آشنایی با خواص و فواید رازک

آشنایی با خواص و فواید رازک

آشنایی با خواص و فواید رازک خواص رازک,فواید رازک,رازک درمانی,خاصیت رازک,خواص رازک درمانی,خواص رازک برای پوست,خواص رازک برای مو,خواص رازک برای جوانی,خواص رازک برای بارداری,خواص خوردن رازک,فواید رازک خام,فواید رازک پخته

آیا از خواص علف چای و درمان افسردگی اطلاع داشتید؟

آیا از خواص علف چای و درمان افسردگی اطلاع داشتید؟

آیا از خواص علف چای و درمان افسردگی اطلاع داشتید؟  علف چای و درمان افسردگی ، خواص علف چای و درمان افسردگی ،خواص علف چای ، مضرات علف چای ،علف چای برای …

با فواید و خواص آلو سیاه برای دیابت بیشتر آشنا شوید

با فواید و خواص آلو سیاه برای دیابت بیشتر آشنا شوید

با فواید و خواص آلو سیاه برای دیابت بیشتر آشنا شوید خواص آلو سیاه برای دیابت ، فواید و خواص آلو سیاه برای دیابت ، خواص آلو سیاه برای دیابت بارداری ، خواص …

پیچک

خواص پیچک ,فواید پیچک,پیچک درمانی,خاصیت پیچک,خواص پیچک درمانی,خواص پیچک برای پوست,خواص پیچک برای مو,خواص پیچک برای جوانی,خواص پیچک برای بارداری,خواص خوردن پیچک,فواید پیچک خام,فواید پیچک پخته

خواص پیچک , فواید پیچک , پیچک درمانی , خاصیت پیچک , خواص پیچک درمانی , خواص پیچک برای پوست

در این مطلب از سایت جسارت به پیچک و ویژگی های آن می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروارن گرامی قرار گیرد.

گیاه پیچک

به گزارش سایت جسارت پیچک، گیاه بالارونده است، این گیاه بومی اروپای غربی، مرکزی و جنوبی است و در طب سنتی از برگ های آن برای درمان بیماری های متعدد استفاده می شود.مصرف عصاره برگ پیچک، با افزایش میزان دریافت اکسیژن در ریه، در برطرف کردن آسم موثر است.خاصیت ضد التهابی دارد و برای درمان برونشیت مزمن مفید است.سرفه را تسکین می بخشد.چین و چروک صورت را از بین می برد.درد روماتیسم و التهاب استخوان و مفصل را برطرف می کند.برای از بین بردن زگیل به کار برده می شود.تجمع خلط در سیستم تنفسی را کاهش می دهد.تب را کاهش می دهد.در کاهش وزن موثر است.

پیچک چیست

Ivy در واقع نام مشترک یک جنس کامل از گیاهان به نام Hedera است که عمدتاً در سراسر اروپا، آسیا، شمال آفریقا و مناطق اقیانوس آرام یافت می‌شود. حدود ۱۵ گونه از این گیاه وجود دارد که از طریق خزش در امتداد زمین رشد می‌کنند تا زمانی که از سطحی مانند یک درخت یا دیوار بالا برود. در این مرحله، پیچک می‌تواند به طور مستقیم به نور خورشید دسترسی پیدا کند و پس از آن می‌تواند سرعت رشد خود را افزایش دهد. برگ گیاه پیچک نه تنها تزئینی است، بلکه به کار بردن آن در ساختمان‌ها هم دوست‌داشتنی است و جدای از این داروی خواص درمانی است. برگ‌های آن در هزاران سال در طب سنتی از اروپا تا به آسیا استفاده شده است و دارای جایگاهی مهم در تاریخ (علم پزشک) است.برگ‌های این گیاه می‌توانند مصرف شوند و یا به طور موضعی استفاده شوند، در حالی که عصاره برگ‌ها معمولاً گرفته می‌شود و از خواص پیچک به عنوان یک مکمل قوی یا داروی گیاهی استفاده می‌شود. از این گیاه به عنوان تنتور، چای یا دم‌نوش استفاده کنید، باید مراقب باشید که چقدر از این گیاه استفاده می‌کنید چون اگر چه این گیاه به عنوان آنتی‌اکسیدان قوی شناخته می‌شود و اجزای شیمیایی آن مزایای سلامتی را نیز به فرد مصرف کننده می‌دهد اما اگر در مقادیر زیادی استفاده شود مضر است. برخی از این مواد شامل صابون‌های مختلف و پلی یین است که همه آن‌ها بدن را بهروش‌های مختلفی تحت تأثیر قرار می‌دهد.

