نمای پیش ساخته رومی سبک بهینا نما

نمای پیش ساخته رومی سبک بهینا نما

نمای پیش ساخته رومی سبک بهینا نما نمای سبک و فوق سبک نمای پیش ساخته رومی که از جنس فوم های نسبتا پلی استایرن جنس جز نمای سبک به حساب می‌آید معمولا …

بهداشت و نظافت حرفه‌ای برای صنایع غذایی

بهداشت و نظافت حرفه‌ای برای صنایع غذایی

بهداشت و نظافت حرفه‌ای برای صنایع غذایی نظافت حرفه‌ای در صنایع غذایی نظافت و ضدعفونی در صنایع غذایی بسیار ضروری هستند. این صنایع نیاز به ضدعفونی کامل حتی چندین بار در روز …

بهترین ایده های هدیه برای مردانی که ادعا می­کنند به چیزی نیاز ندارند

بهترین ایده های هدیه برای مردانی که ادعا می­کنند به چیزی نیاز ندارند

بهترین ایده های هدیه برای مردانی که ادعا می­کنند به چیزی نیاز ندارند اینطور به نظر می­رسد که مردان به چیزی احتیاج ندارند و اغلب ترجیح می­دهند وقت خود را صرف کاری …

انواع مدل های پروتز سینه کدامند؟

انواع مدل های پروتز سینه و کاشت آنها روشی متداول و محبوب برای بازسازی سینه بعد از درمان بیماری سرطان است. همچنین از مدل های پروتز سینه در جهت ایجاد تغییر در شکل و ظاهر سینه استفاده می شود.

کاشت پروتز سینه جزو اعمال زیبایی و جراحی های پلاستیک بشمار می آید، در نتیجه روز به روز بر تعداد افراد متقاضی این عمل افزوده می شود. نکته حائز اهمیت در خصوص استفاده از این متد آن است خانم هایی که به دلیل بیماری یک یا هر دو سینه خود را از دست داده اند به این روش می توانند اعتماد به نفس از دست رفته خود را مجددا باز یابند. در ادامه به بررسی انواع مدل ها و شکل های پروتز سینه خواهیم پرداخت.

انواع مدل پروتز سینه بر اساس شکل ظاهری

انواع مدل های پروتز سینه بر اساس شکل ظاهری به دو مدل قطره اشکی (Teardrop) و گرد (Round) دسته بندی شده اند.

● مدل قطره اشکی یا Teardrop

طبیعی ترین شکل سینه مربوط به پروتز سینه اشکی (Teardrop Breast Implant) است. جنس این مدل سیلیکونی بوده و به دلیل برخورداری از ظاهر اشکی، آن را مدل اشکی می نامند. لازم به ذکر است که گاهی مدل اشکی را آناتومیک نیز می نامند. زیرا همان گونه که گفته شد دارای شکل طبیعی بوده و حالت آن با یک شیب ملایم از نوک سینه به سمت استخوان سینه شکل می گیرد. پزشک متخصص برای انجام این مدل همانند سایر جراحی های سینه عمل می کند. البته با این تفاوت که محل برش خورده جهت قرار دادن پروتز اندکی وسیع تر است که این امر به دلیل پهن بودن قسمت پایینی آن می باشد. اطلاعات بیشتر درباره پروتز سینه اشکی

● مدل گرد یا Round

زنان بسیاری جهت بزرگ تر کردن سینه های خود از مدل پروتز گرد استفاده می کنند. به همین دلیل مدل سینه گرد (Round Breast Implant) بیشتر در میان افرادی رایج است که به دنبال سینه هایی بزرگ هستند. این نوع مدل از لحاظ حجمی بسیار بزرگ تر از مدل اشکی است.

انواع جنس پروتز سینه

انواع پروتز سینه بر اساس جنس شامل سه دسته آب نمکی، سیلیکونی و کامپوزیتی می باشند. تقسیم بندی این مدل ها بر اساس مواد بکار رفته در ساخت آنها انجام شده است.

● آب نمکی

این مدل از پروتزهای سینه از پوسته های سیلیکونی ساخته می شوند که بعد از قرار گرفتن در محل مناسب با استفاده از سالین یا آب نمک استریل شده پر می شوند. در واقع این نوع ابتدا به صورت خالی کاشت شده و بعد از اتمام پروسه جراحی آن را با مواد ذکر شده پر می نمایند.

 

● سیلیکونی

این مدل از جمله انواع پروتز سینه است که آن را نیز از پوسته های سیلیکونی تولید کرده و از لحاظ ظاهری گرد یا اشکی می باشد. در این مدل برخلاف مدل آب نمکی آن را پیش از کاشت با ژل پلاستیکی پر می نمایند.

