبودی هر فردی پس از جراحی مغز متفاوت است. ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا بهبودی پس از جراحی‌های کمتر تهاجمی مغز انجام شود. …

وقت آن رسیده است که در مورد موضوعی که برای بسیاری از مردم مهم است و فراگیرتر از آن چیزی که به نظر می رسد صحبت کنیم، همانطور که خواهیم دید. ما در مورد روکش دندان صحبت می کنیم. این صفحات سرامیکی هستند که به منظور درمان و زیبایی روی دندان ها اعمال می شوند. اما بیایید نگاهی دقیق‌تر به چیستی آن بیندازیم، مزایا و هزینه‌های مرتبط با چنین درمانی چیست.

C:\Users\windowa7\Desktop\porcelain-tooth-1024x807.jpg

روکش دندان چیست؟ چرا از آنها استفاده می شود؟

روکش های دندانی روکش های سرامیکی هستند که روی سطح خارجی دندان اعمال می شوند تا زیبایی لبخند شما را بهبود بخشند. بنابراین، نقص در شکل، رنگ یا موقعیت دندان‌ها، به لطف مداخله روکش‌ها، پنهان می‌شوند که می‌توان آن‌ها را پروتز واقعی در نظر گرفت. روکش‌ها صفحات نازکی هستند که روی سطح دندان قرار میگیرند.

روکش های دندانی روی دندان های کج

معمولاً روکش‌های دندانی برای پوشاندن عیوب موجود روی دندان‌ها استفاده می‌شود تا لبخندی عاری از عیوب به دست آید. استفاده از روش لمینت دندان در صورت وجود نامنظمی‌ها نیز انجام می‌شود و می‌توان از آن مهم‌تر برای فوایدی که در جویدن به همراه دارد استفاده کرد. علاوه بر این، روکش همچنین می‌تواند دندان‌ها را سفید و درخشان کند و اگر طی سال‌ها در معرض پدیده دندان قروچه بوده‌اند، آن‌ها را تنظیم و بلندتر کند.

روکش های دندانی چگونه اعمال می شوند؟

اما روکش های دندان چگونه اعمال می شوند؟

– در جلسه اول دندانپزشک دندان ها را معاینه میکند و اندازه گیری میکند. میزان برداشت آن را اندازه می گیرد و رنگ مناسب دندان را انتخاب می کند. ابتدا باید مقداری از مینای دندان را برداشت تا روکش روی دندان ثابت شود. این عمل را می توان با بی حسی موضعی یا بدون بی حسی انجام داد. سپس قالب دندان ساخته می شود، به طوری که روکشی با اندازه مناسب ایجاد می شود. در نهایت، پزشک رنگی را انتخاب می‌کند که مناسب‌ترین رنگ با دندان‌های خاص بیمار باشد.

– در جلسات بعدی تست های زیبایی انجام می شود و روکش زیبایی روی دندان اعمال می شود. اگر روکش برای دندان بیمار مناسب باشد، سپس با اسید هیدروفلوئوریک درمان می شود و با یک چسب مخصوص پوشانده می شود که امکان چسبندگی بهتر روکش به مینا را فراهم می کند.

سرامیک، چینی یا کامپوزیت؟ در اینجا به انواع اصلی روکش های دندانی اشاره می کنیم

روکش های دندان همه یکسان نیستند. ضخامت های مختلفی وجود دارد که از مواد خاصی ساخته شده و با توجه به نوع مشکلی که لازم است در آن مداخله شود ایجاد می شوند. مواد معمولاً سرامیک و چینی هستند، به لطف درجه مقاومتی که می توانند ارائه دهند هر روکش به اندازه اندازه دندان ساخته می شود.

پر استفاده ترین روکش ها سرامیکی هستند؟

روکش های سرامیکی نسبت به کامپوزیت به دلیل مقاومت بهینه مواد و این واقعیت غیر قابل چشم پوشی که ترمیم های چسبنده با حداقل تهاجم هستند، بیشترین استفاده را دارند. ضخامت آنها به طور متوسط ​​0.5 میلی متر است. کاهش ضخامت این روکش ها باعث حفظ مینای دندان و محافظت از دندان ها در برابر تخریب می شود. همانطور که در بالا در مورد نقش روکش‌های دندانی ذکر شد، روکش‌های سرامیکی به شما این امکان را می‌دهند که ناهنجاری‌های شکل و حجم، تغییر رنگ‌ها مانند لکه‌های قهوه، عیوب مینای دندان را اصلاح کنید تا هارمونی را به لبخند بازگردانید.