گل پیچک

گیاهان خانگی بالارونده دسته ای از گیاهان هستند که رشد طولی خوبی دارند و ارتفاع آنها به سرعت زیاد شود. با توجه به اینکه گیاهان بالارونده رشد سریعی دارند، نمی توان آنها را به حال خود رها کرد. این گیاهان با استفاده از قیم و هدایت کننده ها می توانند سطح مورد نظر شما را بپوشانند یا از دیوار یا ستون خاصی بالا روند. راحت ترین راه این است که به کمک نخ و با سوزن یا میخ های کوچک ساقه های رونده آنها را روی دیوار یا ستونی در خانه نگه دارید.

انواع پیچک

1 – Pileostegia viburnoides

این گیاه همیشه سبز است و به دیوار می‌چسبد، توانایی تحمل سایه را دارد و در اواخر تابستان گل های سفید زیبایی تولید می‌کند. رشد آهسته ای دارد که باعث می‌شود به مهار کمتری نیاز داشته باشد. گیاه Pileostegia viburnoides به ارتفاع 6 متر رشد می‌کند و می‌تواند در دمای 12- درجه سانتی گراد زنده بماند.

2 – Parthenocissus henryana

این گیاه بومی چین است و برگ های زیبایی دارد که در پاییز رنگ های شاد و قرمزی ایجاد می‌کند که بسیار متنوع هستند. این گیاه به دیوار می‌چسبد و می‌تواند در سایه نیز رشد کند. به ارتفاع 4.7 متر رشد می‌کند و در دمای 20- درجه سانتی گراد می‌تواند زنده بماند.

3 –  Hydrangea anomala subsp. Petiolaris

این گیاه برگریز است و در فصل رشد به طور کامل فضا را با برگ های سبز و بزرگ خود و گل آذین های سفید می‌پوشاند. دیوارهای سایه دار را به سرعت می‌پوشاند و تا ارتفاع 12 متر رشد می‌کند و در دماهای خیلی سرد می‌تواند زنده بماند.

4 – یاسمن زمستانه (Jasminum nudiflorum)

این گیاه اگر به صورت آزادانه رشد کند در زمستان و بهار گل های فراوانی تولید می‌کند و در دمای 20- درجه سانتی گراد زنده می‌ماند.

5 – Trachelospermum jasminoides

این گیاه عطر و بوی بسیار قوی دارد که تقریبا شبیه بوی یاس است. بسیار مقاوم است و بهترین عملکرد را در دیوارهای آفتابی دارد. ارتفاع این گیاه به 12 متر می‌رسد و در دمای 12- درجه سانتی گراد می‌تواند زنده بماند.

6 – ’Hedera algeriensis ‘Gloire de Marengo

این گیاه برای نورپردازی در دیوارهای تیره بسیار مناسب است و بسیار مقاوم و سازگار است و دارای برگ های زیبا و براق آمیخته با رنگ سفید می‌باشد. دمای 15- درجه سانتی گراد را می‌تواند تحمل کند.

7 – Lonicera x tellmanniana

این گیاه فاقد عطر است ولی گل های فراوان و زیبایی به رنگ نارنجی تولید می‌کند که فضای بسیار زیبایی ایجاد می‌نماید. در سایه رشد می‌کند و ممکن است به هرس سالانه نیاز داشته باشد. به ارتفاع 4.7 متر رشد می‌کند و در دمای 15- درجه سانتی گراد زنده می‌ماند.

8 – پیچک ناقوس ارغوانی (Cobaea scandens)

این گیاه در میان گیاهان بالارونده یکساله از همه مقاوم تر است و در مناطق بدون سرما به صورت چند ساله رشد می‌کند. در طول یک سال از طریق دانه های خود یک منطقه را به صورت شگفت آور پوشش می‌دهد. از اواخر تابستان تا اولین سرما گل های بسیار زیبا و ناقوس مانندی تولید می‌کند. ارتفاع این گیاه 1.8 متر می‌باشد.

9 – Schizophragma integrifolium

این گیاه کمی شبیه Hydrangea anomala است ولی رشد آن کندتر است و توسط گل آذین پوشانده شده است و به ارتفاع 6 متر رشد می‌کند.

10 – Actinidia kolomikta

این گیاه یکی از اعضای خانواده کیوی است. برگ های این گیاه بسیار زیباست و سفید رنگ است و به نظر می‌رسد رنگ صورتی روی آن اسپری شده است. در آفتاب کامل عملکرد بهتری دارد و به ارتفاع 9 متر رشد می‌کند و در دماهای پایین زنده می‌ماند.

