مراحل آموزش طراحی لباس در مجتمع فنی و آموزشی پیشکسوتان

مراحل آموزش طراحی لباس در مجتمع فنی و آموزشی پیشکسوتان

طراحی لباس یکی از هنرهایی است که در آن هنرمندان و طراحان ایده‌های خود را روی قسمت‌های مختلف اندام در دنیای واقعی و برای طراحی پوشش افراد پیاده‌سازی می‌کنند. آموزش طراحی لباس …

ضروری ترین لباسهای زمستانی مخصوص آقایان در سال 97

ضروری ترین لباسهای زمستانی مخصوص آقایان در سال 97

ضروری ترین لباسهای زمستانی مخصوص آقایان در سال 97 هر مردی دوست دارد برای موقعیتهای مختلف، لباسهای مناسبی داشته باشد؛ به همین دلیل هم بحث لباسهای ضروری هر فصل پیش میآید. تابستان …

معرفی فروشگاه اینترنتی طلا فروش

معرفی فروشگاه اینترنتی طلا فروش

معرفی فروشگاه اینترنتی طلا فروش طلا همیشه از دیرباز به عنوان یکی از مهم ترین فلزات در جهان شناخته شده است. این فلز گرانبها که در بیشتر صنایع کاربرد دارد همواره مورد …

در رژیم های غذایی برنج را انتخاب کنیم یا نان ؟

اینکه شما باید برنج یا نان انتخاب کنید به اهداف تغذیه ای شما بستگی دارد ، زیرا برنج ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری تأمین می کند اما نان دارای کالری و کربوهیدرات کمتری است. هر کدام را که برای خرید انواع برنج ایرانی انتخاب می کنید ، نسخه کامل آن را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه سلامتی را داشته باشد. وزن افرادی که غلات کامل بیشتری مصرف می کنند کمتر از قند خون و کلسترول خون پایین تر از افرادی است که کمترین مقدار غلات کامل را مصرف می کنند.

اگر می خواهید کالری یا کربوهیدرات خود را محدود کنید ، نان انتخاب بهتر از برنج است.در یک وعده 1/2 فنجانی برنج قهوه ای حاوی 108 کالری ، 3 گرم پروتئین ، 1 گرم چربی و 22 گرم کربوهیدرات است ، در حالی که یک تکه نان گندم کامل 69 کالری ، 4 گرم پروتئین ، 1 گرم چربی و 12 گرم کربوهیدرات. مقادیر مشابهی از کالری ، چربی ، کربوهیدرات و پروتئین برنج سفید و نان سفید مانند سایر محصولات غلات کامل دارند.

فیبر

وقتی نوبت به فیبر می رسد ، نسخه کامل غلات برنج و نان را انتخاب کنید. یک وعده 1/2 فنجانی برنج قهوه ای 2 گرم فیبر تأمین می کند و یک تکه نان گندم کامل حاوی 2 گرم است ، در حالی که برنج سفید فقط حاوی 0.3 گرم فیبر و نان سفید فقط 0.4 گرم است.

فیبر به سلامت دستگاه گوارش کمک می کند ، خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد و در حفظ وزن کمک می کند. زنان باید 25 گرم در روز مصرف کنند و مردان به 38 گرم فیبر در روز نیاز دارند.

ویتامین ها

نه نان و نه برنج ویتامین خاصی ندارند. با این حال ، یک وعده 1/2 فنجانی برنج سفید 77 میکروگرم فولات یا 19 درصد ارزش روزانه را تأمین می کند و یک برش نان سفید حاوی 43 میکروگرم یا 11 درصد DV است. این به دلیل غنی سازی این محصولات است ، زیرا برنج قهوه ای و نان سبوس دار مقدار قابل توجهی از این ماده مغذی را که برای تشکیل DNA و تقسیم سلولی مهم است ، تأمین نمی کنند.

مواد معدنی

برنج قهوه ای بیشترین مواد معدنی را از بین این چهار گزینه فراهم می کند ، زیرا حاوی 42 میلی گرم منیزیم یا 11 درصد DV و همچنین مقدار کمی سایر مواد معدنی ضروری است. منیزیم باعث تقویت استخوان ها ، بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و ضربان قلب شما به طور منظم می شود. برنج سفید و هر دو نوع نان مقدار کمی از هر یک از مواد معدنی ضروری را تأمین می کنند ، اما منبع خاصی از هیچ یک از آنها نیستند.

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 آذر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.