● کامپوزیتی

یکی دیگر از مدل های پروتز سینه، مدل کامپوزیتی است که نسبت به مدل های قبلی چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد. مدل های کامپوزیتی را اغلب با روغن سویا، رشته‌ های پلی پروپیلن و برخی مواد بی خطر دیگر پر می کنند.

انواع مدل پروتز سینه از لحاظ برجستگی

برجستگی سینه تاثیر زیادی بر شکل ظاهر و زیبایی آن می گذارد. بنابراین انواع مدل های آن را در برجستگی های متعددی تولید می نمایند. از جمله انواع مدل ها بر اساس میزان برجستگی عبارتند از:

● پروتز سینه با برجستگی کم

این مدل پروتز سینه دارای پایه گسترده تری می باشد. این در حالی است که بعد از کاشت کمتر از قفسه سینه بیرون می زند و کمتر به چشم می آید.

● پروتز سینه با برجستگی متوسط

از جمله مدل های پروتز سینه مدل هایی با برجستگی متوسط (Moderate) است. این مدل از لحاظ ظاهری بسیار طبیعی بوده و برای افرادی که خواهان سینه هایی با ظاهر طبیعی هستند مناسب است.

● پروتز سینه با برجستگی زیاد

یکی دیگر از انواع پروتز سینه پروتز با برجستگی زیاد (High profile) است. این مدل دارای پایه ای کوچکتر بوده اما در مقابل دارای برجستگی بیشتری می باشد.

● پروتز سینه با برجستگی خیلی زیاد

پروتز سینه با برجستگی خیلی زیاد (Extra high profile) مناسب خانم هایی است که سینه های برجسته را بیشتر می پسندند. این مدل از پایه ای باریک و کوچک با برجستگی بسیار زیاد تشکیل شده است.

انواع مدل های پروتز سینه آب نمکی مناسب تر هستند یا مدل های سیلیکونی؟

بدون شک انواع پروتز سینه سیلیکونی مناسب تر از مدل های آب نمکی یا سالینی هستند. زیرا مدل های سیلیکونی دارای ظاهری طبیعی تر می باشند. این نوع در زمان لمس کاملا شبیه به سینه های طبیعی هستند. زیرا درون آن را از ژل بسیار چسبناکی پر نموده اند. هرچند مدل های سیلیکونی گران تر از مدل های آب نمکی هستند اما به دلیل برخورداری از جنس و ظاهر طبیعی حس بهتری در افراد به وجود می آورند. در نتیجه خانم ها مدل های سیلیکونی را بیشتر ترجیح می دهند.

تفاوت انواع پروتز سینه

از جمله تفاوت های موجود میان انواع مدل های پروتز سینه اشکی و گرد می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

● میزان ضخامت

انواع پروتز سینه گرد از ضخامت بیشتری نسبت به مدل های اشکی برخوردار هستند. زیرا ژل سیلیکون موجود در مدل های گرد ضخیم تر از ژل سیلیکون مدل اشکی است.

● شکل و ظاهر

همان گونه که از نام این دو مدل پروتز سینه مشخص است از لحاظ شکل و ظاهر با هم متفاوت هستند. شکل های پروتز سینه معمولا گرد و یا قطره اشکی است. در نوع گرد بخش بالایی سینه به خوبی پر می شود. همچنین این مدل از لیفت بیشتری نسبت به مدل اشکی برخوردار است. در نتیجه خانم هایی که به دنبال سینه های برجسته تر، بزرگ تر، نرم و خوش فرم تر هستند از مدل های گرد استفاده می کنند.

این در حالی است که مدل اشکی دارای ظاهری بیضی بوده و به دلیل کوچک بودن در قسمت بالا از ظاهری طبیعی تر نسبت به مدل گرد برخوردار است. استفاده از مدل اشکی برای خانم هایی که دارای بافت سینه کمتری هستند مناسب تر است. همچنین پزشک متخصص این نوع پروتز را به خانم هایی که دارای سینه های ناقص و یا نامتقارن هستند پیشنهاد می دهد.

جمع بندی

انواع مدل های پروتز سینه را می توان بر اساس سلیقه و خواست خود انتخاب کرد. با این حال لازم است انتخاب پروتز توسط پزشک متخصص و بعد از معاینه بیمار صورت بگیرد. شما برای مشاوره میتوانید به مطب دکتر نداف کرمانی مراجعه کنید.

 

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 19 تیر 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام جسارت و لینک مستقیم بلا مانع است.