اثر ضد التهابی پیچک

یکی از شناخته‌شده‌ترین مزایای استفاده از پیچک، به ویژه پیچک انگلیسی، برای درمان مشکلات التهابی در بدن است. اگر از بیماری آرتریت، نقرس و یا روماتیسم رنج می‌برید، می‌توانید این گیاه را به صورت چای مصرف کنید یا برگ‌های آن را به طور مستقیم به روی نقاط ملتهب بکشید. برای افرادی که ناراحتی و درد ناشی از آسیب یا جراحی را تجربه می‌کنند، پماد موضعی توصیه می‌شود. این گیاه دارویی می‌تواند التهاب داخلی را بهبود بخشد و دارای انواع مختلفی از کاربرد در دستگاه‌های مختلف بدن است.

پیچک و سم زدایی بدن

مطالعات اولیه ارتباط بین بهبود کبد و کیسه صفرا و استفاده از پیچک نشان داد. این گاه به ارگان‌ها کمک می‌کند تا بهتر عمل کنند و سموم را از بدن به طور مؤثرتری دفع کنند، در نتیجه باعث تصفیه کردن خون و کاهش فشار بر این سیستم‌های حیاتی می‌شود.

پیچک و پوست

برای قرن‌ها، مردم از برگ‌های پیچک استفاده می‌کرده‌اند تا درد و عفونت زخم‌های سوختگی را بر روی پوست خود را به حداقل برسانند. این گیاه همچنین برای زخم‌های باز یا دیگر زخم‌ها کارایی دارد، زیرا خواص ضد باکتری خاص برگ‌های آن، بر اساس ماهیت حفاظتی ساپونین های موجود در برگ آن است. این گیاه همچنین می‌تواند به کاهش ناراحتی و تحریک ناشی از بیماری پسوریازیس، اگزما، آکنه و سایر مشکلات بهداشتی مرتبط با پوست به فرد مصرف کننده کمک کند.

پیچک و التهاب دستگاه تنفسی

از برگ‌های پیچک معمولاً برای از بین بردن احتقان و التهاب دستگاه تنفسی استفاده می‌شود. آن‌ها به عنوان یک خلط آور عمل می‌کنند و می‌توانند خلط و مخاط در سیستم برونش را تجزیه کنند. با از بین بردن این زمینه‌های پرورش پاتوژن ها و باکتری‌ها، می‌توانید سلامت کلی خود را بهبود بخشید و زمان بهبودی خود را بعد از ابتلای به بیماری کاهش دهید. این امر همچنین باعث می‌شود که عصاره این گیاه برای تسکین واکنش‌های آلرژیک و آسم مؤثر باشد، زیرا باعث کاهش التهاب این قسمت‌ها می‌شود

پیچک و سرطان

اگرچه در این زمینه تحقیقات هنوز در حال انجام است، اما بسیاری از خواص پیچک را در حال حاضر نشان داده‌اند و نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که این گیاه دارای فعالیت آنتی‌اکسیدانی قابل‌توجهی است که به این معنی است که آن‌ها می‌توانند از گسترش و یا توسعه سرطان در فرد مصرف کننده آن جلوگیری کنند. با حذف رادیکال‌های آزاد و جلوگیری از جهش و آپوپتوز، برگ‌های پیچک می‌توانند بدن را از طیف وسیعی از بیماری‌های مزمن، از جمله ابتلای به سرطان محافظت کنند.

پیچک و خواص ضد باکتری

علاوه بر خواص ضد باکتریایی آن، پیجک دارای خاصیت آنتی هلمتیک (ضد انگلی) و ضدالتهابی است که این امر برای حذف کرم‌ها و انگل‌های روده‌ای مناسب است. شما می‌توانید روده خود را با مصرف این گیاه و استفاده از خواص پیچک پاک کنید و همچنین به صورت موضعی لوسیون یا عصاره آن را برای رهایی از این شپش‌های ناراحت کننده و خارش مصرف کنید!

موارد احتیاط مصرف پیچک

بعضی از افراد گزارش کرده‌اند که تماس مستقیم این گیاه با پوست موجب تحریک می‌شود، بنابراین اگر پوست شما حساس باشد، ابتدا آن را به میزان متوسط مصرف کنید و واکنش خود را ببینید. در بیشتر موارد مصرف خوراکی این گیاه بی خطر است. با این حال، اگر باردار هستید، از مکمل یا عصاره پیچک استفاده نکنید، زیرا ترکیب قوی مواد شیمیایی آن می‌تواند مضر باشد. همان‌طور که همیشه لازم است، قبل از انجام تغییرات عمده در رژیم بهداشتی خود، با یک متخصص پزشکی یا گیاه‌پزشک در این زمینه مشورت کنید.

بیشتر بخوانید : رزماریگل نسترنگل محمدی گل نرگس ♥  گل گاوزبانگل ساعتیگل قاصدکگل گندمگل بنفشهگل نرگس نماد چیست

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 3 خرداد 1397

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.