روکش های دندان به طور متوسط ​​چقدر دوام دارند؟

اغلب اوقات، سه عامل متقابل در تعیین طول مدت روکش دندان نقش دارند: مهارت دندانپزشک، کیفیت مواد مورد استفاده و مراقبت از نگهداری که بیمار هرگز نباید در انجام آن کوتاهی کند. اگر هر سه این جزئیات با یکدیگر همخوانی داشته باشند، روکش های دندانی می توانند بیش از 10 سال در جای خود باقی بمانند.

مزایای روکش ها؟ دندان های سفید

مزایای روکش های زیبایی شامل دندان های سفیدتر و منظم تر، البته بهبود جویدن دومین مزیتی است که قبلاً به آن پرداخته ایم، اما موارد دیگری نیز وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

– هم ترازی دندان های فرسوده

– براق شدن مینای دندان

– اصلاح فاصله بین یک دندان‌ها

– رفع اختلالات ناشی از پریودنتیت

موارد منع مصرف روکش دندان چیست؟

هزینه معمولاً به عنوان منع مصرف اصلی در رابطه با روکش های دندان در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، برخی از بیماران از مدت زمان نه چندان زیاد روکش ها شکایت داشته اند که همانطور که به یاد می آوریم حدود 10 سال ثابت شده است. یکی دیگر از موارد منع مصرفی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که دندانپزشک در حین عمل باید قسمتی از سطح دندان را بردارد که می تواند از 3% تا حداکثر 30% متغیر باشد تا کاربرد موثر روکش داشته باشد.

روکش دندان: نظرات در این مورد

اما نظر بیماران در مورد روکش دندان چیست؟ بسیاری از آنها می گویند که از درمان راضی هستند و دوام و مقاومت رزین های چینی و سرامیک و همچنین اثر باشکوهی را که می توانند پس از استفاده به لبخند بر لب بیاورند ستایش می کنند. اما معایبی نیز وجود دارد، موارد منع مصرف کوچکی که برخی از کاربران این فرصت را داشته اند که بدانند و هر از گاهی که در مورد روکش دندان صحبت می کنیم، این موارد تکرار می شوند.

C:\Users\windowa7\Desktop\Veneers.jpg

آیا جایگزین بهتری برای روکش دندان وجود دارد؟

به جای استفاده از روکش ها، ممکن است ترمیم های سفید کننده و کامپوزیت را نیز در نظر بگیرید. در چه مواردی می توان از آن استفاده کرد؟ معمولا بر اساس شرایط سایش دندان ها. باید به خاطر داشت که ثبات رنگی در کامپوزیت برای مدت کوتاهی باقی می ماند.

هزینه های روکش دندان چقدر است؟

قیمت نهایی با توجه به تعداد دندان های درگیر و کیفیت روکش های دندانی که قرار است اعمال شود تعیین می شود. معمولا قیمت روکش ها حدود 1 میلیون تومان به بالا میباشد.

روکش ارزان قیمت استفاده بکنیم؟

واضح است که چشم انداز صرف هزینه اندک بسیاری از بیماران را وادار می کند تا به روکش های دندانی ارزان قیمت تکیه کنند. در واقع این روکش های بی کیفیت می تواند برای سلامت دهان و دندان بیمار مضر باشد. هزینه های کمتر شامل استفاده از موادی با کیفیت پایین تر از آن چیزی است که باید توسط روکش های دندانی تضمین شود، و یکی از خطرات اصلی این است که سبب از بین رفتن روکش ها در کوتاه مدت میشود.

نتیجه گیری
همانطور که دیدیم، هیچ گونه منع مصرف خاصی برای استفاده از روکش های دندانی وجود ندارد و نتایج نهایی تا حد زیادی هر گونه معایبی را که عمدتاً به دلیل نگهداری نادرست توسط بیمار است، نسبت به سایر علل جبران می کند. هزینه ها را می توان مهار کرد، اما همیشه باید مراقب درمان هایی باشید که بسیار ارزان هستند.

هر فرد منحصر به فرد است و وضعیت بالینی متفاوتی را ارائه می دهد که باید از همه جنبه های آن مورد ارزیابی قرار گیرد. ما در کلینیک دندانپزشکی برتر از اهمیت داشتن یک ایده واضح و دقیق از هزینه ها قبل از انجام هر گونه درمان دندانپزشکی یا پزشکی به طور کلی آگاه هستیم. دقیقاً به همین دلیل در کلینیک ما معاینه دندانپزشکی رایگان است.

در معاینه اولیه هزینه های مربوطه و راه حل های پرداخت به طور کامل در طول بازدید شما توضیح داده خواهد شد، طبیعتا بدون هیچ گونه تعهدی از جانب شما.

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 17 خرداد 1401

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.